rozrząd w MK2 1.8 16V

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mrEd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw sie 03, 2006 23:17
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

rozrząd w MK2 1.8 16V

Post autor: mrEd » sob sie 05, 2006 14:04

Witam!
Może ktos z szanownych forumowiczów jest zorjętowany czy po uprzednim ustawieniu znaków na wale wykorbionym oraz wałku rozrządu i zalorzeniu paska a także rolki uciągającej a nastepnie po uciągnieciu paska znaki nadal mają sie pokrywać??? Bo u mnie gdy uciągam pasek wałek rozrządu pozostaje w miejscu natomiast znak na wale przesówa się o ok 30 stopni w prawo ( patrząc od strony rozrządu) od znaku na pokrywie paska! czy tak jest prawidlowo??? Kolejne pytanie: co napędza walek pośredni i czy konieczne jest zsynchronizowanie go z całą reszta???



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob sie 05, 2006 15:15

wałek posredni na pewno musisz zsynchronizowac bo to chyba on napedza rozdzielacz zapłonu w 16v, jak bedzie źle ustawiony to iskra w nieodpowiednim momencie bedzie....
pierwszej czesci Twojego postu nie rozumiem wiec niech sie inni wypowiedza....nie wiem co znaczy uciagać...pozdro



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » sob sie 05, 2006 15:42

sas_gti pisze:wałek posredni na pewno musisz zsynchronizowac bo to chyba on napedza rozdzielacz zapłonu w 16v, jak bedzie źle ustawiony to iskra w nieodpowiednim momencie bedzie....
pierwszej czesci Twojego postu nie rozumiem wiec niech sie inni wypowiedza....nie wiem co znaczy uciagać...pozdro


ja tez twojeo posta nie rozumiem, jak niewiez to nie nalezy kolegi w błąd wprowadzac, w 16V aparat zaponowy napędza wałek wydechowy, a wałek posredni tylko pompę oleju,

a po ustawieniu znaków i napięciu paska rozrzadu znaki wciaz musza sie zgadzać, a na kółku wałka pośredniego nie ma zadnego znaku.


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob sie 05, 2006 16:53

sas_gti pisze:chyba
Borysa widziałes to słowo ??



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » sob sie 05, 2006 22:02

sas_gti pisze:
sas_gti pisze:chyba
Borysa widziałes to słowo ??
ja widziałem to co co n apisałes. a chyba to mozesz powiedziec dla kolegi przy piwie a nie pisac na form gdzie czyta to sporo osób, które wprowadzasz w błąd.

a jak nie wiesz to se nie wypowiadaj, :smoke: bo to swiadczy o tobie i twojej wiedzy


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz sie 06, 2006 01:21

Borys, ale o co ci chodzi? nikogo w bląd nie wprowadzałem bo uzyłem słowa "chyba"...mysle ze kazdy wie co to słowo oznacza....przy szesnastce nigdy nie grzabałem a w 8v (np u mnie) wałek pośredni napędza wlasnie rozdzielacz i musi byc zsynchronizowany wiec nie bardzo tez rozumiem tez wjazd na poziom wiedzy itp,
Pochopnie znalazłem analogię, ale chciałem pomóc, ale nie majac pewnosci celwo napialem ze chyba
....po piwie to Ty teraz chyba jesteś, odczep sie Panie moderatorze, ludzie chcą pomóc a ty najeżdzasz i czytaj uwazniej oraz ze zrozumieniem...
A moze pojedz tez po autorze za jego poziom niekoniecznie wiedzy tylko polszczyzny hehe czy o to nie ma dbać moderator??

[ Dodano: Nie Sie 06, 2006 01:24 ]
ja sie pomyliłem przyznaje ale Ty Borysie, po prostu nie umiesz kulturalnie zwrócić uwagi i dyskretnie wytknąć błędu a szkoda bo moderator powinien te cechy posiadać moim zdaniem...



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » ndz sie 06, 2006 13:49

sas_gti pisze:Borys, ale o co ci chodzi? nikogo w bląd nie wprowadzałem bo uzyłem słowa "chyba"...mysle ze kazdy wie co to słowo oznacza....przy szesnastce nigdy nie grzabałem a w 8v (np u mnie) wałek pośredni napędza wlasnie rozdzielacz i musi byc zsynchronizowany wiec nie bardzo tez rozumiem tez wjazd na poziom wiedzy itp,
Pochopnie znalazłem analogię, ale chciałem pomóc, ale nie majac pewnosci celwo napialem ze chyba
....po piwie to Ty teraz chyba jesteś, odczep sie Panie moderatorze, ludzie chcą pomóc a ty najeżdzasz i czytaj uwazniej oraz ze zrozumieniem...
A moze pojedz tez po autorze za jego poziom niekoniecznie wiedzy tylko polszczyzny hehe czy o to nie ma dbać moderator??

[ Dodano: Nie Sie 06, 2006 01:24 ]
ja sie pomyliłem przyznaje ale Ty Borysie, po prostu nie umiesz kulturalnie zwrócić uwagi i dyskretnie wytknąć błędu a szkoda bo moderator powinien te cechy posiadać moim zdaniem...
nie bede dyskutował na ten temat. Publicznie zwróciłem uwage, a teraz prubujesz odkreic kota ogonem ze moderator zły. Po to tu jestem by czuwac nad wypowiedziami. a jak nie jestes pewien to albo sie upewnij ze tak jest i pisz poprawnie albo nie pisz.

Ja stosuje taką zasadę i jakos mi nikt uwagi nie zwraca, a ty wiecznie masz problem.

koniec tematu.
:pub:


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz sie 06, 2006 15:24

mam problem który Ty stowrzyles w momencie jak zaczales na mnie wjezdzac...koniec



Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » ndz sie 06, 2006 18:23

gorne kolo rozrzadu ma 2 znaki, a kolo od walu ma jeden znak ktory musi pokrowac sie ze znakiem na pokrywie rorzadu.

probllem to kolega ma bo nie moze paska zalozyc:D


brak mocy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 349 gości