jak poprawic nawiew w mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ravick1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 23:23
Lokalizacja: z miasta
Kontakt:

jak poprawic nawiew w mk3

Post autor: ravick1 » pn lip 24, 2006 20:11

Mam słaby nawiew w mk3. Z tego co sie orientuje, to chyba wszystkie mk3 maja slabe nawiewy w stosunku do mk2. Czy to jedna z niedociagniec konstrukcyjnych mk3??? Jak mozna polepszyc chodzi przede wszystkim na przednia szybe. Nawet na 4 wieje na przednia szybe tylko z jednego otworu! Czy macie jakies porady, propozycje poprawienia nawiewu?. Wyciagnalem juz dawno filt przeciwpykowy (taki polokragly) i dalej slabo wieje. Szyba szybko zaparpwuje. Bardzo dziekuje za wszelkie uwagi
Pozdrawiam



martinez76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 383
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 23:06
Lokalizacja: warszawa

Post autor: martinez76 » pn lip 24, 2006 20:14

jesli wieje tylko jednym otworem to musza byc zapchane.
jak wyciagnales filtr to nic dziwnego,
przeczysc wszystkie kanaly, wymien filtr - kup dobry i zamontuj go.
ja tez tak mialem i po wymianie filtra nawiew dmucha az milo



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32766
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pn lip 24, 2006 21:58

wymien filtr przeciwpyłkowy, szczegóły w dziale FAQ


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

kombos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 11:48

Post autor: kombos » wt lip 25, 2006 00:10

ema. tez mialem taki problem ze swoim mk3. najprawdopodobniej zle ci odbija klapa od recylkulacji. kiedys zamknalem doplyw powietrza ustawiajac pokretlo predkosci dmuchawy na zero i nie chcialo sie otworzyc. pod schowkiem w miejscu dmuchawy masz taka dzwignie gdzie idzie linka sprobuj z nia pokombinowac a moze problem zniknie



brackyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw maja 04, 2006 21:57
Lokalizacja: śląsk

Post autor: brackyy » wt lip 25, 2006 07:43

Ja miałem urwany kawałek plastiku tam gdzie metalowa spinka zaciska otulinkę linki w panelu z pokrętłami, linki zamykającej główny dopływ powietrza, ten o którym pisze poprzednik. Nie pomogła kropelka, musiałem wypali trzy dziurki i skręciłem drutem - działa :okej:



rurov
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob gru 11, 2004 21:44
Lokalizacja: Skarżysko-Kam
Kontakt:

Post autor: rurov » wt lip 25, 2006 08:04

Miałem to samo co brackyy. Ja zrobiłem to tak. Zdjąłem osłonę, odkręciłem zdaje się 4 śruby, odchyliłem panel od nawiewu, cienkim wiertłem zrobiłem otwór w ramie od nawiewu w okolicy linki co steruje klapka od nawiewu. Następnie przymocowałem pancerz linki (pancerz musi być mocno przymocowany do ramki bo inaczej linka będzie sie przemieszczała razem z nim, a w efekcie nie bedzie działała klapka) za pomocą opaski elektrycznej z tworzywa (do kupienia za grosze w sklepie elektrycznym lub od znajomego elaktryka) do ramki.



ravick1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 23:23
Lokalizacja: z miasta
Kontakt:

Post autor: ravick1 » śr lip 26, 2006 11:56

Dzieki za rady. Mialem to samo co brakyy. Urwal sie kawalek plastiku podtrzymujaca linke przy regulacji nawiewu. Zrobilem otwory i przymocowalem linke za pomoca drutu i dziala :)
Wielkie dzieki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 277 gości