[BORA] Climatronic chłodzi baaardzo słabiutko

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bartiboro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn sie 07, 2006 09:06
Lokalizacja: Płock

[BORA] Climatronic chłodzi baaardzo słabiutko

Post autor: bartiboro » czw sie 17, 2006 22:39

Witam!

Jakie mogą być przyczyny braku chłodnego powiewu?
Poprzedni właściciel chyba nie robił przeglądów klimy.
Przy nastawienu AUTO i 18oC powietrze prawie wogóle nie jest zimne.
Agregat raczej się włącza - słychać zmiany w pracy silnika przy włączaniu i wył. klimy.
Można samemu jakoś sprawdzić, co dolega i czy jest klima?

Pozdro.
BARTI



greg

Post autor: greg » czw sie 17, 2006 22:58

a mocno dmucha czy słabo - może wystarczy tylko filtr przeciwpyłkowy wymienić - kumplowi w BMW 750 musze wymieniać co sezon bo tak słaby jest nawiew jak nie wymienię



Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » czw sie 17, 2006 22:59

Pewnikiem klima jest nienabita.... Jedz do serwisu niech Ci nabiją to będzie zimno, koszt ~200zł.


Pozdrawiam
dzikgtc

bartiboro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn sie 07, 2006 09:06
Lokalizacja: Płock

Post autor: bartiboro » czw sie 17, 2006 23:02

Co powiecie o nabijaniu klimy w Norauto? Teraz maja za 159zł promocję.
Z tego co słyszałem to co 2 lata trzeba robić tylko przegląd, czy też nabijać?



greg

Post autor: greg » czw sie 17, 2006 23:07

bartiboro pisze:Z tego co słyszałem to co 2 lata trzeba robić tylko przegląd, czy też nabijać?
przy przeglądzie sprawdzają ilość środka - jak mało płącisz za uzupełnienie



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw sie 17, 2006 23:14

brat dzisiaj był w serwisie nabić klimę w volvo - też miał taki sam objaw jak Ty - prawie zero zimnego powietrza, po nabiciu jest ok, zapłacił 100 zł ale tylko za gaz bo robił mu to jego znajomy


:-k ...

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt sie 18, 2006 00:32

greg pisze:przy przeglądzie sprawdzają ilość środka - jak mało płącisz za uzupełnienie
Stary czynnik chyba najpierw odsysają, a następnie nabijają ilość podawaną przez producenta, wydaje mi się, że tak jest. Tak widziałem, może inny sprzęt mają.

Klima najwyraźniej jest rozszczelniona, albo dawno nie nabijana, niezależnie od sposobu sterowania objaw ten sam. Dobiją i uszczelnią w razie potrzeby, placi się od 100zł, do 200 zł jeśli cza coś uszczalniać.
Najlepiej podjechać co rok, odgrzybić i tak jak kolega mówił- dobić jeśli trzeba, wymieniać filtr pyłkowy co najmniej raz w roku, jak się jeździ po mieście, nawet częśćiej.
Jeśli masz zatkany filtr to powietrze będzie zimne, ale wieje baaaardzo słabiutko- należy jak najszybciej wymenić wtedy, gdyż parownik nie odbiera wystarczająco dużo ciepła (żeby się nie oblodził). Włącz obeig wewn. i jak będzie wiało wyraźnei silniej to filtr do wymiany.
W prawodłowo działąjącej klimie powietrze z kratek powinno mieć 6-8 stopni C przy temp ok 25 st C.



greg

Post autor: greg » pt sie 18, 2006 15:54

Grzesiekk1982 pisze:Stary czynnik chyba najpierw odsysają, a następnie nabijają ilość podawaną przez producenta, wydaje mi się, że tak jest
z tego co ja zrozumiałem z rozmowy z gociem co się tym zajmuje, że odsysa, sprawdza ilość jaką odessał i wpycha wskazaną ilość ale razem z tym co odessał. Starego czynnika nie daje się jak jest czynnik który jest już nie stosowany ale w tym przypadku trzeba jeszcze jakąś przeróbkę robić.



emgrala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:42
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: emgrala » pt sie 18, 2006 16:00

greg pisze:z tego co ja zrozumiałem z rozmowy z gociem co się tym zajmuje, że odsysa, sprawdza ilość jaką odessał i wpycha wskazaną ilość ale razem z tym co odessał
stary czynnik musza odessac bo nie moga uzywac tych starych (dziura ozonowa) i napelniaja nowym czynnikiem tak aby bylo odpowiednie cisnienie
wraz ze spadkiem cisnienia w ukladzie spada wydajnosc klimy
Jak mowi moj sasiad ktory sie tym zajmuje ponoc durzo zalerzy jaki czynnik (gaz) jest w ukladzie



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt sie 18, 2006 16:09

greg,

Tak, tak, dokładnie. Teraz już w większości samochodów jest R134a, od dawna nie można stosować freonu i większość układów jest dostosowanych. Tym bardziej, że u nas klima stała się powszechna dopiero 2-3 lata temu, wraz z napływem samochodów (dostosowanych już na zachodzie). Dużo trzeba zmieniać, ale są jakieś czynniki zastępujące stary i tym można napełniać stare klimatyzacje, bez większych szkód. R134a nie można ich napełniać, bo się rozszczelna i gorzej smaruje.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 443 gości