[mk2] stuki z zawieszenia-tyl

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
4maly
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt gru 14, 2004 01:45
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

[mk2] stuki z zawieszenia-tyl

Post autor: 4maly » czw sie 10, 2006 23:18

Mam taki problemi. Dzis wymienilem sprezyny na sportowe i zaczely dobiegac jakies stuki z tylu auta. Jezdzilem 3 tygodnie temu na tych sprezynach i nic nie stukalo, pozniej zmienilem na seryjne i dzis wymienilem znow na sportowe i zaczelo stukac. Jest to taki dziwny gluchy poglos. na bank ne jest to tlumik walacy w podloge, wszystko jest skrecone na tip-top wiec nie wiem z czego moglby dobiegac te stuki. A no i jeszcze cos brzeczy na srodku auta, mietaliczny dzwiek ( na bank nie kat bo niemam :). Moze macie jakies koncepcje co to moze dzwonic i dudnic. Kurde jakbym mial orkiestre po autem.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
rabbit1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 01:40
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: rabbit1 » pt sie 11, 2006 01:03

zobacz tuleje metalowo-gumowe


www.vwtp.phorum.pl Pabianikcki klub vw

Awatar użytkownika
Pi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 01:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Pi » pt sie 11, 2006 01:13

Dzwonić może któraś z blach izolujących wydech od karoserii, nie wiem jak jest w MK2, ale w MK3 okrągłe spinki mocujące mogą korodować. A dudnienie to jak wyżej, tuleje na mocowaniu belki do karoserii.



Awatar użytkownika
4maly
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt gru 14, 2004 01:45
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: 4maly » pt sie 11, 2006 07:41

Blachy wszystkie sprawdzilem wszystkie spinki sa i niema zadnego luzu. Powiedzcie jak mozna najprosciej sprawdzic te tuleje czy maja jakis luz.

Jezeli chodzi wam o te gumy co sa w kielichu amora u gory i od dolu to one sa nowe.



Awatar użytkownika
Pi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 01:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Pi » pt sie 11, 2006 09:47

Chodzi nam o tuleje metalowo gumowe, ktore są nabite w tylnej belce, tam gdzie jest ona mocowana do podwozia.


[img]http://images37.fotosik.pl/111/1d053f09877e28c9.png[/img]

Awatar użytkownika
4maly
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt gru 14, 2004 01:45
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: 4maly » pt sie 11, 2006 09:48

Kurcze tak myslalm. A mozesz mi powiedziac jak ocenic ich stan i sprawdzic ewentualne luzy



marek85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr lis 30, 2005 21:21
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: marek85 » pt sie 11, 2006 11:40

bierzesz np lyżke do sciagania opon (moze łom) wkladasz w miejsce miedzy tuleja a mocowaniem tej tulei i ruszasz na boki, jak luzy sa bardzo widoczne to tuleje nadaja sie do wymiany ... to jest chyba najprosszy sposób zeby to sprawdzic, pamietam tez jak mialem w moim golfie tuleje do wymiany to nawet po kopnieciu w tylne kolo (nie w bok kola tylko w kierunku którym sie kreci) bylo widac ze sa luzy na tej tulei, poprostu cale "chodzilo" wjedna i druga strone, ale to taki skrajny przypadek bo tych tulei prawie juz nie bylo :P:P:P. Ty lepiej sprawdz tak jak napisalem na poczatku :)


mój były GOLF
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=43528

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt sie 11, 2006 11:55

powiadasz głuchy dzwięk ? ano przyjzyj sie w jakim stanie są gumy te w które wchodza sprę zyny i stozkowe gumy które wchodzą od góry amortyz i od bagażnika to są gumy stozkowe widziałes je jak nie maja rowków dookoła to może przyczyna lezeć tam ajesli chodzi o tuleje met gum to jest najczęstrza i powszechna usterka zawieszenia w MK podam ci sposób na wymianę gdybys w razie stwierdził ze one są walnięte

[ Dodano: Pią Sie 11, 2006 11:57 ]
Techniczne Wysłany: Wczoraj 15:16 Temat: silentblok belki tylnej mk3
dziejo
Forum Master
vw not death !



