[MK3] Problem z centralnym.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

[MK3] Problem z centralnym.

Post autor: Kris-THC » sob sie 12, 2006 20:55

Mam problem z centralnym zamkiem. Centralny jest z alermem sterowany z pilota. Podejrzewam że układ jest nieszczelny bo po zamknięciu auta czy to z pilota czy kluczykiem auto po jakimś czasie samoczynnie się otwiera. Pompka pracuje prawidłowo(tak mi się wydaje sądząc po efektach dźwiękowych jakie zawsze wydaje). Problem pojawił się po ostatniej podróży kiedy to miałem na maxa załadowany bagażnik. Czy możliwe aby doszło do rozszczelnienia układu? Proszę o porady bo w temacie cantralnych zamków nie orientuję się zbyt dobrze.



Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » sob sie 12, 2006 21:13

Jeśli po zamknięciu z pilota rygle idą w dół pompka od centralnego nie pracuje, to układ masz szczelny. Jak samoczynnie się otwiera to raczej elektryka siada...


Pozdrawiam
dzikgtc

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » sob sie 12, 2006 21:44

dzikgtc pisze:Jak samoczynnie się otwiera to raczej elektryka siada...
też stawiam na elektrykę
dla mnie też kiedyś tak się działo, powodem był słaby styk ale na masie, a było to w miejscu pod deską rodzielczlą z lewej strony jest takie całe gniadzo kabli minusowych moze tak coś się dzieje i u ciebie ...



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » sob sie 12, 2006 22:10

Spoko dzięki za podpowiedź. Też stawiam na elektrykę. Jutro to sprawdzę i dam znać w czym problem.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sie 12, 2006 22:22

Może naruszyłeś tym bagażem wtyczkę do pompki. Popatrz tam też mogłeś masę wyrwać. Ale dla mnie to mało prawdopodobne. Jak byś mial trudności ze zlokalizowaniem usterki to zacznij od odpięcia alarmu. Najlepiej odlutuj na probę kable łączące alarm z kablami sterującymi CZ, szarym i zielonym, najprawdopodobniej masz to podłączone gdzieś na lewo od skrzynki bezpieczników koło słupka drzwi (te kable wychodzą z drzwi). Myślę o tym dlatego że wiele alarmów ma taką opcję automatycznego otwierania CZ po wyjęciu kluczyka ze stacyjki (jeśli w czasie jazdy zamek był zamknięty ręczni lub z pilota). To oznaczało by jakiś problem z alarmem lub jego podłączeniami.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

keraj74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sie 05, 2006 16:06
Lokalizacja: z dolnego śląska

Problem z centralnym zamkiem

Post autor: keraj74 » śr sie 30, 2006 20:24

A mój CZ działał jak w sierpniu wyjeżdżałem do Chorwacji i w Polsce było około 17 stopni a po przyjeździe na miejsce gdzie było 29 przestał działać!!!


JAk się do niego zabrać?

Mk3, 5 dr, pneutatyk



gizin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw maja 25, 2006 16:45
Lokalizacja: Otwock

Post autor: gizin » czw sie 31, 2006 12:36

U mnie przyczyną samoczynnego otwierającego i zamykajacego się centralnego zamka był sterownik centralki. Tylko ja miałem jakąś przeróbkę, taką jak można kupić na allegro. To znaczy oryginalny central i dołożona możliwość sterowania pilotem. Wymieniłem sterownik i wszystko było OK.



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » czw sie 31, 2006 12:49

Sprawdz czy ci sie do pompki centrala poprzez uszczelkę lampy woda nie dostała... możliwe że wystarczy pompke rozebrac i porządnie wysuszyć.... A przy okazji przeczyścić styki na wtyczce...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 496 gości