Problem z klaksonem mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Piolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 14, 2006 16:39
Lokalizacja: Olsztynek

Problem z klaksonem mk2

Post autor: Piolo » wt sie 15, 2006 10:35

Cześć.Możecie mi doradzić jak najprościej podłączyć klakson w mk2?



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » wt sie 15, 2006 10:40

Piolo pisze:Cześć.Możecie mi doradzić jak najprościej podłączyć klakson w mk2?
Ale w jakim sensie,bo nie bardzo rozumiem pytanie...



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt sie 15, 2006 10:42

niemasz klaksonu a moze ci tylko niedziala?



Piolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 14, 2006 16:39
Lokalizacja: Olsztynek

klakson

Post autor: Piolo » wt sie 15, 2006 13:59

Po sprawdzeniu sygnału dźwiękowego poprzez przewody bezpośrednio od akumulatora okazało się że klakson jest sprawny.chcąc uruchomić sygnał tradycyjnie poprzez kierownice to niedziała.Jak kupiłem swoje mk2 to była jakaś kombinacja z podłączeniem bo gościu z niemiec zamontował dodatkowo sygnały modulowane.Teraz szlak wszystko trafił,modulowane wyrzuciłem ok. rok temu, i do czerwca zwykły działał.Po lekkim remoncie już klapa.Nie mogę znależć przewodów wychodzących od kierownicy, spróbowałem podłączyć masę bezpośrednio do kierownicy z sygnału i to działa.już myślałem,że puszcze dotatkowy przewód ale za cholere trudno jest znaleść miejsce.
Najlepszym wyjściem byłoby znaleść przewody wychodzące od kierownicy zarówno + jak i



Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » wt sie 15, 2006 14:09

ostatnio miałem problem z sygnałem w swoim mk1-skończył mi sie sygnał i słychać było tylko cykanie, a jak go podłączyłem na krótko to gadał jak najęty, próbowałem regulacji sygnału i nic, podłączałem inne sygnały i dalej tylko cykał, wymieniłem ten pierścień na kierownicy i dalej lipa,zamontowałem szerokie manetki z mk2 i dalej nic,a podłączając kontrolkę do przewodów od sygnału kontrolka zapalała się(żarówka 55/60W12V), znalazłem przekaźnik który podłączyłem i przekaźnik zadziałał-podłączyłem przez niego sygnały i jest już ok
z tego co sie mi wydaje mam już tak starą instalację,że przejście jest ale nie kable od sygnału nieprzepuszczą już tak dużego prądu jaki potrzebuje sygnał


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » wt sie 15, 2006 16:56

klakson znajdziesz pod lewym przednim nadkole jest przymocowany na srubie bodajze 13 i dochodza do niego dwa przewody, odpinajac je przeczysc obydwa styki przykrec klakson z powrotem, podepnij przewody i nacisnij na kierownice jezeli nic to zaczynajac od klaksonu przesuwaj sie po kabelkach w strone kierownicy zobaczysz czy przewody nie sa zalamane pognite itp (mozesz takze podlaczyc np jeden przewod jako + do akumulatora drugi jako minus - a po drugiej stronie przewodow zmontowac np diode z rezystorem zobaczysz w ten sposob czy przewody sa cale), jezeli nie masz poduszki pod zaslepka kierownicy, sciagnij zaslepke, podwazajac ja bedziesz mial tam jedna blaszke srebrna pod zaslepka zas druga zlota na kierownicy i z taka gabka do tych dwoch blaszek dochodza przewody jeden do srebrnej drugi do zlotej posciagaj to bedziesz mial taki plastik tez go sciagnij zobaczysz nakretke od kierownicy po dwoch stronach wychodza przewody zobacz czy sa docisniete i podlacz wszystko z powrotem te dwa przewody do tych blaszek i poskladaj, zawsze mozesz szukac winy w bezpieczniku lub przekazniku (chyba wystepuje) i mysle, ze warto od tego zaczac :P
klakson skoro dziala i go sprawdziles to nie pisze o nim

pozdro szybkiego rozwiazania problemu :bigok:


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Piolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lip 14, 2006 16:39
Lokalizacja: Olsztynek

klakson-klapa

Post autor: Piolo » wt sie 15, 2006 17:44

zrobiłem już wcześnie tak jak pisałeś klakson sprawny,blaszki w kierownicy przeczyściłem na wszelki wypadek papierem ściernym,przewody w porzo złożyłem i pupa.Nie dochodzi prąd do kierownicy i tu jest problem,podejrzewam że wogóle prąd i masa są odłączone i w tym problem bo nie mogę znaleść przewodów wychodzących przy kolumnie,szukałem przy kostkach i też nic.poprowadziłem nawet przewód bezpośrednio od klaksona-podłączając go do + blaszki w kierownicy - działa,tylko nie będe jeździł z przewodem w ręku.Miałem zamiar już jakoś doprowadzić go poprzez kolumnę ale sądze że jest łatwiejsze wyjście-TYLKO JAKIE?

[ Dodano: 15 Sie 2006 22:55 ]
wiele prób i dalej nic - co radzicie?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości