MK3 pali jak smok

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mufik900
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: śr lut 16, 2005 22:29
Lokalizacja: F-RK1099
Kontakt:

MK3 pali jak smok

Post autor: mufik900 » czw sie 03, 2006 19:19

co sie dzieje samochod przejezdza 240km na 23litrach jezdze juz z jajkiem pod stopa silnik pracuje bez zarzutu zadnych problemow z zapalaniem.Moze ktos mial podobny przypadek?



Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » czw sie 03, 2006 19:30

Po miescie? Jesli male odcinki (silnik wiecznie niedogrzany) to czemu nie...


Obrazek

mufik900
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: śr lut 16, 2005 22:29
Lokalizacja: F-RK1099
Kontakt:

Post autor: mufik900 » czw sie 03, 2006 19:42

ale tak nigdy nie było,to sie tak stopnoiowo zaczeło dziac



vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Post autor: vpil » czw sie 03, 2006 21:14

drill pisze:Po miescie? Jesli male odcinki (silnik wiecznie niedogrzany) to czemu nie...
Nie przesadzaj, silnik o tej pojemnośći nie powinien nigdy tyle spalać, to nie jest polonez czy 125p.

Wracając do tematu to przyczyn może być wiele - nieszczelność w układzie paliwowym, świece, kable WN, filtr powietrza, sonda lambda itp.
Spróbuj w szukajce było sporo takich tematów.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » czw sie 03, 2006 21:33

Przeciez to 9,6litra na 100km... Co prawda to wiecej niz powinien palic 1,4 w miescie ale nie jest to z drugiej strony spalanie z kosmosu...

Oczywiscie mozna z tym powalczyc: filtry powietrza i paliwa, sprawdzenie pompy paliwa, reset kompa, uklad zaplonowy... Co jeszcze... Moze jakies opory na lozyskach/hamulcach...


Obrazek

vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Post autor: vpil » czw sie 03, 2006 22:09

[quote="drill"]Przeciez to 9,6litra na 100km... Co prawda to wiecej niz powinien palic 1,4 w miescie ale nie jest to z drugiej strony spalanie z kosmosu...

Moim zdaniem jest za wysokie.
Mamy lato i to upalne, silnik uzyskuje szybko właściwą temperature, oprócz tego kolega pisze że jeździ bardzo delikatnie i zaczeło mu się to dziać stopniowo.
Ja w swoim 1.6 przy normalnej jeździe w cyklu mieszanym uzyskuje spalanie około 7 litrów. Co i tak nie jest żadną rewelacją, no ale silnik ma już swoje lata i stara technologia.

Ważne aby kolega znalazł i rozwiązał problem, bo jakiś występuje.



Awatar użytkownika
ordy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 14:38
Lokalizacja: RLA
Kontakt:

Post autor: ordy » czw sie 03, 2006 23:27

Prawdopodobnie moze byc uszkodzona sonda lambda. ja u siebie tak miałem ze palił mi 9 litrów na trasie a jak wymieniłem to pali niecałe 7 litrow na trasie !

jezeli sonda ma juz swoje lata to podaje za małe napięcie sygnałowe co oszukuje komputer ze jest uboga mieszanka paliwowo-powietrzna i wzbogaca ją powodując większe dawkowanie paliwa !



Awatar użytkownika
colltom
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 12:02
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: colltom » czw sie 03, 2006 23:33

ordy pisze:Prawdopodobnie moze byc uszkodzona sonda lambda.
Najbardziej prawdopodobna przyczyna.


WÓDKA CONNECTING PEOPLE!!!

