Skrzynia biegów - gdzie jest korek wlewowy (TDI 1Z)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
yoobi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pn lip 17, 2006 22:12
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Skrzynia biegów - gdzie jest korek wlewowy (TDI 1Z)

Post autor: yoobi » wt lip 25, 2006 23:13

Witam,
w którym dokładnie miejscu znajduje się korek wlewowy oleju skrzyni biegów (silnik TDI 1Z).
Na forum widziałem porady, iż oleju tego nie powinno się zmieniać. Dlaczego ? Przecież ten olej też pracuje i po przejechaniu 200tyś. na pewno nie ma parametrów takich jak świeży olej.

I pytanie z innej beczki: czy należy wymieniać płyn/olej (niepotrzebne skreślić) w przekładni wspomagania kierownicy ??

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » wt lip 25, 2006 23:27

wlew do skrzyni jak stoisz twarza do silnika to po prawej stronie na skrzyni masz taki zielony (najprawdopodobniej) korek . To własnie przez niego wlewasz olej . Zmienic mozna go napewno , chociaz ja sam nie zmienialem - tylko przy zmianie sprzegła albo po jakichś naprawach . Wszystko zalezy od finansów .

Plynu od wspomagania nie trzeba wymieniac , wystarczy dolać w razie ubytku . Ja osobiście stosowalem plyn koloru zielonego (nie pamietam dokladnie nazwy) .

Pozdro :bigok:


budujemy syncro :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2741405&sid=7934459afb85f7d17f39e6aedb9f6af7#2741405

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 355 gości