Golf II 1.3 na Gazniku przebiera i gasnie:( Prosze o pomoc!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kosmita18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 13, 2005 20:28
Lokalizacja: Ostrzeszow
Kontakt:

Golf II 1.3 na Gazniku przebiera i gasnie:( Prosze o pomoc!!

Post autor: kosmita18 » pt lip 28, 2006 17:11

Witam !Mam golfika 1988r silnik 1.3 na gazniku bez Gazu:)On pewnego czasu autko gdy jest na saniu chodzi ok , ale gdy spadna obroty auto zaczyna srasznie przebierac i na wolnych obrotach niekiedy gasnie a teraz nawet czesto;/ byłem u mechanika i nie wie co jest:( jak myslicie co moze byc?swiece nowe,było dobrze teraz gasnie jak sie zagrzeje i przebiera;/ Prosze o pomoc!!Z gory bardzo dziekuje i Pozdrawiam maniakow VW!!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lip 28, 2006 18:42

Po pierwsze sprawdź czy nie wypiął się jakis wężyk podciśnieniowy, obejrzyj wszystkie wężyki dokładnie czy nie popękane. Koniecznie sprawdź szczelność węża do serwa hamulców.
Po drugie oceń szczelność podstawy gaźnika. Jeśli na pracującym silniku pryśniesz pod gaźnik jakimś palnym dezodorantem, a jest tam nieszczelność, to obroty silnika na moment wzrosną
Jeśli nic nie znajdziesz to pewnie będzie potrzebna regulacja gaźnika lub jego naprawa, a to już temat rzeka. W necie serwisówek do 1,3 nie znalazłem po polsku. Znajdziesz po rusku lub angielsku na przykład tu: http://volkswagen.msk.ru/


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kosmita18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: czw sty 13, 2005 20:28
Lokalizacja: Ostrzeszow
Kontakt:

Post autor: kosmita18 » pt lip 28, 2006 19:00

nio podstawe gaznika czyli ta zwaną "gume"wymieniłem, węzyki sa nowe wiec chyba tak jak mowisz wyregulowac gaznik:( zle sie bardzo jezdzi;/ prosze jecio jesli cos wiecie;/z gory dziekuje



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lip 28, 2006 19:23

TYle znalazłem. Podstawowa regulacja obejmuje regulację wolnych obrotów (15 na obrazku) i składu mieszanki (17). Ale jak widzisz to nie taka prosta knstrukcja. Jest dużo więcej elementów do regulacji i zwłaszcza w starym gaźniku może być jakaś inna przyczyna kłopotów. Choćby pozatykane jakieś dysze lub popękane membrany

Obrazek

Obrazek


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 244 gości