[MK3] nagrzewnica

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
-neo-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 21, 2005 22:53
Lokalizacja: Czeladź k. Sosnowca k. Katowic
Kontakt:

[MK3] nagrzewnica

Post autor: -neo- » ndz sie 06, 2006 13:13

Witam, tak jak w temacie, w którym miejscu znajduje sie nagrzewnica w MK3 i jak się do niej dostać :) Pozdrawiam



Awatar użytkownika
sfiq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lis 21, 2005 16:17
Lokalizacja: Szczecin / Nowogard
Kontakt:

Post autor: sfiq » ndz sie 06, 2006 14:38

tak sie sklada ze przerabialem ten temat (niestety)

bedziesz mial torche roboty wytlumacze tak nagrzewnica znajduje sie z tylu konsoli a jej koncowe rurki przechodza (na kilka cm) przez bude do silnika

od strony silnika wyglada to tak :

Obrazek

czeka cie zatem kompletny demontaz deski rozdzielczej co upamietnilem na fotkach tutaj :

http://republika.pl/ferma/images/golf/

nagrzewnica to ten element :

Obrazek

jak sie juz dostaniesz jest podnoszona do gory , potem wkladasz nowa i wszystko ladnie skladasz

mi to zajelo na spokojnie 2 dni ale mozna zrobic w 1

jak masz jeszcze jakies pytania chetnie pomoge



Awatar użytkownika
-neo-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 21, 2005 22:53
Lokalizacja: Czeladź k. Sosnowca k. Katowic
Kontakt:

Post autor: -neo- » ndz sie 06, 2006 16:35

oszz kur** to faktycznie sporo roboty :|
problem miałem taki, że uciekała mi woda z chłodnicy....wylewała sie pasażerowi na nogi ( tym przedodem do ogrzewania, który skierowany jest własnie na nogi ). Dlatego wyłączyłem z obiegu chłodnice, złączając przewody które idą do rurek przechodzących przez bude do silnika. Teraz woda jest w obiegu i nigdzie nie ucieka. Przypuszczam, że zepsuła się nagrzewnica, ale mogła być inna przyczyna, np jakiś przewód mógł sie urwać, mogła zrobić sie gdzieś dziurka itd. Miałem nadzieje, ze da sie to zrobić bez ściągania całej deski :|


Mess with the best, and die like the rest :]

Awatar użytkownika
sfiq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lis 21, 2005 16:17
Lokalizacja: Szczecin / Nowogard
Kontakt:

Post autor: sfiq » ndz sie 06, 2006 17:39

to ja u siebie mialem to samo !!

tez wylaczylem nagrzewnice z obiegu ale przed zima musialem zamontowac bo szyby parowaly niemilosiernie poki co nie potrzebujesz cieplego nawiewu w aucie ale na 99% to nagrzewnica

ps
jak chcialem dac mechanikowi 100zl i nowa nagrzewnice zeby sie tym zajol to mnie wysmial :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sie 06, 2006 17:50

sfiq pisze:jak chcialem dac mechanikowi 100zl
no faktycznie jest trochę roboty, jak ja robiłem to pierwszy raz nie mająć żadnych fotek i rysunków to strawiłem ze cztery godziny, ale z drugiej strony wprawny gość co juz to robił powinien dać rady w półtorej. Ale panowie się cenią. Cóż, ich prawo.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 444 gości