Problem z klima w mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Grzesiek0840
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 28, 2006 12:22
Lokalizacja: Krasnystaw

Problem z klima w mk3

Post autor: Grzesiek0840 » pn sie 07, 2006 18:40

Witam wszystkich i proszę o pomoc . Od pewnego czasu mam problem z klimą w mk3 95 r tdi . Problem polega na tym iż gdy załanczam klimę wszystko wydaje się być ok tzn wiatraki chodzą jak marzenie załancza się bez problemu jednak z wentylatorów leci jednynie lekko schłodzone powietrze (nadmieniam że klima jest w 100 % naładowana i szczelna ,bezpieczniki też ok ) pod maską rury od klimy są zimne jak lód wszystko pracuje a w wewnątrz auta lekko zimne powietrze . klima działa ok 10 min i wyłancza się całkowicie , co z tym zrobić . Wymieniłem filtr przeciwpyłkowy ale to też nic niezmienia jak wiecie coś na ten temat to dajcie znać z góry dzięki


Pozdrawiam Grzesiek



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » pn sie 07, 2006 19:35

wszystkei rurki masz zimne pod maska? przeciez niektore powinny parzyc ;)


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

kemizo67
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 28, 2006 22:15
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: kemizo67 » pn sie 07, 2006 21:30

a w dobrą stronę założyłeś filtr ?


pozdrawiam

greg

Post autor: greg » pn sie 07, 2006 21:35

trochę dłubania ale ja bym sprawdził czy aby masz dobrze z regulacją nadmuchu tj zamknięcie ciepłego powietrza - celem sprawdzenia - nie załączaj klimy tylko jak jest silnik batrdzo gorący a auto stało długo w ciniu załacz wentylację na maxa - jesli powiettrze leci ciepłe to znaczy ze nie domyka się klapka i miesza się zimne z ciepłym



Grzesiek0840
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 28, 2006 12:22
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: Grzesiek0840 » śr sie 09, 2006 00:23

filtr jest napewno w dobrą stronę załorzony a co do sprawdzenia czy klapki się zamykają to jeszcze tego niezrobiłem , a trzeba będzie ale niewydaje mi się żeby na tym polegał problem ponieważ jak jest zimno i niewłanczając klimy włanczam zimne powietrze to zimno leci i się niemiesza ale dzięki za pomoc


Grzesiek K.

BartekC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt paź 07, 2005 09:10
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: BartekC » śr sie 09, 2006 07:52

U mnie jest podobna sytuacja tzn. wyglada tak jakby klapka całkiem nie domykała ciepłego powietrza. KLIMa sprawna (szcelna i naładowana). A jednak powietrze wylatuje średnio schłodzone, a po drugie gdy jest włączony nawiew bez klimy na zimnym powietrzu to odnosze wrażenie że powietrze wlatujące jest delikatnie podgrzane.
A może tak ma byc?!



Gderek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lip 19, 2006 19:33
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Gderek » śr sie 09, 2006 22:56

Witam a propo klimy czy macie moze jakies zdjecia instrukcje instalacji klimy? mam klime w samochodzie lecz nie jestem pewien czy jest w calosci. jak byscie mieli cos to bylo by milo jak nie to bede musial sprawdzic u fachowca:)



greg

Post autor: greg » czw sie 10, 2006 10:00

Gderek pisze:Witam a propo klimy czy macie moze jakies zdjecia instrukcje instalacji klimy?
mamy - rysunki - tu http://volkswagen.msk.ru/body/g3/g3_ac.pdf
zdjęcia może potem zamieszczę



Awatar użytkownika
gagi3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr maja 11, 2005 11:09
Lokalizacja: Elbląg - Młynary

Post autor: gagi3 » czw sie 10, 2006 12:06

link mi nie dziala :(

co z ta instrukcja instalacii klimy? i ze zdjeciami



greg

Post autor: greg » czw sie 10, 2006 12:42

gagi3 pisze:link mi nie dziala
działa - prawym myszy na linku i zapisz element docelowy.
Obrazek jak widzisz jest to półka krótka pod klimę, przekaxnik klimy, sterownik wentylatorów dla klimy, 2 wentylatory z których drugi jest napędzany paskiem klinowym z pierwszego.
Obrazek to jest wiązka (trochę się poskręcała , ale jest tam wiązka od skrzynki przekaźników do włącznika klimy, do sterowania wentylacją, do samej wentylacji oraz wiazka wokół silnika tj, czujnik temp, sterowanie wentylatorami, wiązka silnika) oraz widzisz zbiorniczek podcisnienia w lewym górnym rogu wraz zaworkiem podciśnienia
Obrazek panel sterowania klimy (chociaz jest podobny do zwykłego panelu (rożni się tylko dodatkowym napisem) to z tyłu jest już inaczej.
Obrazek widok panelu z tyłu
Obrazek kompletny zestaw nagrzewnica + chłodniczka + wentylator
Obrazek zestaw nagrzewnica + chłodniczka + wentylator z podpiętymi węzami - tą mała plastikową puszeczkę widzisz pod maską przy grodzi obok kielicha amortyzatora po stronie pasażera
Obrazek kompresor z napinaczem + węże
Obrazek chłodnica a po lewej osuszacz
Obrazek czujnik te,mperatury zamontowany w zderzaku po stronie pasażera. Na zdjęciach brakuje jeszcze włącznika obiegu zamkniętego powietrza i klimy
Ostatnio zmieniony pt sie 11, 2006 00:23 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.



Gderek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lip 19, 2006 19:33
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Gderek » czw sie 10, 2006 21:42

Dzieki za pomoc :)



greg

Post autor: greg » pt sie 11, 2006 00:25

Gderek pisze:Dzieki za pomoc
:bigok: nie ma sprawy. Celem wyjasnienia - zbiorniczek podcisnienia znajduje sie w nadkolu po stronie kierowcy - jak spojrzysz nad kołem na plstik nadkola to zobaczysz nakrętkę plsatikową mocującą ten zbiorniczek.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 276 gości