mk3 poduszki silnika i skrzyni biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Olek1979
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt mar 28, 2006 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

mk3 poduszki silnika i skrzyni biegów

Post autor: Olek1979 » pn lip 24, 2006 09:14

Mam do wymiany poduszkę silnika albo akrzyni biegów okazało sie. Na wstecznym kiedy mocniej przygazuje to słychac stuknięvcie z przodu. Jakie to ma praktyczne przełożenie podczas jazdy kiedy te poduszki sa walnięte. czy można tak jeżdzic jakis czas? Dzięki. Pozdrawiam:)



Awatar użytkownika
zamioculcas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 10, 2006 14:42
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Re: mk3 poduszki silnika i skrzyni biegów

Post autor: zamioculcas » pn lip 24, 2006 09:17

Olek1979 pisze:Mam do wymiany poduszkę silnika albo akrzyni biegów okazało sie. Na wstecznym kiedy mocniej przygazuje to słychac stuknięvcie z przodu. Jakie to ma praktyczne przełożenie podczas jazdy kiedy te poduszki sa walnięte. czy można tak jeżdzic jakis czas? Dzięki. Pozdrawiam:)
Nie wiem jak w Golfie, ale w nissanie ojca już stuka poduszka z rok i nic poza stukaniem się nie dzieje:)



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » pn lip 24, 2006 09:39

Ja miałem tak wybite że aż się nie dało normalnie jeździć i dopiero się zabrałem za wymianę. Koszt poduszki to ze 60 - 80 zł, ale za to możesz je kiedyś sam wymienić spokojnie, jak masz tylko gdzie. Może nie wszystkie padły więc możesz je wymieniać po jednej ale na pewno możesz to zrobić bez pośpiechu. W poduszcze zgniotła się guma i powstały luzy ale nadal tam jest guma - to nie jest tak że bije blacha o blachę.



Gorzel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt mar 28, 2006 21:59
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gorzel » pn lip 24, 2006 17:26

witam tez wymienialem poduszke pod silnik w moim mk3...za poduszke przednia zaplacilem w intercars 80zl...wymienialem samemu...nie jest to takie trudne...wystarczy odkrecic przednia beleczke, ktora jest przykrecona na 3 sruby a nastepnie lekko podlewarowac silnik...poduszka jest przykrecona na jedna srube...czas trwania okolo 30 min...
u mnie stukalo przy ruszaniu i przyspieszaniu...po wymianie poduszki wszystko gra...

pomoglem daj plusik :) :okej:



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pn lip 24, 2006 17:55

w ostatecznosci moze odbic sie silnik na masce :bajer:

ale to zadki przypadek :D



rurov
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob gru 11, 2004 21:44
Lokalizacja: Skarżysko-Kam
Kontakt:

Post autor: rurov » pn lip 24, 2006 18:16

Ja za poduszkę pod skrzynie zapłaciłem 50zł (febi). Odkręcasz 3 śruby, podnosisz lekko silnik, tak żeby mozna było wymienić uszkodzoną na dobrą. Wkęcasz 2 śruby w poduszkę (mocowanie do beliki), a następnie główną jak opuścisz silnik, i po kłopocie. Ja podparłem silnik na skrzyni. Wcześniej dobrze jest podłożyć jakiś kawałek deski żeby nie uszkodzić skrzyni.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 523 gości