ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

ABS

Post autor: azizi » czw sie 03, 2006 13:26

Świeci mi się choć nie zawsze kotrolka od ABSu. Po baganiu VAGiem na KTSie wyszło że są jakieś spadki napięcia na pompie od ABSu. Czy ktoś miał coś takiego u siebie? Czujniki są ok według kompa. Co zrobić, przeczyścić wtyczkę czy może coś innego? Dodam że to jedyny błąd jaki pokazało w całym aucie.


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Stroosiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 20:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Stroosiu » czw sie 03, 2006 13:48

Witam:) Problem zapewne tkwi w elektryce, skoro VAG nic innego nie wykazał. Tak jak piszesz: spróbuj przeczyścić kostkę, a później zajrzyj w bepieczniki pod maską z prawej strony - część z nich jest do ABS'u. Mogą wymagaź przeczyszczenia. U kumpla były zaśniedziałe i też kontrolka raz się świeciła, a raz nie. Ostatecznie możesz odpiąć zasilanie od akumaulatora i dodatkowo od kompa od ABS'u. Tylko na dłuższy czas - podobno ABS ma podtrzymanie na pamięć. Skasujesz wówczas błędy. Pozdrawiam



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: ABS

Post autor: RobertP » czw sie 03, 2006 14:05

azizi pisze:Świeci mi się choć nie zawsze kotrolka od ABSu. Po baganiu VAGiem na KTSie wyszło że są jakieś spadki napięcia na pompie od ABSu. Czy ktoś miał coś takiego u siebie? Czujniki są ok według kompa. Co zrobić, przeczyścić wtyczkę czy może coś innego? Dodam że to jedyny błąd jaki pokazało w całym aucie.
możliwe że robi Ci się też słaby styk na bezpiecznikach (maja wartość 30A) lub przekaźnikach (nr nie pamietam) są one schowane
pod deską rozdzielczą musisz dostać się pod spód za skrzynkę z bezpieczniami
oczywiście jeśli to to
poza tym może zaczyna szwankowac któryś z czujników
jak możesz to zrób fotkę pompy z układem ABS dla rozjasnienia sytuacji ...



Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » czw sie 03, 2006 14:09

fote zrobię ale nie wiem czy dziś bo mam dość dużo pracy, do do czujników to KTS ich nie pokazał, tylko ten spadek napięcia, będę musiał poczyścić wsio, złączkę z napięciem i bezpieczniki polukać, może być tego wina
jak nie wyda to dopiero zacznę się bawić w grubsze rzeczy


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw sie 03, 2006 14:16

o fotke poprsiłem bo byc moze jak byc moze pada/bez innych oznak ustrojstwo pompa z ABS
to moze mam taka sama, bo po co ma lezec w piwnicy i sie kurzyc ...
i odsprzedalbym za dobra flaszke ;-) - tyle ze przesyłka ...
Ostatnio zmieniony czw sie 03, 2006 14:28 przez RobertP, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » czw sie 03, 2006 14:25

oby nie padła :)
jasne jak zajdzie taka ewentulność i będę zmuszony do wymiany, a Ty będziesz mieć taką właśnie jak potrzebuje to czemu nie


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 433 gości