[mk3]falujace obroty.przeczyszczenie przepustnicy nie pomogl

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gorzel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt mar 28, 2006 21:59
Lokalizacja: W-wa

[mk3]falujace obroty.przeczyszczenie przepustnicy nie pomogl

Post autor: Gorzel » wt lip 18, 2006 19:52

witam,
bylem dzis na czyszczeniu przepustnicy (falowaly obroty)...niestety nic to nie pomoglo falowanie nadal wyslepyje..obroty spadaja do 800 i leca na 900 i tak w kolko...mechanic powiedzial ze silniczek krokowy nie da rozeberac i przeczyscic..autko to Vw golf III 1996r 1,6 kat....co mozna z tym jeszcze zrobic...przepustnica wyczyszczona?? jechac na reklamacje do mechanika?? POMOCY !!!!!!!!!!!!! czy pomoze reset komputera?? POMOCY!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony wt lip 18, 2006 20:09 przez Gorzel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Darco
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 13:22
Lokalizacja: Śląsk-Tychy City

Post autor: Darco » wt lip 18, 2006 20:02

za wolne obroty odpowiedzialny jest silniczek krokowy, zdemontuj go i przeczyść nitro , najlepiej zalać i zostawić na kilkanaście godzin , nitro rozpuści syf , po tej operacji przeczyść jeszcze czystym nitro za pomoca strzykawki i będzie jak nówka :)
sprawdz czy ten pseudo mechanik czasami go nie uszkodził , bo z reguły jest on nie rozbieralny i czyści się go w sposób który ci napisałem
Pozdro



Gorzel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt mar 28, 2006 21:59
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gorzel » wt lip 18, 2006 20:10

przeczyscil przepustnice...powiedzial ze krokowy jest nierozbieralny...moze reset kompa pomoze??



Awatar użytkownika
Darco
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 13:22
Lokalizacja: Śląsk-Tychy City

Post autor: Darco » wt lip 18, 2006 20:17

To jakiś kiepski mechanior , przepustnice można czyścić w nieskończoność a obroty będą nadal falować bo wolnymi steruje krokowy , jak jest fest zasyfiony to się blokuje i przez to obroty falują , zrób tak jak ci napisałem i zobaczysz że pomoże :)



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » wt lip 18, 2006 20:35

To jakiś kiepski mechanior , przepustnice można czyścić w nieskończoność a obroty będą nadal falować bo wolnymi steruje krokowy , jak jest fest zasyfiony to się blokuje i przez to obroty falują , zrób tak jak ci napisałem i zobaczysz że pomoże :)
I owszem... Ale w tym silniku jest mały problem... Silnik krokowy znajduje się w module przepustnicy i jest nierozbieralny...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Gorzel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt mar 28, 2006 21:59
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gorzel » wt lip 18, 2006 20:39

to jak jest w modula to mozna go jakos wyczyscic...przeczyscic...bo juz nie mam pojecia co mam powiedziec mechanikowi jak bede jutro dzwonil zeby uwzglednil reklamcje....pomozcie Panowie



Awatar użytkownika
Darco
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 13:22
Lokalizacja: Śląsk-Tychy City

Post autor: Darco » wt lip 18, 2006 20:54

nie ma problemu zalewasz cały moduł , nic mu się nie stanie



Gorzel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt mar 28, 2006 21:59
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gorzel » wt lip 18, 2006 20:57

hmmm tylko jak to mechanikowi powiedziec...powie ze jestem madrzejszy do niego i nic z nim nie zalatwie...czyli mowicie zeby upierac sie przy krokowcu?? po odpoleniu jest oki..ale jak sie nagrzeje i obroty spadna z 1000 na 800 to dopiero wtedy wariuje...moze reset kompa pomoze troche??...jak gadac z mechanikiem, zeby udalo sie na reklamacje pojechc bo w sumie czyszczenie przepustnicy nie pomoglo??



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » wt lip 18, 2006 21:01

... bo w sumie czyszczenie przepustnicy nie pomoglo??
A adaptacja przepustnicy była?


