mk3 czym jak najlepiej zakonserwować podwozie ????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pitbull1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lip 15, 2006 13:01
Lokalizacja: z daleka

mk3 czym jak najlepiej zakonserwować podwozie ????

Post autor: pitbull1987 » sob lip 22, 2006 21:13

szykuje się do zakonserwowania podwozia alemammały problem jak jest najlepszy do tego środek chemiczny i sposób słyszałem wiele wskazówek

co poradzicie :bajer:



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob lip 22, 2006 21:17

do profili zamkniętych najlepiej coś w sprayu bitex



krzysztofek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt mar 07, 2006 21:48
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: krzysztofek » sob lip 22, 2006 22:17

do profili zamknietych jest specjalny środek w sprayu owszem byle nie bitex mam gdzieś w piwnicy butle po tym to Ci jutro napisze co to sie nazywa. Ja swojego MKII ze spodu pociagnałem hydrobitem i jest gitara ale wszelkie łuszczące sie stare powłoki trzeba usunąć przed konserwacją.


Nie wiesz jaka bryka?? Kup sobie Golfika

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob lip 22, 2006 23:27

na zewnątrz do natrysków lub nakładania pędzlem np autobit. do profili zamkniętych np środek firmy Boll



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob lip 22, 2006 23:33

ku_bi pisze: np autobit. do profili zamkniętych np środek firmy Boll
tu ku_bi ma rację, jeżeli pedzlem będziesz sobie kładł to biteks jest dobry


:-k ...

Johny1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: pn gru 12, 2005 00:50
Lokalizacja: Łomianki / VaWa
Kontakt:

Post autor: Johny1984 » sob lip 22, 2006 23:48

krzysztofek pisze:do profili zamknietych jest specjalny środek w sprayu owszem byle nie bitex
bitex jest oki,ale jak się nakłada go na oczyszczone miejsca a nie na brud i korozję... ja nałożyłem go na czyste progi i jest wporządku... inne środki za tą cenę odpadają jak liście z drzew na jesieni....

pzdr


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
Obzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr gru 15, 2004 16:35
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Obzik » sob lip 22, 2006 23:53

benzyną przemyj nadkola i podłoge załatw sobie sprężarka nie żadne pendzle kup sobie środek do profili zamkniętych i wpsikaj w progi tam gdzie dasz rade, następnie psikasz barankiem tez pod sprężarkę do tego musi byc specjalny pistolet i psikasz nadkola i progi czyli tam gdzie występuje najwięcej wody potem czekasz aż wyschnie a na końcu wszystko jedeziesz auto smarem, musisz go troche rozcięczyc z benzyną ekstrakcyjną i wlewasz to w w tuby po baranku i jedziesz taka konserwacja jest to konserwacja z prawdziwego zdarzenia a do tego jeszcze koziołki to juz wogóle cód malina ale najważniejsze to odłuścic podłoge ja u siebie pojechałem ją benzyną 2 razy minął rok a wygląda super wieć polecam taki sposób bo wiadomo ze konserwacje robimy juz na dożywocie auta chronimy fabryczną
pozdr i powodzenia



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » ndz lip 23, 2006 00:18

Obzik pisze:benzyną przemyj nadkola i podłoge załatw sobie sprężarka nie żadne pendzle kup sobie środek do profili zamkniętych i wpsikaj w progi tam gdzie dasz rade, następnie psikasz barankiem tez pod sprężarkę do tego musi byc specjalny pistolet i psikasz nadkola i progi czyli tam gdzie występuje najwięcej wody potem czekasz aż wyschnie a na końcu wszystko jedeziesz auto smarem, musisz go troche rozcięczyc z benzyną ekstrakcyjną i wlewasz to w w tuby po baranku i jedziesz taka konserwacja jest to konserwacja z prawdziwego zdarzenia a do tego jeszcze koziołki to juz wogóle cód malina ale najważniejsze to odłuścic podłoge ja u siebie pojechałem ją benzyną 2 razy minął rok a wygląda super wieć polecam taki sposób bo wiadomo ze konserwacje robimy juz na dożywocie auta chronimy fabryczną
pozdr i powodzenia
ja zawsze robię pędzlem i jest dobrze, nie kazdy ma taki sprzet jak piszesz



Awatar użytkownika
Macienty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 966
Rejestracja: czw mar 02, 2006 23:10
Lokalizacja: BWA

Post autor: Macienty » ndz lip 23, 2006 00:22

ku_bi pisze:ja zawsze robię pędzlem i jest dobrze, nie kazdy ma taki sprzet jak piszesz
i dlatego pędzeli i Bitex daje rade :bigok:


"Most perfect silence is when
there´s no need to explain"

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » ndz lip 23, 2006 01:01

Tak wogóle to po co konserwować coś co jest fabrycznie zakonserwowane zajebiście dobrze :hmm:



Johny1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: pn gru 12, 2005 00:50
Lokalizacja: Łomianki / VaWa
Kontakt:

Post autor: Johny1984 » ndz lip 23, 2006 02:13

Tomasz Żaguń pisze:Tak wogóle to po co konserwować coś co jest fabrycznie zakonserwowane zajebiście dobrze
jeśli większość normalnych ludzi to robi to widocznie jest sens....
a poza tym żadne autko nie jest wieczne ani nieśmiertelne...
rdza-korozja dla auta to tak samo jakbyś najpierw osiwiał a potem wyłysiał :hmm: albo nie mył zębów i all by Ci wypadły - a może jesteś już siwy albo łysy i szczerbaty??? :chytry:

pzdr


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
pitbull1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lip 15, 2006 13:01
Lokalizacja: z daleka

Post autor: pitbull1987 » ndz lip 23, 2006 09:04

wielkie dzieki za pomoc :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :okej: :okej: :okej: :okej: :okej:



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn lip 24, 2006 00:53

Johny 1984 widzę że przemawia przez Ciebie fachowość i wiedza.Kiedyś może jak zgłębisz temat blacharki w autach choć wątpię ale nie dlatego że niedasz rady ale dlatego że już niestety nierobi się już szrotów typu FSO czy poczciwe maluszki które jak wiemy były od urodzenia skazane na wymarcie.Niestety Ty niebędziesz miał tej przyjemności mordować się z blacharką przy takich autach a wierz mi że na takich się kiedyś uczyłemi wiem co to jest rdza i wiem parę innych rzeczy .Co do siwienia to tak siwieję i to dobrze a zęby jeszcze mam jak narazie.Jeszcze tak na marginesie jak w MKII lub MKIII rdza jest na podłodze od spodu to jest wina wcześniejszej ingerencji "speców blacharzy" a jak wychodzi z pomiędzy blach to choćbyś się niewiadomo jak na forum starał to nikt już temu niezaradzi bo to rak od środka.Pozdro i trzymaj tak dalej.



Johny1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: pn gru 12, 2005 00:50
Lokalizacja: Łomianki / VaWa
Kontakt:

Post autor: Johny1984 » pn lip 24, 2006 01:46

Tomasz Żaguń pisze:Pozdro i trzymaj tak dalej.
wyluzuj trochę koleś... :) forum to nie kronika kryminalna pod cenzurą PRL'u...
wiem jakie są problemy z blacharką w Mk'ach...
a jeśli chodzi o poprawki blacharsko-lakiernicze, to prawie zawsze pod szpachlą wyjdzie korozja po jakimś czasie... niestety tak bywa...a jeszcze w elemencie zamkniętym to już masakrycznie to wygląda z tym rozwiązaniem :grrr:
jeśli masz na szczęście zęby jak mówisz to wiesz również o czym ja mówię...

pzdr i s


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 441 gości