[golf 3 GT] centralny zamek (pompka po wymianie)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

[golf 3 GT] centralny zamek (pompka po wymianie)

Post autor: czarny22 » pn lip 17, 2006 18:05

witam juz poruszalem ten temat ale poniewaz znou mi go skasowali :P bo czegos tam nie dopisalem wznawiam wontek:
- mieliscie racje sprawdzilem caly uklad byl szczelny powietrze nigdzie nie uciekalo, sprawdzilem napiecie dochodzilo do pompki na zielonym i szarym kablu a mimo tego dzwi tylko sie otwieraly ale juz nie zamyklay sie, tylko te co aktualnie sie krecilo kluczykiem (i to zamykaly sie mechanicznie a nie poprzez pompke)

Wymienilem pompke "kupiona na allegro " i wszystko jest ok zayka otwiera :) i jest git ale jest jedna zecz ktora mnie zastanawia, sporo przeczyalem tematow na temat centralnych zamokow i ludzie maja rozne problemy :/ ale u mnie znowu cos mnie zastanawia,

tzn. jak zamykam wszystko jest ok ale jak otwieram to raz otworza sie tylko dzwi kierowcy a po przekreceniu 2 raz otwieraja sie pasazera i wlew paliwa , a raz jest tak ze za pierwszym przekreceniem kluczyka odrazu sie wszystko otwiera ?? dlaczego tak jest? nei moze sie albo caly czas otwierac za pierwszym razem albo caly czas za drugim czy moze cos jest nie tak bo to jest tak ze zazywczaj ze 3 razy otworzy sie wszystko za pieerwszym rawzem a za 4 juz tylko od strony kierowcy a od pasazera trzeba jeszcze raz przekrecic zeby sie otworzylo ?

troche zamotalem ale prosil bym ojakies komentarze czy to jest normalne



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lip 17, 2006 18:29

zdaje się że nowsze pompki mają taką opcję, jakoś się to ustawia, było o tym kiedyś na forum, ale dokładnie nie pamiętam, nie rozbierałem też wnikliwie zamków. Wydawało by sie że że skoro jeden wężyk wychodzi od pompki to powinnio działać wszystko na raz, ale są chyba przy zamkach drzwi elektromagnesy które mogą zablokować tłok centrala w danych drzwiach przy danym ustawieniu. Patrząc na schemat wydaje mi się że odłączenie kabelka żółtego od pompki powinno załatwić sprawę. Możesz spróbować, nic nie zepsujesz..


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn lip 17, 2006 19:35

Paweł Marek pisze:Wydawało by sie że że skoro jeden wężyk wychodzi od pompki to powinnio działać wszystko na raz, ale są chyba przy zamkach drzwi elektromagnesy które mogą zablokować tłok centrala w danych drzwiach przy danym ustawieniu
Nic z tych rzeczy, poprostu przy opcji "na dwa razy" centralka nic nie robi po jednokrotnym przekreceniu kluczyka. Zamek w drzwiach kierowcy otwiera sie wtedy mechanicznie, czyli po prezekreceniu kluczyka do konca (90st.) a nie tak, ze wystarczy 45st i centralny otwiera wszystko sam...

czarny22, przecztaj moje posty w tym temacie - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... ht=#327980



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lip 17, 2006 23:14

inek01 pisze:Nic z tych rzeczy, poprostu przy opcji "na dwa razy" centralka nic nie robi po jednokrotnym przekreceniu kluczyka. Zamek w drzwiach kierowcy otwiera sie wtedy mechanicznie, czyli po prezekreceniu kluczyka do konca (90st.) a nie tak, ze wystarczy 45st i centralny otwiera wszystko sam...
no toś mi wyklarował rzecz której nie kapowałem. Dzięki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn lip 17, 2006 23:16

Paweł Marek pisze:no toś mi wyklarował rzecz której nie kapowałem. Dzięki
:pub:
Tez kiedys nie kapowalem jak to moze byc...
BTW
Testowalem ustawienie "na dwa razy" i powiem szczerze, ze szybko wrocilem do normalnego, bo juz mnie wkurzalo...



czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: czarny22 » pn lip 17, 2006 23:32

przeczytalem twoje posty inek01 ale dalej nie doszedlem dlaczego u mnie jest raz tak a raz tak ?? raz sie otworzy orazu wszystko a raz trzeba kluczykiem na 2 razy ? rozumiem ze jak bym odlaczyl kabel nomer 8 z wtyczki to by zawsze dzialal na 2 razy ale ja mam wszystko u siebi podlaczone tak jak bylo w orginale kostka na 12 pinow



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn lip 17, 2006 23:43

czarny22 pisze:przeczytalem twoje posty inek01 ale dalej nie doszedlem dlaczego u mnie jest raz tak a raz tak ?? raz sie otworzy orazu wszystko a raz trzeba kluczykiem na 2 razy ?
Moze poprostu slabo Ci lacza styki w zamku...



smox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob gru 17, 2005 17:59
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: smox » wt lip 18, 2006 08:22

Witam, mój golfik ma juz kilka latek z tego powodu rozebrałem wszystki drzwi i wyciągnełem mechanizm do zamka. Częsci mechaniczne włożyłem do nafty na cała noc, następnie przesmarowałem smarem, cześci do pneumatyki równiez przecisciłem i nasmarowałem, po złożeniu wszystkiego centralny zupełnie inaczej działa, duuuuużo lżej co słychac i widac. Od razu przy okazji pokusiłem sie o zamontowanie włacznika na pilota do zamka, jak to mi sie udało do razu zamieniłem przednie klamki, klamkami bez zamków :), w ramach ostroznosci co by akumulator nie wysiadł styłu na klapie zostawiłem sobie zamek. W każdym razie polecam przeczyszczenie dokładnie mechanizu, w drzwiach duzo syfu i wilgotnie bywa.



czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: czarny22 » wt lip 18, 2006 08:48

smox pisze:Witam, mój golfik ma juz kilka latek z tego powodu rozebrałem wszystki drzwi i wyciągnełem mechanizm do zamka. Częsci mechaniczne włożyłem do nafty na cała noc, następnie przesmarowałem smarem, cześci do pneumatyki równiez przecisciłem i nasmarowałem, po złożeniu wszystkiego centralny zupełnie inaczej działa, duuuuużo lżej co słychac i widac. Od razu przy okazji pokusiłem sie o zamontowanie włacznika na pilota do zamka, jak to mi sie udało do razu zamieniłem przednie klamki, klamkami bez zamków :), w ramach ostroznosci co by akumulator nie wysiadł styłu na klapie zostawiłem sobie zamek. W każdym razie polecam przeczyszczenie dokładnie mechanizu, w drzwiach duzo syfu i wilgotnie bywa.
witam a mzesz powiedziec jak zrobiles centralny na pilota ?? jakiego sterownika uzyles i jak to podlaczyles jest troche na ten temat na forum ale jakos nikt dokladnie nie napisal o co w tymbiega ja nie chce zakladac alarmu i po co mam kupowac alarm za 150 zl zeby mi sie tylko przydal centralka od zamykania dzwi na pilota ??

taka centralke jak juz sie ma to gdzie trzeba ja podlaczyc (wiem ze przy tej pompce z tylu ) ale pod jakie kable ?? i ogulnie jak to sie sprawuje

[ Dodano: Sro Lip 19, 2006 09:27 ]
posprawdzalem kable i wszystkie sa ok a mimo to centralny otwiera raz wszystko a co jakis czas mechanicznie kierowcy i za drugim razem wszystko tak sobie mysle ze moze wogule odpiac ten kabel nomer 8 i miec caly czas na 2 razy :/

- a mam jeszcze jedno pytanie jak juz jest na 2 razy i ja otworze tylko dzwi kierowcy reszty nie i dajmy nato siedze w samochodzie i chce komus otworzyc boczne dziwi co wtedy robie wychodze z samochodu i kluczykiem otwieram jeszcze raz :P czy wyciagam rygielek na sile jak to jest ??

- jakie centralki sa najlepsze do zrobiebenia c.z. na pilota?? czy duzo problemuy z tym jest sam dam sobie rade ?? , bo jak pytalem u montera "fachowca" to powiedzial ze taki uzadzenie kosztuje 200zl i 150zl zalozenie :/

[ Dodano: Sro Lip 19, 2006 09:30 ]
inek01 pisze:Moze poprostu slabo Ci lacza styki w zamku...
a jak sie dosac do tych stykow w zamku ?? jak je tam przeczyscic



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości