Czujnik ABS prawy tył padł i nie mogę nigdzie dostać

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcin-kielce
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: śr gru 14, 2005 12:56
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Czujnik ABS prawy tył padł i nie mogę nigdzie dostać

Post autor: marcin-kielce » pt lip 28, 2006 19:32

Na początku wydawało to sie błachostką.... Zaświeciła sie kontrolka ABS wiec pojechałem na kompa do znajomego. Po podłączeniu okazało sie ze jest błąd czujnika prawego tylnego koła. Znajomy jeszcze sprawdził coś miernikiem (chyba rezystancję) i potwierdził że czujnik jest uwalony. Czyli co trzeba jechać i kupić drugi.... ale okazuje sie że to nie takie proste. Wymontowałem stary czujnik żeby nie kupić przypadkiem innego i udałem sie do sklepu z częściami do VW gdzie sie zawsze zaopatruje. I co? Lipa... Zamienników nie ma, oryginał 286 zł ale na magazynie stan zerowy czyli też nie ma.... Zerknałem na allegro i są ale bardzo podobne lecz nie takie same. Sprzedawcy oferują czujniki z numerem katalogowym 1H0 927 807D natomiast u mnie był czujnik z symbolem 1H0 927 807A. Różni sie ostatnią literą A i D. Optycznie ma inny przewód i koncówkę. Moja jest okrągła a w symbolu D płaska. Kiedyś widziałem na forum temat jakiegoś kolegi który chciał przerobić końcówkę jedni mu odradzali, inni mówili że wszystko będzie ok no i teraz zgupiałem... :foch: . Gdzie można kupić taki czujnik (najlepiej używkę bo cena nowego też mnie powaliła z nóg) i czy rzeczywiście w ostatecznośći można przerobić wtyczki chociaż wolał bym tego nie robić?
Ostatnio zmieniony pt kwie 20, 2007 22:46 przez marcin-kielce, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » pt lip 28, 2006 21:18

jutro bede w robocie to sie rozejrze i popytam o ten czujniczek



Awatar użytkownika
marcin-kielce
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: śr gru 14, 2005 12:56
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: marcin-kielce » sob lip 29, 2006 09:49

dobrze, dzięki za chęc pomocy. No i czekam dalej na porady



Johny1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: pn gru 12, 2005 00:50
Lokalizacja: Łomianki / VaWa
Kontakt:

Post autor: Johny1984 » ndz lis 12, 2006 14:47

marcin-kielce pisze: No i czekam dalej na porady
tylko giełda :(

pzdr


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
giet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:50
Lokalizacja: 0-22
Kontakt:

Post autor: giet » ndz lis 12, 2006 15:47

marcin-kielce pisze:Kiedyś widziałem na forum temat jakiegoś kolegi który chciał przerobić końcówkę jedni mu odradzali, inni mówili że wszystko będzie ok no i teraz zgupiałem...
To byłem ja:) Tak jak ABS'u nie miałem tak i nie mam teraz. Od roku szukam i nie znalazłem takiego z okrągłą wtyczką... Jak znajdziesz daj znać...



Awatar użytkownika
marcinoGTI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: pn maja 15, 2006 16:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: marcinoGTI » ndz lis 12, 2006 16:01

giet pisze:
marcin-kielce pisze:Kiedyś widziałem na forum temat jakiegoś kolegi który chciał przerobić końcówkę jedni mu odradzali, inni mówili że wszystko będzie ok no i teraz zgupiałem...
To byłem ja:) Tak jak ABS'u nie miałem tak i nie mam teraz. Od roku szukam i nie znalazłem takiego z okrągłą wtyczką... Jak znajdziesz daj znać...
Dokladnie mam to samo :foch: Zawsze jak juz mysle ze sobie kupie to sie okazuje ze inna koncowka jest :( Tez mam ta okraglom tyle ze mam GTI 2,0 a nie TDI


Kontakt GG 2331324
Kontakt kom. 696-028-242
http://www.vwdolnyslask.pl/ ZAPRASZAMY :D

Obrazek

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz lis 12, 2006 16:31

Ja mam jeden czujnik z okragłą koncówką tyleże zpassata do tarczówek. Ma on numer 357927807


Obrazek

Johny1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: pn gru 12, 2005 00:50
Lokalizacja: Łomianki / VaWa
Kontakt:

Post autor: Johny1984 » ndz lis 12, 2006 19:53

marcin-kielce pisze: mnie był czujnik z symbolem 1H0 927 807A
wiesz co, sprawdzę w garażu... jakiś ABS rozebrany w garażu leżał jak miałem jeszcze Mk3 TDI... jak to będzie to co trzeba, to oddam Ci to w prezencie... :hmm:

pzdr


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
giet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:50
Lokalizacja: 0-22
Kontakt:

Post autor: giet » ndz lis 12, 2006 20:16

Johny1984, jak bedziesz mieć tez drugi czujnik ABS [obojętnie czy L/P] to chetnie kupię..:)



Johny1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: pn gru 12, 2005 00:50
Lokalizacja: Łomianki / VaWa
Kontakt:

Post autor: Johny1984 » pn lis 13, 2006 01:19

giet pisze:Johny1984, jak bedziesz mieć tez drugi czujnik ABS [obojętnie czy L/P] to chetnie kupię..:)
jak poprzerzucam kartony w garażu, to możliwe, że się znajdzie, ale nie obiecuję na 100% :)

pzdr


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Krajny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 11:01
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: Krajny » pn lis 13, 2006 12:59

Witam!Ja mam tylny czujnik wyrwalem go z allegro ale robilem to z takim pospiechem ze niedoczytalem ze to nie jest przedni a taki wlasnie byl mi potrzebny w zasadzie nadal jest.Pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcin-kielce
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: śr gru 14, 2005 12:56
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: marcin-kielce » pn lis 13, 2006 16:24

kolego "giet" ja w koncu po kilku tygodniach bezskutecznego szukania wkurzyłem sie, pojechałem do sklepu i zamówiłem taki nowy czujnik z okrągłą wtyczką.... ta przyjemność kosztowała mnie coś koło 220 zł. Za dwa dni odebrałem czujnik, założyłem i kontrolka odrazu zgasła i mam do dziś święty spokój.... :)



Awatar użytkownika
giet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:50
Lokalizacja: 0-22
Kontakt:

Post autor: giet » wt lis 14, 2006 19:46

jaki to sklep?



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: [MK3] Czujnik ABS prawy tył padł i nie mogę nigdzie dost

Post autor: leo... » wt lis 14, 2006 20:43

marcin-kielce pisze:Na początku wydawało to sie błachostką.... Zaświeciła sie kontrolka ABS wiec pojechałem na kompa do znajomego. Po podłączeniu okazało sie ze jest błąd czujnika prawego tylnego koła. Znajomy jeszcze sprawdził coś miernikiem (chyba rezystancję) i potwierdził że czujnik jest uwalony. Czyli co trzeba jechać i kupić drugi.... ale okazuje sie że to nie takie proste. Wymontowałem stary czujnik żeby nie kupić przypadkiem innego i udałem sie do sklepu z częściami do VW gdzie sie zawsze zaopatruje. I co? Lipa... Zamienników nie ma, oryginał 286 zł ale na magazynie stan zerowy czyli też nie ma.... Zerknałem na allegro i są ale bardzo podobne lecz nie takie same. Sprzedawcy oferują czujniki z numerem katalogowym 1H0 927 807D natomiast u mnie był czujnik z symbolem 1H0 927 807A. Różni sie ostatnią literą A i D. Optycznie ma inny przewód i koncówkę. Moja jest okrągła a w symbolu D płaska. Kiedyś widziałem na forum temat jakiegoś kolegi który chciał przerobić końcówkę jedni mu odradzali, inni mówili że wszystko będzie ok no i teraz zgupiałem... :foch: . Gdzie można kupić taki czujnik (najlepiej używkę bo cena nowego też mnie powaliła z nóg) i czy rzeczywiście w ostatecznośći można przerobić wtyczki chociaż wolał bym tego nie robić?
generalnie możesz przelutować wtyczkę i nic złego się nie będzie działo ... starsze czujniki miały kabel koncentryczny - nowsze mają zwykły 2 żyłowy kabelek - do tego same wtyczki/gniazda pozmieniły się ...
oprócz tego byly 2 rodzaje starszych czujników -jeden wychodził pod kątem około 45' - drugi 90' - do około 95r czujniki były na kablu koncentrycznym - po na zwykłym i tylko pod kątem 45' jeśli chodzi o golfa i passata

mam 2 czujniki używki w dobrym stanie do sprzedania - golf/passat po 95 (wyjście pod kątem) - jeśli jesteś zainteresowany odezwij się na privie ...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 313 gości