Amortyzatory do sportowych sprezyn..

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rednek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt lip 21, 2006 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Amortyzatory do sportowych sprezyn..

Post autor: rednek » pt lip 21, 2006 13:20

Witam!
Mam takie pytanie: czy do sportowych sprężyn Sport F Weitec można założyć zwykłe amorki? Wczesniej mialem sportowe ale musze wymienic.. Czy przy takich sprezynach (o niewielkim skoku) jest wogole sens montowania zwyklych amortyzatorow?



juniorwwa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn sty 02, 2006 20:21
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: juniorwwa » pt lip 21, 2006 19:20

sensu raczej nie ma. ponieważ amorki nie będą właściwie działały a sprężyny będą eksploatowne zbyt intensywnie i szybką się zużyją więc osobiście nie polecam pozdrawiam :bigok:


www.juniorwwa.fotosik.pl zapraszam

VR-ka zmieniła właściciela.....
pojawiło sie E46 by BMW no cóż życie...
wkrótce toledo 2.3V5 do zmodyfikowania:):)
http://www.forum.auto-moto.sklep.pl/profile.php?mode=register&refer_id=178] [img]http://e-numizmatyka.pl/phpBB2/img/41788.jpg[/img][/url]

wara99

Post autor: wara99 » pt lip 21, 2006 19:45

jezeli masz springi max -35-40 to smialo zakladaj nic sie nie stanie ja juz tak jezdzie jednym i drógim goferem prawie 4 lata . A kayaba ma amory co moga chodzic na sprezynach -35 bez uszczerbku i ja takie mam i jest git smiga sie na nich lux .



Awatar użytkownika
v.a.gmania
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 23:06
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: v.a.gmania » pt lip 21, 2006 20:58

wara99,
PRZYLACZAM SIE DO WYPOWIEDZI



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt lip 21, 2006 21:09

jezeli spręzyny nie są powyzej -40 to smiało mozesz załozyć na seryjne amory, powyżej wartości - 40 tłok amora pracuje w innym połozeniu i amortyzator nie będzie pracował prawidłowo i komfort jazdy znacznie się zmiejszy


:-k ...

Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » pt lip 21, 2006 22:51

już na sprężynie 40mm amor seryjny nie pracuje prawidłowo..ale jest dopuszczalne ich montowanie....tyle że trzeba się liczyć z szybszym zużyciem amora co oczywiście nie znaczy że wysypie się bardzo szybko....ogólnie jeżeli chcesz mieć w miarę komfort, lekką glebę i nie zależy Ci na typowo sportowych właściwościach jezdnych to możesz być nawet zadowolony z tego rozwiązania....


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 437 gości