Zaparowane kierunki [mk3]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
czarek_2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: czw mar 23, 2006 16:23
Lokalizacja: Koszalin

Zaparowane kierunki [mk3]

Post autor: czarek_2 » czw sie 10, 2006 13:25

Witam......
Mam pytanie czy ktos ma lub mial problem z zaparowanymi kierunkami w swoim aucie i sobie z nim poradzil, ja mam clary i co jakis czas paruja w zaleznosci od temperatury co mozna z tym zrobic ???



greg

Post autor: greg » czw sie 10, 2006 13:36

wyjąć , wysuszyć i uszczelnić - tak że jak zapniesz żarówkę żeby nie dostawała się woda



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw sie 10, 2006 13:56

DOKłADNIE jak greg pisze nic innego nie zrobisz



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt sie 15, 2006 11:20

obsmaruj silikonem jak odparuja



pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » wt sie 15, 2006 11:54

ja zrobilem zupelnie wrecz odwrotnie..... parowaly mi kierunki i halogeny po obu stronach..... wiec zdemontowalem jedną, wziałem wiertarke, wiertelko 2 mm i nawiercilem po dwa otworki u dolu kierunku i halogena..... koledzy którzy to widzieli stwierdzili ze teraz to dopiero bedzie mokre a ja triumfalnie dwa tygodnie pojezdzilem z jedna strona nawiercona i SUCHĄ a jedna nieruszaną zaparowaną.... a dzis juz zadna strona mi nie paruje



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt sie 15, 2006 11:56

ja zrobilem zupelnie wrecz odwrotnie..... parowaly mi kierunki i halogeny po obu stronach..... wiec zdemontowalem jedną, wziałem wiertarke, wiertelko 2 mm i nawiercilem po dwa otworki u dolu kierunku i halogena..... koledzy którzy to widzieli stwierdzili ze teraz to dopiero bedzie mokre a ja triumfalnie dwa tygodnie pojezdzilem z jedna strona nawiercona i SUCHĄ a jedna nieruszaną zaparowaną.... a dzis juz zadna strona mi nie paruje
stara i sprawdzona metoda - ja mam tak zrobiony prawy główny reflektor :bigok:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt sie 15, 2006 12:04

sasiad ma bmw i wszystkie lampy ma malutkim wiertelkiem na dole poprzewiercane.ale chyba uszczelnienie jest lepsze.nie narusza w lampach odblysnika a od dziurki moze postepowac luszczenie sie(tak mysle)



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » wt sie 15, 2006 12:19

w dobrym reflektorze czy kierunku niepowinno się robić żadnych otworów jeśli niebyły przewidziane przez projektanta. O ile wywiercenie otworu w kierunku jeszcze niejest jakoś szczególnie szkodliwe, o tyle w reflektorze głównym już bardziej. Przez otworek może dostawać się np: kurz i pojakimś czasie pokryć odbłyśnik a tym samym pogorszyś jakośc oświetltnia itp.
EDIT
jedyne słuszne wyjście w/g mnie to prawidłowe uszczelnienie reflektora czy kierunku


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
ddChavez
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 18:14
Lokalizacja: Radomsko/Wrocław
Kontakt:

Post autor: ddChavez » wt sie 15, 2006 14:03

Czyli orginalnie reflektor jest sklejony, tak? Bo chcialbym sie dostac do wnetrza reflektora bo od wewnatrz lewy jest pokryty jakims osadem, nie wiem co to jest. No i do tego slabiutko swieci. Polerowanie odblysnika moze cos dac?



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt sie 15, 2006 14:09

Czyli orginalnie reflektor jest sklejony, tak?
tak. silikonem. jak bedziesz sklejał to tez musisz miec silikon - najlepiej przezroczysty, tylko za duzo go nie wal. odbłyśnika bron Boże rozpuszczalnikiem czy czyms - tylko morka szmatka. ja ze swojego wylałem pół szklanki wody i zalążki trawy ;) porady jak rozebrać np u mapeta w linku powyzej.

[ Dodano: Wto Sie 15, 2006 14:10 ]
olerowanie da niewiele, kup sobie dobre żarówki no phgilips bluewision lub tansze a rownie dobre osram cool blue.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
ddChavez
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 18:14
Lokalizacja: Radomsko/Wrocław
Kontakt:

Post autor: ddChavez » wt sie 15, 2006 14:12

Mysle ze to nie sprawa zarowek bo prawy swieci elegancko. Po prostu lewy nie jest orginalny helli i cos sie musialo tam porobic. Swiatlo z niego jest bardzo rozproszone. Swieci wszedzie tylko nie na droge :) Dzieki za rady :)



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt sie 15, 2006 14:14

nieiem jakie wy macie odblysniki jak ja pierwszy raz dotknelem szmatka swoj odblysnik to nic juz na lampie nie zostalo wszystko na szmacie zostalo,a on wydawal mi sie jagby byl jakis z proszku(takie wrazenie)i oczywiscie lampa na smietnik poszla



Awatar użytkownika
yoobi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pn lip 17, 2006 22:12
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Post autor: yoobi » wt sie 15, 2006 17:44

piotr2 pisze:nieiem jakie wy macie odblysniki jak ja pierwszy raz dotknelem szmatka swoj odblysnik to nic juz na lampie nie zostalo wszystko na szmacie zostalo,a on wydawal mi sie jagby byl jakis z proszku(takie wrazenie)i oczywiscie lampa na smietnik poszla
Ja kiedyś umyłem reflektory przednie z innego samochodu (woda+ludwik). Odbłyśnik zmył się pięknie (:]), a reflektory oczywiście do wymiany. Od tamtego czasu czyszczę odbłyski tylko na sucho (delikanie bawełną). One chyba nie są stworzone do czyszczenia. Zamiast je czyścić lepiej zadbać by się jak najmniej brudziły.
djtom pisze:tak. silikonem. jak bedziesz sklejał to tez musisz miec silikon - najlepiej przezroczysty, tylko za duzo go nie wal.
Tylko kup sobie silikon taki specjalny do tego celu (bo są różne). Ten stosowny do reflektorów nie wysycha i nie twardnieje tak do końca.

A co do wiercenia to nie wiem czy to dobry pomysł jest. Od tego bardziej się brudzą i trzeba częściej je myć a to się źle konczy dla odbłyśników :-).


OSPF chodzi własnymi ścieżkami. :-)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 271 gości