przetwornica 12V na 220V

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maciuso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw mar 17, 2005 23:19
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

przetwornica 12V na 220V

Post autor: maciuso » wt lip 18, 2006 16:37

Ostatnio wpadłem na genialny pomysł. Mam laptopa, wytrzymuje w na bateryjce ok 2-2,5h ale fajnie by było w autku powiekrzyć czas jego działania wiec kupiłem przetwornice
Allegro śmieszne pieniadze. :rotfl: Faktycznie ma uszkodzony alumukator ale mi włansie o to chodziło wiec teraz pozostało tylko podłączenie przewodów, które orginalnie biegły do bateri zostaną podłaczone do akumulatora a na wyjściu otrzymam 220V o pradzie ok 250W. Czyli bede mógł podłaczyć wszysko co mi sie bedzie podobać (no prawie wszystko, odkurzacza i mikrofali nie podłacze).
Oczywiście mozna kupić przetwornice która jest wielości soku w kartoniku i wazy 300gr ale koszt takiej ze sklepu jest 25razy wiekrzy. :okej: Opisze może w przyszłym tygodniu jak wszystko sprawie poszło, moze nawet foty dorzuce... :bigok:


Golf 3 1,8 CL '92 75PS LPG + MFA

malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » czw lip 20, 2006 12:05

wlasciwie jak to rozbierzesz to masz 2 plytki ktore sie zmieszcza w duzo mniejszej obudowie...
co do ups-a to wazne jeszt zeby mial wzbudzanie z przycisku :P (to ten maly z lewej na zdjeciu)



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: przetwornica 12V na 220V

Post autor: RobertP » czw lip 20, 2006 12:10

maciuso pisze: wiec kupiłem przetwornice
eeee tam gadasz kupiłeś bo na ryby sie wybierasz :jezor:

żartowałem, ale podpowiem coś np. mając laptopa a w nim zasilacz który pobiera proąd o natężeniu 4A przy napięciu 230V więc jgo moc zgodnie ze wzorem P=I(A)*U(V) czyli 4*230 wynosi 920W to twój zasilacz UPS może się troszkę grzać bo jest podejrzewam z opisu jest 400W
generalnie w firmach (kompy PC, mają mniejszy pobór mocy niż laptopy bo nie mają baterii w sobie a na to trzeba mocy) i sklepach (kasy fiskalne) chodzą takie ale kiedyś moze być problem

[ Dodano: Czw Lip 20, 2006 12:28 ]
maciuso pisze: na wyjściu otrzymam 220V o pradzie ok 250W.
to jest moc nie prąd
maciuso pisze:
Czyli bede mógł podłaczyć wszysko co mi sie bedzie podobać (no prawie wszystko, odkurzacza i mikrofali nie podłacze).
wszystko co będziesz chciał ale żeby nie przekroczyło "twoich" 250W,
z ciekawości zapytam skąd masz te 250W z opisu na UPS-ie ?



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » czw lip 20, 2006 22:16

RobertP pisze:4A przy napięciu 230V
wszystko sie zgadza, ale on tyle daje na 19V

a ups da rade, bo utrzymuje, monitor, komputer, drukarke i pare innych gowien... i to przez 20 czy 30 minut :P



Awatar użytkownika
maciuso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw mar 17, 2005 23:19
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: maciuso » pt lip 21, 2006 12:24

RobertP pisze:z ciekawości zapytam skąd masz te 250W z opisu na UPS-ie ?
tak, na UPS-ie z tylu jest informacja, ze ten model jest mocy do 250W, wczoraj podłacyzłem do niego 2 zarówki 100W, telewizor. Oczywiście brał z akumulatora 20pare Amper ale zabawa byłą przednia, teraz będzie wiekrzy test, moze mi sie uda sie do niego cos bardziej obciążającego podłączyć?
RobertP pisze:żartowałem, ale podpowiem coś np. mając laptopa a w nim zasilacz który pobiera proąd o natężeniu 4A przy napięciu 230V
a co do ładowania lapropa to zawsze moge baterie wyciągnać, w tym momencie bedzie troszke mniej z akumulatora ciągnął bo nie bedzie ładował baterii


Golf 3 1,8 CL '92 75PS LPG + MFA

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt lip 21, 2006 12:31

maciuso pisze:teraz będzie wiekrzy test, moze mi sie uda sie do niego cos bardziej obciążającego podłączyć

to zrób fotki z fajerwerków jak już podłączysz :chytry: :kac: :grin: i umieść na forum

jakbyś mieszkał gdzieś koło mnie to oddałbym Ci za dobre pifko..o takiego UPSa, leży w piwnicy (padły ogniwka/aku) kiedyś mi służył jak miałem PC-ta w domu, teraz jadę na laptopie
maciuso pisze:a co do ładowania lapropa to zawsze moge baterie wyciągnać, w tym momencie bedzie troszke mniej z akumulatora ciągnął bo nie bedzie ładował baterii
to prawda



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt lip 21, 2006 12:36

RobertP, Laptop z zasilaczem prawie 1kW :metal: To by było ciekawe ;)

Co do pytania to nie wszystko można podłączyć pod UPS'a. Problemem jest niekiedy falownik w UPS'ie który nie jest idealnie sinusoidalny. W większości UPS'ów jest generowana sinusoida dla 230V która jest schodkowa i nie każde urządzenie będzie przy takim "niedoskonałym" prądzie przemiennym działać. Zdarzają się problemy np. z świetlówkami, neonówkami, silniczkami. Problem czasami też leży w napięciu które przy UPS'ie często jest niższe od 220V. Przykładowo Ever 300AV dawał marne 210V a stary polski UPS 600AV (nie pamiętam firmy) dawał 180-190V. Przy przeciążeniu UPS'a przepali się w nim bezpiecznik a co lepsze modele same się wyłączą sygnalizując przeciążenie.


=-Pinhead-=

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 394 gości