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Darco
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 13:22
Lokalizacja: Śląsk-Tychy City

Post autor: Darco » wt lip 18, 2006 21:04

Gorzel pisze:hmmm tylko jak to mechanikowi powiedziec...powie ze jestem madrzejszy do niego i nic z nim nie zalatwie...czyli mowicie zeby upierac sie przy krokowcu?? po odpoleniu jest oki..ale jak sie nagrzeje i obroty spadna z 1000 na 800 to dopiero wtedy wariuje...moze reset kompa pomoze troche??...jak gadac z mechanikiem, zeby udalo sie na reklamacje pojechc bo w sumie czyszczenie przepustnicy nie pomoglo??
Są to typowe objawy zasyfionego krokowca , jak jest zimny pracyje prawidłowo ponieważ jast na ssaniu , dopiero jak silnik nabierze odpowiedniej temp. pracy krokowiec steruje wolnymi a co do mechanika - powiedz mu w prost że naprawa nic nie pmogła i rządasz zrotu kasy, z takimi pseudo fachmanami trzeba krótko



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » wt lip 18, 2006 21:21

nie słuchaj poprzednika posłuchaj mechanika - dobrze prawi to jest tak zwany zespół przepustnicy. Jeśli nic Ci w przepustnicy nie padło sprawa jest prosta. Niie raz to naprawiałem. Masz silnik z 96 roku wiec podejrzewam że AEE i kasyczny nastawnik przepustnicy na lince. Ja proponuje:Wyjąć przepustnice i bardzo dokładnie ale to z precyzją wyczyścić nawet najmniejsze zabrudzenie w miejscu zetknięcia się klapki z całym kominem czyli tam gdzie przepustnica jest zamknieta - tam ma się lśnić (najlepiej benzyną eks)W czasie tego działania można odpiąć aku-czasem poimaga ale bardzo rzandko. Jak nie pomoże proponuje jechać na komputer i dokonać adaptacji (trzeba przywrócić dane początkowe poprzednio kasując zapisane błedy). Instrukcje taką kiedyś zamieściłem na forum. Adaptacja to podstawa. Jak przepustnica byla brudna to komp widzial inny kąt położenia na biegu jałowym. Komp musi zostać teraz "wyczyszczony" - wrócić do fabrycznych ustawien i bedzie dobrze. Oczywiście jeśli nie jest coś innego walnięte ale to juz Ci komputer wykarze. Bez adaptacji albo wprowadzenia nastawów podstawowych przez kanał 098 mozesz zapomnieć o poprawnym działaniu przepustnicy która została oczyszczona z syfu. pozdrawiam



mmksk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: pn sty 23, 2006 11:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: mmksk » wt lip 18, 2006 21:49

Witam
Również miałem podobny problem, MK3 1,6 1995r chyba AEE mechanik przeczyścił przepustnicę ale to za wiele nie pomogło , podpiął auto do kompa zalogował przepustnicę itp. troszeczkę było lepiej i później stwierdził że to wina krokowca ale własnie jego w zasadzie się nie czyści bo jest połączony razem z przepustnicą, powiedział że może spróbowac go przeczyścić ale na moją odpowiedzialność. Podobno bardzo łatwo można coś uszkodzić czyszcząc krokowca. Twierdzi że z czasem silnik krokowy się ułoży i faktycznie po miesiącu było już dużo lepiej, teraz czasami tylko obroty mi się wieszają np. jadę na biegu wciskam sprzęgło i ciągle jest np. 2 tyś obrotów.

:grin:



Gorzel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt mar 28, 2006 21:59
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gorzel » wt lip 18, 2006 22:34

z tego co wiem to zadnej adaptacji nie robil (podobno nie mogl sie polaczyc z moim kompem w aucie)...gdzie mozna zrobic taka adaptacje i ile to kosztuje...moze ktos zna tani warsztat w wawie...nie pomoze jak zdejme kleme minusowa?? i zresetuje kompa?



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » wt lip 18, 2006 23:12

WItam to znowu ja!Masz problem jak nie mógł się do kompa podłączyć. Dobry elektronik powinien coś z tym zrobić ale osobiście polecam Ci serwis. Wezmą około 120 złottych ale Ci zrobią. Taki od "gumowych młotków" Ci zrobi to za 50 jeśli da rade się podłączyć. No a znam jeszcze takiego kolesia co zrobi Ci to za 30 ale to już w moich okolicach i za moją "rekomendacją":)Ale musi być zrobiona adaptacja tak czy inaczej. Nic samo czyszczenie nie daje



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości