[MK3] Woda w aucie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MK3] Woda w aucie

Post autor: djtom » sob sie 12, 2006 15:57

Woda jest pod nogami kierowcy i pasażera ZA kierowcą (czyli cała lewa strona). Tymczasowo wyciągnąłem jeden korek z podwozia ale nie bardzo pomaga. Piszcie w których miejscach sprawdzać. MK3 3d z szybrem (raczej nie z szybra, chociaż...). Punkt za każdą sugestię.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

piter13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 20:02
Kontakt:

Post autor: piter13 » sob sie 12, 2006 16:24

u mojego starego w mk3 tez z szyberdachem trzy drzwiowy była woda tez cała lewa strona ,mokro pod dywanikami ,korki nic nie pomagały ,zadne uszczelki w drzwiach ani cieknacy szyberdach był ,a okazało sie ze woda wlatywała przy szybie tam gdzie maske sie otwiera wyrobiła sie taka uszczelka przy lince ,musisz otworzyc maske i rozebrac tam pod szyba od kierowcy,i dostac sie do linki od maski czy tam nie jest mokro .ale nakrecilem chyba zrozumiesz.

[ Dodano: Sob Sie 12, 2006 16:26 ]
na lince od otwierania maski jest uszczelka i tam moze cieknąc. o tak po krotce.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob sie 12, 2006 16:37

wysusz całkiem środek i zrób próbę wody, czyli najpierw lej wodę po szyber dachu i patrz czy pojawi sie w środku, potem warto sprawdzić resztę miedzy innymi to o czym pisał piter13, najlepiej rozbierz środek auta i poogladaj jeszcze nadkola od wewnetrznej str. to jest od kabiny (czy casem nie ma przecieku jak jedziesz w deszczu), uszczelka klapy i uszczelki lamp do przegladu


:-k ...

KUBEK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn maja 22, 2006 21:36
Lokalizacja: PSZCZYNA

Post autor: KUBEK » sob sie 12, 2006 17:04

czy maszkline w aucie? może masz odpływ zatkany albo leje ci woda przez filtr płkowy. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » sob sie 12, 2006 17:20

u mnie pod maską przy samym podszybiu tyle że w mk2 ciekło przez dziure zrobioną przez poprzeniego właściciela w celu przeprowadzenia tamtędy anteny a wyciek miał miejsce koło skrzynki bezpieczników nad pedałami

u znajomego zaciekało z szybera z tej rynienki odprowadzającej wode a dokładnie zaciekało z słupka nad głową kierowcy



Awatar użytkownika
yoobi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pn lip 17, 2006 22:12
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Post autor: yoobi » sob sie 12, 2006 17:42

A może gdzieś z nawiewna przecieka ?
Istnieje jeszcze opcja, że leje się przez uszczelkę drzwi, zacieka pod plastikowy próg i dalej wsiąka sobie w okłądzinę.
Generalnie mam ten sam problem. Ściągnąłem wszystko do gołej blachy i pod nogami kierowcy jest wyraźnie mokro (aż ta miękka okładzina trochę sobie zatęchła). Korki również mam sprawne. Szyberdachu nie posiadam. Co dalej :>

Tak swoją drogą po co tam jest tyle tych gumowych korków ?? Jakieś względy technologii produkcji ??



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » sob sie 12, 2006 17:56

Nie sciagales moze ostattnio folii pod tapicerka drzwiowa?
Aby wykluczyc odplywy z szyberdachu (lubia sie zatykac przy przejsciu w ta gume na slupku) - przy otwartym szyberdachu lej woda wprost w przedni lewy odplyw - jezeli woda bedzie wpodobnych ilosciach wyplywac w gumie na slupku to jedna rzecz bedziemy w stanie wyeliminowac :)



