[mk3] nie chce odpalić

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kołti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 06, 2006 23:38
Lokalizacja: Wschowa

[mk3] nie chce odpalić

Post autor: kołti » pn lip 17, 2006 01:33

Witam! Mam taki problem. Jakiś czas mój golf III (benzyna, 1.6) odpalał mi za drugim, trzecim razem. zdarzało się, że za pierwszym, ale rzadko. jak np. odpalił za pierwszym, to po chwili spadały obroty i zgasał. a dzisiaj zdarzyło mi się takie coś, że spadły obroty i zgasł. próbuje go odpalić, rozrusznik kręci, benzyna jest, a on nic. co to może być? pomocy!



Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » pn lip 17, 2006 11:14

Wes kogos do pomocy wykrec jedna z swiec i poluz ja na jakas metalowa czesc oczywiscie podlaczona pod przewopdy WN i ty zakrec rozruchem a kumpel niech zobacvzy czy jest iskra . Napisz czy nyla czy nie to bedziemy patrzec dalej.


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn lip 17, 2006 11:22

Sprawdź czy jest iskra.
Mógł paśc czujnik halla


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » pn lip 17, 2006 11:24

mam to samo. czujniki powymieniane, cewka tez i nic. juz drugi tydzien ciągam go po mechanikach



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn lip 17, 2006 11:27

Darcyn, to może przyszedł czas zmierzyć ciśnienie sprężania??


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » pn lip 17, 2006 12:09

chodzil bardzo dobrze, zgasl nagle



kołti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 06, 2006 23:38
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: kołti » pn lip 17, 2006 12:11

znajomy mi mówił, że może się zapłon przestawił? a mi się wydaje, że kręci rozrusznik, a on jakby paliwa nie dostawał? lece po samochód przywieźć i sprawdzę czy jest ta iskra.

[ Dodano: 17 Lip 2006 12:11 ]
mój też miał dobre obroty w czasie jazdy, i nagle zgasł.



Awatar użytkownika
Ozi80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn maja 08, 2006 22:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Ozi80 » pn lip 17, 2006 12:33

Sprawdź, czy przy przekręcaniu kluczyka (gdy chcesz zapalić auto) nie gasną czasem kontrolki przy liczniku. Mi też kiedyś nie chciał odpalić i się okazało, że miałem mechaniczne uszkodzenie stacyjki. Po włożeniu kluczyka i przekręceniu go wszystko ładnie się zapalało. Ale jak chciałem dalej przekręcić kluczyk, żeby zrobić rozruch, to wszystko gasło. Wymienioną miałem taką kostkę w stacyjce za chyba ok. 30 zł. i wszystko gra.

Aha i sprawdź, czy zapali "na popych". To rozwiąże dużo niewiadomych.



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pn lip 17, 2006 14:18

a moze tak byscie sprawdzili pompe paliwa...mialem podobnie autko chodzilo 2 lata idelanie nagle wsiadam a on zapalil i zdechl...mowie co jest...krece a tu nic....palil tylko na gazie ...wiec pojechalem na chate i do roboty...sprawdzam iskre wsio jest...podlaczam pod kompa bledów brak...wiec dobralem sie do przewodów paliwowych...o dziwo bena tam byla ale krece rozrusznikiem i dalej nie pompuje....dobralem sie do pompy i podlaczylem na krótko i nic...samochód nie pali pompa nie podaje paliwa...wiec dostalem sie do baku wyjalem pompe i juz mialem zamawiac nowa ale cos mnie tknelo aby podlaczyc sam ten wklad na krótko do aku i o dziwo pompa dziala...dzwonie do swojego elektrykai on mówi ze moze tam szcztoki sie zawiesily i kazal mi opukac ja delikatnie...wiec drewnianym mlotkiem delikatnie ja opukalem i znowu podlaczylem na krótko i dzialala.....wlozylem spowrotem i narazie juz tydzien jest wsio ok jak dawniej...auto pali na dotyk nie przerywa...ciagnie do konca


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Awatar użytkownika
Salz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 01:58
Lokalizacja: Wolsztyn i okolice

Post autor: Salz » pn lip 17, 2006 15:13

ja również proponuję sprawdzić kostkę stacyjki. w zeszłym tygodniu miałem zmienianą. objawy podobne, odpalał i gasł. aha i chyba najważniejsze w domowych warunkach chyba nie możliwe to wymienić.


[img]http://images33.fotosik.pl/227/6563aeda0fee4530.jpg[/img]
[img]http://images.spritmonitor.de/264743.png[/img]

MAXOIL Grodzisk Wlkp zaprasza, wymiany oleju, kompleksowe naprawy mechaniczne, hurtownia motoryzacyjna
da weiss man, was man hat:)

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pn lip 17, 2006 15:16

Salz pisze:ja również proponuję sprawdzić kostkę stacyjki. w zeszłym tygodniu miałem zmienianą. objawy podobne, odpalał i gasł. aha i chyba najważniejsze w domowych warunkach chyba nie możliwe to wymienić.
20 min roboty w domowych warunkach...sciagasz cala obudowe bierzesz mlotek i jakis maly przecinak i delikatnie pukasz od dolu az wyskoczy trzpien...wyjmujesz stara kostke wkladasz nowa..zakladasz opaske(imo) skladasz wsio do kupy..zaplasz auto i gaz opór :grin:



Awatar użytkownika
Salz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 01:58
Lokalizacja: Wolsztyn i okolice

Post autor: Salz » pn lip 17, 2006 15:20

ćwikła, jak mam młotkiem pukać i coś niechcący uszkodzić to już wolałem oddać do warsztatu: 5 min roboty i swiety spokoj. :bajer:


[img]http://images33.fotosik.pl/227/6563aeda0fee4530.jpg[/img]
[img]http://images.spritmonitor.de/264743.png[/img]

MAXOIL Grodzisk Wlkp zaprasza, wymiany oleju, kompleksowe naprawy mechaniczne, hurtownia motoryzacyjna
da weiss man, was man hat:)

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pn lip 17, 2006 15:23

a ja jestem indywidualista i sam sie za to zabralem w vento tdi....uszkodzic raczje nic nie uszkodzisz bo kolumne masz metalowa czy stalowa..wiec aby cos uszkodzic to musialbys tam kilofem walic.....ale tak na serio co do tematu to radze sprwdzic pompe...przewaznie jak siada kostka w stacyjce to mozna sie kapnac bo nie swieca kontrolki lub przygasaja


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn lip 17, 2006 21:39

Salz pisze: jak mam młotkiem pukać i coś niechcący uszkodzić to już wolałem oddać do warsztatu
Tam to dopiero będą młotkiem walić bez skrępowania - uwierz :grin:


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 247 gości