pali bezpiecznik od elektr.szyb mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kompotka
V-ce miss vwgolf.pl
V-ce miss vwgolf.pl
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 25, 2006 22:42
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

pali bezpiecznik od elektr.szyb mk3

Post autor: kompotka » pt lip 28, 2006 22:02

otworzyłam sobie szyby i ....nie mogłam już zamknąć , pali mi bezpiecznik odrazu po włożeniu...nie wiem co jest grane? Czy ktoś ma o tym pojęcie?


nudzi mi sie
---------------

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lip 28, 2006 22:14

Trzeba dojść gdzie jest zwarcie. Na początek proponuję ci powyciągać kostki od kabli idących od drzwi do słupków w gumowych harmonijkach. Następnie włóż jeszcze jeden bezpiecznik i jeśli się nie spali to problem jest w drzwiach (potem podłączając po kolei kostki dojdziesz w ktorych drzwiach jest awaria), a jeśli spali to poza nimi.

Po drugie: bezpiecznik ten obsługuje więcej urządzeń, na przykład światło wsteczne. Mnie się zdarzyło zwarcie przy włączniku tego światła przy skrzyni biegów i tak samo sie bezpiecznik palił a szyby nie działały
Ten sam bezpiecznik obsługuje elektryczne lusterka, klime, termotronic, ogrzewane fotele, więc jeśli masz coś z tego wyposażenia to sporo jest do szukania.

[ Dodano: Pią Lip 28, 2006 10:15 pm ]
I myślę że piszesz o bezpieczniku w dolnym rzędzie numer 14, bo od szyb jest jeszcze jeden, zielony nad skrzynką przekaźników.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kompotka
V-ce miss vwgolf.pl
V-ce miss vwgolf.pl
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 25, 2006 22:42
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: kompotka » pt lip 28, 2006 22:46

u mnie szyby były przekładane z deski na drzwi wiec założony jest bezpiecznik przy jakimś przekaźniku i to ten właśnie ....on jest raczej tylko od szyb


nudzi mi sie
---------------

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lip 28, 2006 22:56

No to niestety jeśli sa przeróbki w instalacji to nikt nie pomoże na odległość. Na pewno wiadomo że jest zwarcie. Test z wyciąganiem wtyków drzwiowych można zrobić, ale jak to nie wyjaśni sprawy to trzeba jechać najlepiej do tej osoby ktora wykonywała porzeróbkę, lub kogoś znającego się na rzeczy.
A co znaczy szyby przekładane z deski na drzwi? Choidzi ci o włączniki? Czterodrzwiowe oryginalnie miały i w drzwiach i na konsoli centralnej (pod radiem), a dwudrzwiowe tylko w drzwiach. Nie widać na fotce ile Twoje autko ma drzwi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kompotka
V-ce miss vwgolf.pl
V-ce miss vwgolf.pl
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 25, 2006 22:42
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: kompotka » sob lip 29, 2006 22:41

dzięki wielkie ..już sie sprawa rozwiązała ....wystarczyło 50zł:)


nudzi mi sie
---------------

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 29, 2006 22:48

a wyjaśnisz co się stało? Tak z ciekawości? Wtajemniczył Cię elektryk?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kompotka
V-ce miss vwgolf.pl
V-ce miss vwgolf.pl
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 25, 2006 22:42
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: kompotka » pt sie 04, 2006 23:17

robiło sie zwarcie na kablach trzeba było poizolować coś niecoś w gumie w drzwiach i potrzebny był bezpiecznik o większej mocy ..narazie działa....a elektryk wziął za to 50zł---------------ZDZIERCA!!!!


nudzi mi sie
---------------

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » pt sie 04, 2006 23:22

kompotka pisze:potrzebny był bezpiecznik o większej mocy
Yyyy, mam nadzieję że ten magik od elektryki nie dał Tobie większego niż ustawa przewiduje, bo jak jeszcze gdzies masz zwarcie to tym razem bezpiecznik nie wystrzeli tylko będziesz miała mały pożar...


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
karol450
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr paź 19, 2005 18:01
Lokalizacja: Prabuty
Kontakt:

Post autor: karol450 » pt sie 04, 2006 23:26

mojemu kumplowi w audi b3 bezpiecznik od alarmu sie palił to dał o wiekszej mocy i audi sie spaliło no pech:( bezpiecznik lepiej załozyc taki jaki ma byc



Awatar użytkownika
kompotka
V-ce miss vwgolf.pl
V-ce miss vwgolf.pl
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 25, 2006 22:42
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: kompotka » sob sie 05, 2006 22:40

aaaaa..w takim razie jaki powinien być bezpiecznik do elektrycznych szyb ...bo ten bezpiecznik odpowiada tylko za szyby ?


nudzi mi sie
---------------

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 567 gości