MK4 - szyby elektryczne

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piapia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt lip 11, 2006 11:56
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: piapia » sob lip 22, 2006 08:16

Witam. Mam ten sam problem z szyba pasazera ;-(
Narazie działa, tylko wolniej sie domyka. Z tego co wiem pekniete mam mocowanie plastikowe szyby.
Probowałem rozkrecic metalowy boczek pod tapicerka.
Po wykreceniu srub za cholere nie chciał sie odczepić.
Czy udało Ci sie go zdjac?

Moze jest w necie jakas instukcja obrazkowa?
pozdrawiam



Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » sob lip 22, 2006 09:55

Trzeba najpierw wyjac szybe, innego sposobu nie ma. Otwierasz zaslepki gumowe i poluzowujesz sruby, pozniej szyba na dol i wyjmujesz ja bokiem. Teraz wyjmujesz blache.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/164379.html][img]http://images.spritmonitor.de/164379.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
granite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 22:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: granite » sob lip 22, 2006 15:20

Jestem w trakcie naprawy, ale miałem o wiele większy problem ze ściągnięciem tej blachy montażowej. W moim przypadku spadła linka ze swojej prowadnicy i zablokowała się w zębatce mechanizmu co całkowicie unieruchomiło prowadnice i nie można było podnieś szyby na wysokość otworów.



Awatar użytkownika
bojar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 14:57
Lokalizacja: Warszawa/Maków Maz.
Kontakt:

Post autor: bojar » ndz lip 23, 2006 00:16

Ja kupiłem te plastiki z Allegro i są spoko- to cały zestaw naprawczy- są tam jeszcze takie fajne plastiki do poluzowania, zdjęcia i założenia z powrotem linki, dzięki czemu wymiana kostek trwa ok. 30 minut- razem z wyjęciem i włożeniem szyby!!!


To bardzo proste!

W niektórych serwisach VW dostaniecie zestaw naprawczy, gdzie są dwa uchwyty, ale metalowe- koszt ok. 200 zł. :( Powinni je rozdawać za darmo- jeśli ktoś przyjedzie VW ;)

Nie polecam nic sklejać, spawać, czy tam coś... - nie wytrzyma- silniki są mocne, szyba szybko jeździ. Szkoda wkładać tyle pracy, która prędzej, czy później pójdzie na marne...

Żeby znaleźć coś takiego na szrocie, to trzeba mieć wielkie szczęście- na większości szrotów wiedzą co się święci, więc mają na sprzedanie cały zestaw- z blachą, silniczkiem, linką i chcą za to baaaardzo dużo kasy...

Pozdro i powodzenia w naprawie!!!


[b][u]Walcz walcz walcz- Ty walczysz, ja walczę!!![/b][/u
Legia Warszawa !!!

Awatar użytkownika
granite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 22:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: granite » ndz lip 23, 2006 17:12

U mnie też linki były tak napięte, że nie można było nic z nimi zrobić (były napiete do tego stopnia, że nie można było wyciągnąć tej blachy montażowej), ale pościągałem linki ze wszystkich możliwych prowadnic oraz rozkręciłem mechanizm, który zwija linkę co w końcu umożliwiło zdemontowanie samej blachy. Teraz wszystkie kostki swobodnie poruszają się po prowadnicach (niestety jedna z nich jest również pęknięta). W poniedziałek z szybą podpartą na deskach wybieram się na poszukiwania do tzw. "kurników" http://www.auto-van.com.pl/oferta.htm (podobno wszystko tam idzie dostać). :bajer:



Awatar użytkownika
granite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 22:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: granite » czw lip 27, 2006 01:56

W "kurnikach" idzie kupić kompletną płytę montażową (w dobrym stanie) za 200 PLN, ale zaczynam się zastanawiać nad zestawem naprawczym oferowanym przez ASO. Tak sobie myślę, że kupując używaną płytę montażową za jakiś czas znowu przyjdzie mi rozkręcać drzwi i wymieniać ten sam felerny element. Boogie pisał, że w takim zestawie naprawczym oferowanym przez ASO za 155 PLN zamiast badziewiarskich plastików otrzymamy metalowe łapki oraz tzw "nawijarkę". Myślę, że warto się nad tym zastanowić. :bajer:



Awatar użytkownika
granite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 22:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: granite » czw lip 27, 2006 12:17

Przed chwilką dzwoniłem do "Bieńkowskiego" i faktycznie mają w ofercie taki zestaw naprawczy w skład którego wchodzą "metalowe łapki" (jak przyznał sprzedawca plastikowe są największa zmorą VW) oraz "zwijarka" wraz z linką. Niestety jednak w chwili obecnej taki zestaw jest nieosiągalny, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość. :bigok:



Boogie

Post autor: Boogie » czw lip 27, 2006 13:44

adisb pisze:Sa na allegro http://www.allegro.pl/ite...ibiza_bora.html

ale 100 zł za kawalek plastiku jakos mi sie nie widzi tyle placic narazie poszukam na gieldzie i szrotach albo jakos posklejam :kac:
Panowie zastanówcie się:
- po pierwsze, to dalej są plastiki,
- po drugie, z reguły, jak łapę szlag trafił, to zwijarka mieli jedną linkę, a wtedy życzę powodzenia w rozbieraniu zwijarki i zakładaniu nowych linek.


Ale, jak ktoś lubi się bawić, to jestem pełen podziwu



centurion079
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 27, 2006 22:28
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: centurion079 » czw lip 27, 2006 14:45

Zadzwońcie do NOMY ASO VW w Katowicach 32 3588121 oni mają dobrze pochytany dział z częsciami bo u Bieńkowskiego w Sosnowcu to różnie bywa kiedys tam zadzwoniłem bo mialem problem ze sprzeglem został mi pedał w podlodze i chciałem zapytać co sie mogło stać wiec mówie ze to Golf 4 a koleś mi mówi że linka sie zerwała :)także walcie do Nomy może maja to na składzie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 343 gości