20 litrów gazu na 100 km

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

panryba

20 litrów gazu na 100 km

Post autor: panryba » ndz sty 23, 2005 13:39

Witam moja jetta III pali 20 litrów gazu na 100 km od samego początku jak tylko założyłem instalacje, jeżdzę do gazownika a on mówi, że to wina silnika i że to auto tyle potrzebuje a przecież to niemożliwe przy 2l silniku pomimo tego, że jest w automacie. Gość to zwykły papudrak nie ma sprzętu żeby wyregulować instalacje podłącza jakąś diode i wtedy niby coś tam reguluje kręcąć śrubą obok silniczka krokowego. Elektronika jest firmy lecho autogaz może tam coś źle założył a tak wogóle to śmierdzi gazem a on mówi że to tak musi być. Ten warsztat jest w bydgoszczy na Brzozogłowego a takim małym garażyku.Nie polecm nikomu tam jechać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » ndz sty 23, 2005 14:23

Jak śmierdzi na zimnym silniku to raczej nie ma się czym martwić, ale jak śmierdzi na zagrzanym to gdzieś gaz ucieka i trzeba znaleźć. U mnie śmierdziało i znalazłem usterke. Był nieszczelny oring na elektrozaworze gazowym. Palił wtedy około 16 litrów. Teraz tylko 9 - 12 na 100km



dino84

Post autor: dino84 » ndz sty 23, 2005 14:37

HEHE a jazda na gazie jest podobno oszczedna :bigok:
Moj cale szczescie nie jest skazony gazem



79Adam79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob lis 20, 2004 16:51
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 79Adam79 » ndz sty 23, 2005 22:27

witam
znajdź jakiś porządny zakład montujący gaz np. współpracujący z BRC lub ELPIGAZ umów się na regulację i tam powinni tobie pomóc-ewentualnie coś wymienić(nawet jak wydasz te kilkaset zł to i tak sie zwróci szybko jeśli spalanie spadnie do 14 lub 15)-miałem podobny przypadek z poprzednim autkiem(volvo 340) tylko że on palił za mało bo około 7 litrów lpg(benzyny około 9l) a partacze kombinowali ustawiali itd. itp. i nic nie pomogło dopiero panowie w elpigazie go ustawili i śmiga ok.(do tej pory mam ten wozik-zostawiłem mamie na zakupy :grin: )
powodzenia



borbet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 23:53
Lokalizacja: 100lica

Re: 20 litrów gazu na 100 km

Post autor: borbet » pn sty 24, 2005 15:27

panryba pisze:Witam moja jetta III pali 20 litrów gazu na 100 km od samego początku jak tylko założyłem instalacje, jeżdzę do gazownika a on mówi, że to wina silnika i że to auto tyle potrzebuje a przecież to niemożliwe przy 2l silniku pomimo tego, że jest w automacie. Gość to zwykły papudrak nie ma sprzętu żeby wyregulować instalacje podłącza jakąś diode i wtedy niby coś tam reguluje kręcąć śrubą obok silniczka krokowego. Elektronika jest firmy lecho autogaz może tam coś źle założył a tak wogóle to śmierdzi gazem a on mówi że to tak musi być. Ten warsztat jest w bydgoszczy na Brzozogłowego a takim małym garażyku.Nie polecm nikomu tam jechać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Może sonda Lambda padła albo zły mikser.

A tak wogóle to zmień gazowników.

PZDR


dYZIO (nick: borbet)
[color=green][i]A ja jeżdżę na gazie...[/i][/color]

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pn sty 24, 2005 22:25

nie ma co oszczędzać na instalacji gazowej albo jeździć po pseudo zakładach montujących instalacje. pop prostu wieśniak nie ma o tym pojęcia i chrzani głupoty :rotfl: :rotfl: :rotfl:



Awatar użytkownika
Bezy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 17:26
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Post autor: Bezy » wt sty 25, 2005 13:14

ku_bi pisze:nie ma co oszczędzać na instalacji gazowej albo jeździć po pseudo zakładach montujących instalacje. pop prostu wieśniak nie ma o tym pojęcia i chrzani głupoty :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Co racja to racja. Mam identyczna zdanie tj. nie bawic sie w zakładanie gazu u tzw. monterów, dla których podstawowe narzedzie pracy to wiertarka i śrubowkręt. Lepiej pojejchac do porzadnego zakładu (z homologacja, certyfikatem np BRC) i zapłacic 200 -300 zł wiecej, ale ma sie pewnośc ze ma sie załozone odpowiednie komponenty, właściwie wyregulowany na kompie (a nie jakas dioda). Pózniej, jesli sie montuje gaz u takich garażowców - to bedziesz wciaz wydawał na regulacje i inne rzeczy. Tak wiec, to "zaoszczedzone" 200 -300 zł i tak wydasz...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 460 gości