Wysłany: Sro Cze 21, 2006 15:46
oj ludzie ludzie !!!!!!!!!!!!! to prawda że moze walic simmerblock ale kto wam powiedział ze to jest banalna sprawa z wymianą sama gume wyciągnac łatwo ale zostaje własnie ta tuleja ale może od początku obiawy wybitych tulej sa takie ze podczas szybszej jazdy gdzies na koleinach albo zaoranym asfalcie tył auta nosi (pływa)to po 1 a po2 walenie z tyłu podczas przejazdu własnie po torach kolejowych tramw itp pojedyncze stuki wiem co pisze pół roku jezdziłem z tym i w ostatni weekend wymieniłem 2 sztuki nie jest to takie łatwe w zsadzie tylko 1 śrubę odkręcic

[ Dodano: Sro Cze 21, 2006 16:00 ]
może się to przyda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!- oczywiście kanał i ayto na koziołku najgorzej jest z tą stroną gdzie jest korektor hamowania jest on przykręcony na 2 inbusowe śruby 8 inbus jak tego nie odkrecimy to popuszczamy całe mocowanie belki w dół z tej strony gzdie wymieniamy aż korektor ham zejdzie ponizej sruby mocującej tuleje i tak nie uda nam sie jej wyjąc ponieważ jest ona wsadzona łbem od korektora i zostało mi uruchomic kontówkę uciełem łeb opusciłem całą belke i od strony nakretki wyjąłem teraz w zasadzie zacznie się operacja do tego pobijak ciezki młotek opalarka rurka wypalamy lub rozwiercamy wewnetrzna gume wtedy wyjgzie nam tuleja ta co była zatopiona w gumie zbijamy pobijakiem - majzlem krawędz zewnetrznej tulei do srodka i majzlem nacinamy ja max do wewnątrz w jednym punkcie o pózniej pobijakiem do okoła mocne szlagi w między czasie podgrzewamy tuleje dość solidnie kiedy już nam wyjdzie drobnym papierm szlifujemy i czyscimy szmatką smarujemy smarem wewnetrzna częć tej tulei i teraz musimy uszykować sobie srube 12 dłuższą od tej co ją zniszczyliśmu dajeny od zewnętyrznej strony ( ja akurat dałem klocek z drzewa i dużą podkładkę i pomału skręcająć pobijałem delikatnie po tulei od wewnętrznej strony kiedy to wszystko weszło dałem nowa srubę ale juz nakretka od korektora skreciłem i jest o niebo lepsza jazda samPRRZYJEMNOSC I SATYSFAKCJA że sam zrobiłem powodzenia potencjalnym wymieniaczom tulei
Ostatnio zmieniony czw lis 09, 2006 20:14 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
4maly
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt gru 14, 2004 01:45
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: 4maly » pt sie 11, 2006 12:12

dziejo pisze:powiadasz głuchy dzwięk ? ano przyjzyj sie w jakim stanie są gumy te w które wchodza sprę zyny i stozkowe gumy które wchodzą od góry amortyz i od bagażnika to są gumy stozkowe widziałes je jak nie maja rowków dookoła to może przyczyna lezeć tam ajesli chodzi o tuleje met gum to jest najczęstrza i powszechna usterka zawieszenia w MK podam ci sposób na wymianę gdybys w razie stwierdził ze one są walnięte
Te gumki sa nowiutkie bo je przy wymianie sprezyn wymienilem. Musze zobaczyc te tuleje w belce



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt sie 11, 2006 13:03




Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sie 11, 2006 13:20

4maly pisze:na bank ne jest to tlumik walacy w podloge,
zobacz jeszcze czy tłumik nie wali w belkę, tam gdzie przechodzi między belką a podłogą, bo to jest najczęstsze po silnetblokach belki. Zobaczysz ślady na tłumiku jeśli uderza.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
4maly
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt gru 14, 2004 01:45
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: 4maly » pt sie 11, 2006 15:15

OK Thx za info przyjade tylko z pracy i wjerzdzam na kanal. Okuka sie co z czym i dam info czy pomoglo czy dalej nie wiadomo co



Awatar użytkownika
doktored
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt lip 20, 2007 13:24
Lokalizacja: z tamtad

Post autor: doktored » śr lis 12, 2008 23:08

Paweł Marek pisze:Zobaczysz ślady na tłumiku jeśli uderza.
No wlasnie u mnie tak jest dodam ze te gumowe mocowani wymienilem i na darom dlaczego tak jest i jak to zrobic prosze o pomoc.


EXCEPT UNEXCEPT

Jedyny sluszny samochod=vw, jedyny sluszny vw=golf, jedyny sluszny golf = MK2---->[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2127821#2127821][b]Golf MK2 1.8GT SPECIAL[/b][/url]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lis 12, 2008 23:18

to znaczy że źle zmontowany jest tłumik, czyli źle złożony środkowy z ostatnim - za mało nasunięte jeden na drugi, albo źle obrocona jedna część względem drugiej, lub źle umiejscowiona obejma łącząca (jeśli ona uderza).
Albo cały tłumik jest wygiety po jakimś uderzeniu w pniak czy coś.
Poluzuj obejmę próbuj ustawić - końcówka wydechu ma się znależć na środku wcięcia zderzaka tuż pod krawedzią. Nie pomoże - to użyj siły: włóż kawałek drewna między tłumik a belkkę tam gdzie uderza, i przygnij go za końcówkę w dół. Ale jeśli jest mocno skorodowany to w tym momencie bedzie to jego koniec.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 389 gości