[mk3] 2.0 16v jaki akumulator?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotrjamrozek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 15:17
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

[mk3] 2.0 16v jaki akumulator?

Post autor: piotrjamrozek » pn lip 31, 2006 20:42

witam

chce zapytac jaki akumulator bedzie odpowiedni do mojego golfa mk3 ABF. stary wlasnie sie skonczyl i zastanawiam sie czy mial dobra pojemnosc i prad rozruchowy. zczytalem z niego 61Ah i 450A. kupic taki sam czy cos zmienic?

z tym mialem ostatnio coraz wieksze problemy bo nie trzymal po trzech czterech dniach postoju a ostatnio nie trzyma nawet jednej nocy.

dodam ze przy rozruchu zawsze trzeba troche zakrecic rozrusznikiem, tak 1 moze 2 s. czasem tez korzystam z audio na postoju.



Awatar użytkownika
Darco
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 13:22
Lokalizacja: Śląsk-Tychy City

Post autor: Darco » pn lip 31, 2006 21:39

optymalne aku pod ten silnik to 61Ah ale jeżeli masz rozbudowany sprzęt audio to polecam 72Ah



piotrjamrozek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 15:17
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: piotrjamrozek » pn lip 31, 2006 21:46

mam wzmacniacz do tuby troche pradu to pewnie zre szczegolnie na postoju.
a alternator go doladuje ten 72Ah?

[ Dodano: Pon Lip 31, 2006 21:51 ]
a moze jest jakas rozpiska jaki aku do jakiego motoru? ja nic nie znalazlem ani w instrukcji ani na forum



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lip 31, 2006 22:53

piotrjamrozek pisze:a moze jest jakas rozpiska jaki aku do jakiego motoru
była nie raz na forum o tym mowa, a w każdym sklepie mają katalogi. Generalnie sprawa jest nie tak bardzo ważna. Akumulator sprawdzonej firmy po pierwsze, a pojemność? Jeśli nie stoisz w zimie na mrozach masz garaż to nawet 45 wystarczy, katalogowo jakieś 55, a większego bym nie dawał bo dużo waży, jest droższy i po prostu niepotrzebny.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Marcins237
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt gru 27, 2005 14:35
Lokalizacja: koluszki
Kontakt:

Post autor: Marcins237 » pn lip 31, 2006 23:07

Wg mojego katalogu 55 Ah wystarczy.Polecił bym akumulator Centra Plus.Ojciec ma go u siebie w aucie od 3 lat i w zime odpalał bez problemu.



Awatar użytkownika
Darco
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 13:22
Lokalizacja: Śląsk-Tychy City

Post autor: Darco » pn lip 31, 2006 23:58

Jeżeli audio na wyłączonym to radził bym założyć kondensator wspomagający no i większe aku, tak jak pisałem max 72 Ah, co do tego czy da rade to powiem że da choć to wszystko zależy od alternatora jeżeli dobrze ładuje to nie ma problemu - pociągnie i 72 :)



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt sie 01, 2006 06:55

Do 2 litrowego silnika aku 55Ahmoże być nieco mały, zwłaszcza, że masz C.A.
Na Twoim miejscu kupiłbym 72Ah, ma większy prąd rozruchowy, a więc łatwiej odpalic auto. Co do doładowania. Do mk2 diesel zalecany jest właśnie taki, a alternator w tym aucie nie ma zbyt wielkiej mocy. Jednak jęsli zimą jeździsz krótkie odcinki i dużo korzystasz z C.A to być może będziesz musiał co jakiś czas doładować. Co do firmy, to niezłe są Centry-te z wyższej półki, Varta, Bosch-ale też wyższa półka.



marcinwet83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt cze 16, 2006 14:46
Lokalizacja: WWA

Post autor: marcinwet83 » wt sie 01, 2006 09:33

Mialem kiedys taka akcje w moin goferze. Robilem z ojcem trase do holandii i spowrotem. gdy wracalismy z autem zaczeło sie dziwnie dziac. Najpierw zgaslo radio, mysle zjeblo sie, ale po chwili zaczely zdychac reflektory.no wiec zjezdzamy na stacje i sprawdzamy instalacje no ale co mozna zobaczyc o 2 w nocy przy swietle latarni. stary poszedł na stacje i pyta o jakiegos kowala no i jakis calodobowy magik podjechal po 15 min. popatrzyl i mowi -regulator napiecia i pojechal. po 15 minutach wrocil z regulatorem zalozyl go, pchnelismy fure i cyk zapalil radio sie wlaczylo a swiatla jasne. juz bez problemow dojechalismy do domu nastepnego dnia okazuje sie ze padniety definitywnie akku- zajechal sie podczas jazdy bez ladowania. a ze mialem pod reka nowy akku 110 ah to zapialem go i juz ok 5 lat tak jezdze
ps akumulator oczywiescie nie jest niedoladowany zima wiele razy pozyczalem pradu kolegom ktorzy maja auta w benzynce
akumulator jest firmy centra



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » wt sie 01, 2006 09:54



Obrazek

budzyn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 10:31
Lokalizacja: [NDZ] Działdowo

Post autor: budzyn » wt sie 01, 2006 12:56

ja do mojego ABF kupiłem Exide 72Ah i zapłaciłem za niego ok 190 zł. Mam nadzieję, że będzie dobrze chodził bo mam go dopiero miesiąc. Jak narazie wszystko OK.

Pozdrawiam



piotrjamrozek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 15:17
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: piotrjamrozek » czw sie 03, 2006 16:11

sprawdzalem alternator i laduje ok kupie taki 62 Ah. A co to za firma sznajder?
Ladowac sie w to czy kupic centra lub varta dzieki



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » czw sie 03, 2006 16:25

piotrjamrozek pisze:sprawdzalem alternator i laduje ok kupie taki 62 Ah. A co to za firma sznajder?
Ladowac sie w to czy kupic centra lub varta dzieki
Kup minimum centre plus np i spokój na 5 lat...


Obrazek

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw sie 03, 2006 22:17

a dlaczego nikt nie pisze, że aku kpuje się pod alternator ?? Jak alternator ma 50Ah to zapodajemy pod niego aku 55Ah. i tak w kółko. Jak jest muzyka to dajemy aku równe alternatorowi. Sznajder to badziew nieziemski jak i połowa Autoparta. Jedyne co polecam to Centra.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt sie 04, 2006 03:42

TAZ pisze:a dlaczego nikt nie pisze, że aku kpuje się pod alternator ?? Jak alternator ma 50Ah to zapodajemy pod niego aku 55Ah.
. TAZ, nie wydaje mi się aby taka zależność była konieczna. Do alternatora 50 A można spokojnie założyć aku 65Ah i nie sądzę aby były jakieś kłopoty z doladowaniem. Pomijam oczywiście skrajne sytuacje, tzn. jazda na baardzo krótkich odcinkach, przy dużej ilości odbiorników i rozbudowanym systemie C.A. W takiej sytuacji Nie doładuje się żadnego aku z altka, i tzreba będzie go co jakiś czas doładować prostownikiem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 435 gości