Włącznik świateł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Włącznik świateł

Post autor: dzikgtc » ndz sie 13, 2006 17:40

Witam, mam problem z włącznikiem świateł w swoim Golfie. Oryginalnie mój MKIII nie miał halogenów, mam je poprowadzone do włącznika w kabinie na konsoli. Mam włącznik śwateł ten wyciągany pojedyńczo na halogen, i chcialbym halogeny przenieść z konsoli na włącznik tak jak być powinno. Jakby tego było mało mam problemy ze ściemniaczem oświetlenia wnętrza i regulacją wysokości świateł. Ale nie o to mi chodzi... Jak ktoś ma oryginalnie poprowadzone halogeny tzn. ma je na włączniku świateł to bardzo proszę o fotkę "od tyłu" chodzi mi o wtyczkę która wchodzi do włącznika świateł, a najlepiej obu wtyczek bo tam dochodzą 2. Chodzi mi głównie o kolory i miejsca podłączenia poszczególnych kabli. Wiadomo, za konkretną pomoc i dobre fotki będą punkty :bigok:
Ostatnio zmieniony pt paź 03, 2008 11:59 przez dzikgtc, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz sie 13, 2006 18:45

wejdz w porady chyba tam to widziałem



Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » ndz sie 13, 2006 19:27

dziejo, w poradach jest jak zmienić jego podświetlenie. A mi chodzi o zdjęcie kostki która wchodzi w ten włacznik.


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » sob sie 19, 2006 18:28

dzikgtc pisze:dziejo, w poradach jest jak zmienić jego podświetlenie. A mi chodzi o zdjęcie kostki która wchodzi w ten włacznik.
Ja mam fabryczną instalację pod halogeny, chociaż samych halogenów brak i włącznik też pojedynczy. Podobno po założeniu halogenów i podwójnego włącznika wszystko powinno grać (ale nie sprawdziłem, dopiero za jakiś czas kupię potrzebny osprzęt). Może moje fotki coś pomogą:

Mała wtyczka:
Obrazek

Duża wtyczka (piny 1-7):
Obrazek

Duża wtyczka (piny 8-14):
Obrazek


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » sob sie 19, 2006 22:49

Dzięki kolego :pub:


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » sob sie 19, 2006 23:22

bez wymiany włacznika na 2 pozycyjny czyli halogeny przód i tyl mozesz podpiac przód ze sie bedzie właczal razem z tylem ewentualnie mozesz za mienic miejscami funkcje tej opcji która masz teraz poprzez wyciagniecie odpac przód a tyl odzielnym włacznikiem.
jak cos to napisz opisze ci kolorami jaki kabel gdzie co i jak


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » ndz paź 08, 2006 02:33

michas28, witam mogl bys powiedziec jak zrobic ktore kable ze soba polaczyc zeby na wlaczniku 1 skokowym podlaczyc tylne i przednie halogeny zeby sie razem swiecily , i drugie pytanie jak masz przelacznik swiatel 2 skokowy to przy pierwszym wyciagnieciu zapalaja sie tylne czy przednie halogeny ?? , i czy podlanczjac halogeny tylne i przednei pod 1 wlacznik zanczy sie 1 skokowy nie bedzie to jakies za bardzo przeciazajace dla wlacznika ??


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 08, 2006 09:56

Ja też mam jednoskokowy włącznik i zrobiłem tak: we wtyczce wyłącznika wyciągnąłem kabel biało-żółty (od halogenów przednich) i wsadziłem go w miejsce po kablu szaro białym (od p-mgielnego tylnego). To powoduje że wyciągnięcie wyłącznika włącza mi halogeny przednie.
Z kolei wyciągnięty kabel od tylnich p-mgielnych podłączyłem za pośrednictwem zwykłego wyłącznika samochodowego kupionego na giełdzie pod kabel biało czarny od głównych reflektorów. Wyłącznik ten umieściłem w zaślepce po lewej koło włącznika głównego ( ma wymiary ok 2,2 x 1.5 cm i akurat mieści się tam nieźle (nie mam tam kontrolki żadnej bo nie mam ABS). Może trochę prymitywne ale działa, nic się nie grzeje we włączniku głównym jak jeżdżę na halogenach. Nie ciąłem żądnych kabli. Jak w końcu kupię oryginalny dwupozycyjny przełacznik to tylko przywrócę oryginalny układ kabelków.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz paź 08, 2006 10:23

tylko wtedy będziesz musiał kupić nową zaślepke , i po co ? ja bym tak zostawił zawsze jakaś innowacja czy zawsze musi być wszystko tak jak fabryka zrobiła?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 08, 2006 10:30

Obrazek

To tak mam zostawić ? :) Fe. Paskudztwo zrobiłem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » ndz paź 08, 2006 11:31

Paweł Marek, ja takze myslalem o dodatkowym jakims wlaczniku niekoniecznie takim :) jak ty ale wynioslo by to troche taniej niz 130zl za wlacznik 2 pozycyjny , no nie wiem zastanawiam sie jeszcze narazie nie mam jeszcze halogenow zastanawiam sie nad ciemnymi clarami kierunki + halogen a w przyszlosci ciemne ringi na przod


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 08, 2006 11:52

Udało mi się kupić na allegro za 80, ale był bez regulacji wysokości reflektorów, więc sprzedałem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » ndz paź 08, 2006 12:58

falla_x kolega Paweł Marek juz ci opisal wszystko jak zrobic odzielnie zeby dzialaly razem musisz poprostu złaczyc te 2 kable o których pisal Paweł Marek
po rozdzieleniu ich do rozróznienia czy mam przednie halogeny czy przeciwmgielne wykorzystalem kontrolke w liczniku a jako druga jest kontrolka we właczniku
http://img141.imageshack.us/img141/4456 ... 004ns7.jpg

[ Dodano: Nie Paź 08, 2006 13:03 ]
Paweł Marek pisze:To tak mam zostawić ? Fe. Paskudztwo zrobiłem.
nie ciekawie to wyglada ,tylko ty w vento masz inny włacznik niz w golfie i dostanie takiego z 2 pozycyjnego to juz troche potrwa
A zamiast tego twego włacznika moze poprostu zastosuj jakis np. od ogrzewania tylnej szyby w panelu srodkowy bardziej estetycznie to bedzie wygladalo co prawda beda 2 niby takie same ale zawsze jeden mozesz kupic od nowszego modelu co na takie kólko dookola znaczka szyby i beda sie odrózniac


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz paź 08, 2006 14:48

albo tak jak ja http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/666 ... f1747.html

[ Dodano: 08 Paź 2006 14:49 ]
przerobiony orginalny do szyby na halogeny



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 223 gości