co padło poduszka silnika czy skrzyni biegów golf mkII

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MastaKillah84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lip 10, 2006 14:31
Lokalizacja: Ełk

co padło poduszka silnika czy skrzyni biegów golf mkII

Post autor: MastaKillah84 » czw lip 13, 2006 16:33

Witam przeszukałem juz wszystkie tematy o tym ale nie znalazłem nic konkretnego posiadam golfa mkII z silnikiem 1.3 i mam taki problem podczas ruszania kiedy opony mielą, w zime podczas zimowych zabaw na śniegu :chytry: kiedy koła boksują w miejscu drązek zmiany biegów strasznie wali i jszcze sie zdarzało ze gdy leciałem po jakieś dziurawej asfaltowej drodze na wysokich obrotach to naweet bieg wyskakiwał ale to sie zdarzyło moze z 3-4 razy od teo łomotania drążka.Interesuje mnie jak ktos by widział czy jest to poduszka skrzyni biegów czy silnika??Bo wydaje mi sie że skrzyni ale nie wiem co wymianiać!!!I jezeli to skrzyni to czy to jest 1 poduszka czy jest ich wiecej czy jest dużo roboty i jakie są koszta takowej poduszki.



Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » czw lip 13, 2006 23:59

jeśli moę sie podpiąć- ja też mam 1.3 mk2 (nz) i też podejrzewam którąś poduche tylko objawy inne-znaczy jak ruszam z jedynki lub na wstecznym na zbyt niskich obrotach(żęby np nie zmieszac kołami na trawie lub sniegu) to słysze takie łomotanie jakby silnik skakał cały pod maską, albo jak chamuję biegami (1 lub 2) to mi tak dziwnie szarpie, pozatym czasem na wstecznym też tak na zrywy jedzie,
co wy na to?



Awatar użytkownika
robal264
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2140
Rejestracja: pn lis 28, 2005 22:46
Lokalizacja: Małkowice
Kontakt:

Post autor: robal264 » pt lip 14, 2006 15:57

czy to silnik czy skrzynia to sprawdzisz w ten sposob ze zaciagsz reczny wrzucasz jedynke i puszczajac sprzeglo szarpiesz autem (bez gazu) druga osoba patrzy na silnik konkretnie na poduszke przednia i boczna,zeby sprawdzic tylna musisz zrobic to samo tylko ze na wstecznym



ogolnie to wyglada na to ze kolega łyssy ma poduche silnika do wymiany a kolega MastaKillah84 skrzyni , jezeli chodzi o skrzynie to nigdy tego nie robilem wiec nie mam zbyt duzo do powiedzenia w tym temacie


pozdrowka


MK2 GTi By Robal
viewtopic.php?f=62&t=45067

Obrazek

robbox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: czw lut 16, 2006 20:49
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: robbox » sob lip 15, 2006 11:18

MastaKillah84 pisze:drązek zmiany biegów strasznie wali
- mialem to samo okazalo sie ze poduszka ta co jest obok skrzyni biegow -koszt okolo 30 zl - w sumie jest to najtansza poduszka- te od silnika kosztuja po okolo 50 zl



Awatar użytkownika
robal264
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2140
Rejestracja: pn lis 28, 2005 22:46
Lokalizacja: Małkowice
Kontakt:

Post autor: robal264 » sob lip 15, 2006 12:19

od silnika to i 60zl mnie kosztuje, na szczescie mialem tylko jedna walnieta

u mnie byla przednia i mozna bylo sobie lapiac za nia ruszac silnikiem w gore i w dol wiec w ten sposob mozna to tez sprawdzic


MK2 GTi By Robal
viewtopic.php?f=62&t=45067

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 280 gości