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » sob sie 12, 2006 18:01

SToRM pisze:Nie sciagales moze ostattnio folii pod tapicerka drzwiowa?
Aby wykluczyc odplywy z szyberdachu (lubia sie zatykac przy przejsciu w ta gume na slupku) - przy otwartym szyberdachu lej woda wprost w przedni lewy odplyw - jezeli woda bedzie wpodobnych ilosciach wyplywac w gumie na slupku to jedna rzecz bedziemy w stanie wyeliminowac :)
najlepiej weź dużą strzykawe i centralnie lej do rynienki żeby tapicery nie zalać:D :okej:



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » sob sie 12, 2006 18:01

U mnie woda dostaje sie na cala strone pasazera, tj. z przodu i z tylu. 3-drzwiowy mk2. Zalozylem folie na drzwi, ale nic nie pomoglo. Brak pomyslow... Co proponujecie, co sprawdzic?


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » sob sie 12, 2006 18:05

MrUkAs pisze:U mnie woda dostaje sie na cala strone pasazera, tj. z przodu i z tylu. 3-drzwiowy mk2. Zalozylem folie na drzwi, ale nic nie pomoglo. Brak pomyslow... Co proponujecie, co sprawdzic?
Standartowo w mk2 pekaja fabryczne masy butomiczne okolajace zgrzewy i otwory techniczne przy przednim skupku.. Problem w zasadzie wystepuje od modelu 88 w wzwyz - walczylem tez z tym w swoim mk2 :D
Jednak najpierw sprawdz czy nie leci kratka z tunelu powietrznego na grodzi..
Co do walki z "wielka woda" z mk2 - polecam ta kompleksowa porade:
http://vw-scene.info/porada22.html



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » sob sie 12, 2006 18:11

SToRM pisze:
MrUkAs pisze:U mnie woda dostaje sie na cala strone pasazera, tj. z przodu i z tylu. 3-drzwiowy mk2. Zalozylem folie na drzwi, ale nic nie pomoglo. Brak pomyslow... Co proponujecie, co sprawdzic?
Standartowo w mk2 pekaja fabryczne masy butomiczne okolajace zgrzewy i otwory techniczne przy przednim skupku.. Problem w zasadzie wystepuje od modelu 88 w wzwyz - walczylem tez z tym w swoim mk2 :D
Jednak najpierw sprawdz czy nie leci kratka z tunelu powietrznego na grodzi..
Co do walki z "wielka woda" z mk2 - polecam ta kompleksowa porade:
http://vw-scene.info/porada22.html
Szczerze to nie bardzo rozumiem, co napisales... ;) Jak chodzi o kratke grodzi, to chodzi o kratke dmuchawy??


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » sob sie 12, 2006 18:31

MrUkAs pisze:Szczerze to nie bardzo rozumiem, co napisales... ;) Jak chodzi o kratke grodzi, to chodzi o kratke dmuchawy??
Pisze o kratce NA grodzi wiec wiadomo ze chodzi o kratke dmuchawy :D



bzykla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 19:38
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

Post autor: bzykla » sob sie 12, 2006 19:05

ja mam podobny problem jednak w innym miejscu :(
z przodu mam sucho jednak prawy i lewy tyl zalany
auto to gofer 3d z szybrem (to ostatnie chyba mozna wykluczyc)
co sie dzieje??



Awatar użytkownika
rojbert
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 14:00
Lokalizacja: Leszno

Re: [MK3] Woda w aucie

Post autor: rojbert » sob sie 12, 2006 20:03

djtom pisze:Woda jest pod nogami kierowcy i pasażera ZA kierowcą (czyli cała lewa strona). Tymczasowo wyciągnąłem jeden korek z podwozia ale nie bardzo pomaga. Piszcie w których miejscach sprawdzać. MK3 3d z szybrem (raczej nie z szybra, chociaż...). Punkt za każdą sugestię.
z wodą jest róznie, może sie zdarzyć ze wlatuj z jednej strony auta a wylatuje z innej
moim zdaniem moze lecieć np z szyberdachu i przednimi słupkami do dołu,
moze także lecieć woda przez grodz oddzioelającą kabinę od silnia, jest tam dużo przejśc dla przewodów itp i może tą drogą sie dostawać



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 275 gości