Parujące światła

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mierzwin
Memphis project
Memphis project
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 23:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Parujące światła

Post autor: mierzwin » pn sty 24, 2005 18:48

Problem ja w temacie. Parują mi przednie światła (dokładnie jedno, prawe...). A skraplająca się woda strasznie ogranicza zasięg i tak już nie dużego - nie mówiąc już o rozpraszaniu i oślepianiu innych.
Moje pytanie. Da się to jakoś uszczelnić? Czy czeka mnie wymiana leflektora (w końcu to tylko (!!!) 50 PLN ale jednak żal sercu kase oddawać :))



Awatar użytkownika
Bezy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 17:26
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Post autor: Bezy » pn sty 24, 2005 20:40

Zapewne masz walnieta uszczelke miedzy szkłem a odblaskiem. U mnie doszło do tego, ze szklo praktycznie wisiało na uszczelce. Tez myslałem ze czeka mnie zakup-ale po oczyszceniu miejsc gdzie przychodziła uszcelka, jak i samego odblasku (odblask-najlepiej czyscic roztworem płynu do mycia naczyń i delikatnym pedzelkiem do farbek), przykleiłem szkło zwykłym przeźroczystym silikonem. Zeby "lepiej" zespoliło i docisneło, miedzy dzrzwi garazowe a klejona lampa wstawiłem kawał deski.
Wiec zbadaj stan tej lampy, jesli jest tak jak Ci pisałem - bez obaw oddziel szklo od odblasku, wyszyść i przyklej. Ja juz jeżdże dwa lata - i jest nadal OK. Hej!



Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

parowanie

Post autor: nawrotvw » pn sty 24, 2005 21:05

Są jeszcze dwie możliwości trochę mniej drastyczne niż odklejone szkło, które mogą być przyczyną parowania reflektora. Może to być nieszczelna uszczelka jednej z żarówek, u mnie np. przepuszczała oprawka postojówki i też parował, a koszt nowej to grosze. Możliwe również, że na szkle jest malutki odprysk i tędy woda dostaje się do środka reflektora. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
mierzwin
Memphis project
Memphis project
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 23:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mierzwin » pn sty 24, 2005 21:45

Znów trochę roboty aby kase zaoszczędzić... Ale to dobrze - praca fizyczna nie hańbi a daje dużo radości i zachowuje elastyczną grubość portfela :D
Dzięki


Memphis project drogi jest...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 390 gości