Felgi,opony,szpilki do kół do mk3 - pytanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Felgi,opony,szpilki do kół do mk3 - pytanie

Post autor: Grzegi Siedlce » pt sie 04, 2006 09:34

Witam mam pytanie. czy wkręcał ktoś może kiedyś do mk3 szpilki do kół od opla astry ? w sumie pasują ale nie jestem pewny co do docisku stalowej felgi bo tam jest stożek. A drugie pytanko to czy można do mk3 93 r zamontować na zimę opony o rozmiarze 165/70R13 miał ktośkiedys takie u siebie ? jak to wygląda ? A co sądzicie o zimowej nalewce Profil ?? Z GÓRY DZIEKI ZA ODPOWIEDZI :pub:



Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » pt sie 04, 2006 11:10

jeżeli szpilki są na stożek, a w golfie potrzebna jest kula to nie można tak przykręcić

opony 165/70/13 można założyć, ale będą za niskie co wiąże się z tym że auto będzie niższe a na zimę to nie zbyt dobrze, pozatym będą przekłamania licznika....

nalewane opony odradzam, są głośne, mają mocno obniżone właściwości jezdne w porównaniu do najtańszych nawet zimówek nowych ;)


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt sie 04, 2006 11:16

micab pisze:jeżeli szpilki są na stożek, a w golfie potrzebna jest kula to nie można tak przykręcić

opony 165/70/13 można założyć, ale będą za niskie co wiąże się z tym że auto będzie niższe a na zimę to nie zbyt dobrze, pozatym będą przekłamania licznika....

nalewane opony odradzam, są głośne, mają mocno obniżone właściwości jezdne w porównaniu do najtańszych nawet zimówek nowych ;)
Pierwsze dwa stwierdzenia poprę ale co do nalewek na zime to się nie zgadzam. Są niezłe ale mają małe ale. Są to nadal nadlewki. Lepiej kupić chińskie nowe opony, które jakością już w zeszłą zimę zepchły nasze rodzime opony na dalszy plan.



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pt sie 04, 2006 11:21

Grzegi Siedlce pisze:Witam mam pytanie. czy wkręcał ktoś może kiedyś do mk3 szpilki do kół od opla astry ? w sumie pasują ale nie jestem pewny co do docisku stalowej felgi bo tam jest stożek. A drugie pytanko to czy można do mk3 93 r zamontować na zimę opony o rozmiarze 165/70R13 miał ktośkiedys takie u siebie ? jak to wygląda ? A co sądzicie o zimowej nalewce Profil ?? Z GÓRY DZIEKI ZA ODPOWIEDZI
Co do szpilek to ci nie powiem, bo nie wiem jakie sa od Opla.

165/70R13 to troche za niski profil , lepsze byłyby 165/80R13 na zimę , ja miałem zimówki 155/80R13 , troche śmiesznie wyglądała ta wąska oponka w golfie, ale za to w esktremalnych warunkach typu lód, śnieg spisywały sie rewelacyjnie ( mieszkam w górach) , troszke gorzej jeździło się na suchych asfaltach w zakretach bo opony strasznie sie wyginają i auto wynosi jak diabli w szybkich zakretach , także konieczna była zmiana stylu jazdy. Myslę że jeżeli chodzi o zimówkę 13" to najlepszym rozwiązaniem bedzie rozmiar 175/70 - kompromis w jeździe na bardzo sliskiej nawierzchni i na suchej drodze o dobrej przyczepności.
Co do opon bierznikowanych całostopkowo to zalezy juz na co trafisz , jeździłem tez i na takich , bierznik jak do orki w polu , nie stanełem nigdy w zaspie na tych oponach, wadą tych opon to niesamowity hałas i dość szybkie zurzycie.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pt sie 04, 2006 11:50

Jak masz felgi pod kulę, to śruba z kulą. Stożek - to stożek.

Odwrotnie poniszczysz gniazda w felgach. Poza tym to musi mieć odpowiedni docisk, żeby się nie luzowało w czasie jazdy. A śruby z kulą kupowałem w sklepie po 2,50 zł za sztukę (10.9 twardość), więc koszta są małe (seryjne były z przodu za krótkie do alu).

Szpilkę od astry? W vw nie przewiduje się szpilek (i nakrętek) tylko śruby. Nie wiem jaką średnicę, skok gwintu, czy stożek/kula, łeb pod jaki klucz i jaką długość mają śruby od astry - musi grać te 5 elementów.



Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » pt sie 04, 2006 20:12

kupiłem śruby od opla gości mi wcisnął że sie nadają. musze zamienić z kimś



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt sie 04, 2006 20:30

nie tylko ważne sa takie parametry kula lub stożek, a skok gwintu i średnica? nie wiem jaki skok gwintu i srednice srub ma opel



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » sob sie 05, 2006 00:16

opel oprucz stożkowego łba ma to samo co vw.



Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » sob sie 05, 2006 09:49

tak to idealnie pasuję średnicą skokiem i długością tylko trzeba by felgi zmieniać,ale ja zamienie szpili jednak na oryginalne VW od passata B3 też pasują ??



Awatar użytkownika
dejmien
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr cze 21, 2006 21:12
Lokalizacja: Przysucha
Kontakt:

Post autor: dejmien » sob sie 05, 2006 11:35

nie kupuj nalewek , to badziewie !
lepiej się opłaca kupić nawet używane zimówki niż nalewki



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » sob sie 05, 2006 16:24

Z nalewkami jest tak: koło mnie akurat zaczyna się droga pod górkę i praktycznie zawsze leży na poboczu taka "zrzucona" nalewka z opony tira. Większe obciążenie i odłazi to co zostało nadlane podczas bieżnikowania, taki piękny pierścień :jezor: Dlatego ja nigdy takiego czegoś nie założę. Wiem że tir to nie te obciążenia ale mimo wszystko tak jak kolega Dejmien radzi - za tę kasę to znajdź solidne używane. Teraz w lecie znajdziesz taniej i na spokojnie. Ostatnio brat kupił firestone winterhawk 50zł/szt w allegro a mają jeszcze z 5mm bieżnika.


Konto usunięte.

Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » ndz sie 06, 2006 12:28

Z kupnem opony używanej z giełdy czy allegro nie jest łatwo mimo że ma sporo bierznika, to po zamontowanie dopiero zobaczysz co kupiłeś zaraz jakiś guz czy coś,a na nalewkę firmy PROFIL masz 2 lata gwarancji,i nie sa złe



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 495 gości