Awatar użytkownika
ordy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 14:38
Lokalizacja: RLA
Kontakt:

Post autor: ordy » pt sie 04, 2006 00:17

dodatkowo możnaby sprawdzić czujnik temperatury płynu chłodzącego (czy przypadkiem nie jeździ na półsaniu), filtr powietrza (bo jesli jest brudny powoduje większe spalanie) i stan świec zapłonowych.

no czasem mogą być niesczelne przewody podcisnieniowe dochodzące do wtrysku lub przewód podcisnieniowy serwa hamulców i wtedy zasysa lewe powietrze powodując oszukiwanie kompa przez co będzie podawał więcej paliwa.
sprawdzić tez mozna podstawkę pod wtryskiem czy nie jest popękana...



Awatar użytkownika
WilQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 13:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: WilQ » pt sie 04, 2006 00:25

Spalanie jest głownym i w zasadzie jedynym problemem ktory moze spowodowac to że golfa po prostu sprzedam, mam go jakies 2 miesiace i pali naprawde za duzo. Na trasie przy delikatnej jezdzie okolo 8,5 litra. W miesie potrafi spali 11,12 przy naprawde spokojnej jezdzie. Jest to w zasadzie moj jedyny problem i nie mam pojecia o co chodzi. Slyszalem ze w takim przypadkach sprawdza sie swiece kable czy sonde lambde.
Tak tez własnie mam zamiar zrobic, podlaczyc go pod kompa jesli to cos ta i wymienic swiece i kable.
Jesli chodzi o Twój problem, nie jestem wielkim znawcą ale sproboj z tymi swiecami, slyszalem ze sonda lamda powoduje spalnie o 4-5 litrów wieksze niz standardowo wiec chyba Ciebie to nie dotyczy.
W kazdym razie jestem zły jak cholera, jesli tego problemu nie rozwiąrze to bede musial uczynić rzecz której nie chce zrobic, mianowicie sprzedac Golfiego



Awatar użytkownika
ordy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 14:38
Lokalizacja: RLA
Kontakt:

Post autor: ordy » pt sie 04, 2006 00:31

WilQ, nie rezygnuj tak łatwo !

ja mam passata kombi z silnikiem 1.8 i pali mi przy tej masie niecałe 7 litrów !

wymieniłem sonde na zamienik MTE Thomson za 55 PLN i spalanie zmalało o 2 litry na trasie. miałem do tej pory oryginalną sonde miała juz 15 lat !

Warto ją zmienić i zobaczysz ze spalanie ci zmaleje

w miescie spala mi ok. 9 litrów... wczesniej spalał ok. 12 !

Pozdrawiam Poznań :pub:

[ Dodano: Pią Sie 04, 2006 00:33 ]
stare świece nie powodują az tak większego spalania... silnik co najwyzej bedzie pracował nierówno i będzie gorzej zapalał....

[ Dodano: Pią Sie 04, 2006 00:35 ]
WilQ, a jaki ty masz silnik AAM czy ABS ?



mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » pt sie 04, 2006 07:34

Ja dzisiaj sprawdziłem swojego Golfa 1,6 i pali mi w cyklu mieszanym 6,2 na 100km a w trasie 5l :jezor:
Radze nie rezygnowac z Golfa tylko podpiąć go do kompa i będziesz wiedział co i jak. Ja przy zakupie tak zrobiłem , mechanik twierdził że chyba z sonda lambda jest coś nie tak ale po wymianie świec, kabli itp. wszystko było ok.
Kasa którą wydasz na podłączenie do kompa i wymianę świec itp szybko ci się zwróci poprzez mniejsze spalanie.



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » pt sie 04, 2006 07:40

A ja mam Golfa 1.2 i pali mi mniej niz Golf TDI qmpla - w trasie 3 a w miescie 5 :smoke:
Generalnie Panowie nie przesadzajmy z tym spalaniem w druga strone, chociaz czytajac niektore wyniki to humor z rana mi sie poprawia ;)



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pt sie 04, 2006 08:44

Po pierwsze to zrestartowalbym kompa...albo podpial sie pod niego w celu lookniecia bledów...jak to nie pomoze to sprawdzil sonde bo moim zdaniem tu lezy przyczyna


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 479 gości