czyszczenie przepustnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

organista18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr mar 01, 2006 13:45
Lokalizacja: Lębork

czyszczenie przepustnicy

Post autor: organista18 » śr lip 12, 2006 17:01

witam wszystkich, mam pytanie czy mogę sobie sam wyczyścić przepustnice w mk2 1,8 PF na wielopunkcie?. mechanik powiedział ze tak, tylko najpierw musze zdjąć klemy z akumulatorA. co wy o tym myslicie? :grin:



Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » śr lip 12, 2006 19:27

Można spróbować tylko czym chcesz ją czyścić a z tymi klemami to się zgadzam



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw lip 13, 2006 00:28

Przy wyłączonym silniku to i tak klemy nic nie zdziałają. Najlepiej jakbyś zdjął całe przepustnice i umył je w benzynie extrakcyjnej. Efekt murowany. Benzyna extrakcyjna nie działa szkodliwie na gumę i plastik, a ma bardzo dobre właściwości rospuszczające wszelkie tłuszcze.



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: czyszczenie przepustnicy

Post autor: Borys » czw lip 13, 2006 08:21

organista18 pisze:witam wszystkich, mam pytanie czy mogę sobie sam wyczyścić przepustnice w mk2 1,8 PF na wielopunkcie?. mechanik powiedział ze tak, tylko najpierw musze zdjąć klemy z akumulatorA. co wy o tym myslicie? :grin:
mycie nie pomoze , przepustnia w PF jest prosta jak bydowa cepa i oprocz 2 krańcówek to z elektroniki tam nic nie ma
a olej z odmy raczej nie wplywa na jej prace.
zabieg mycia w tym przypadku bedzie typowo kosmetycznym zabiegiem


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw lip 13, 2006 09:43

Może mu switche padły, albo jeden z nich ??



organista18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr mar 01, 2006 13:45
Lokalizacja: Lębork

Post autor: organista18 » czw lip 13, 2006 18:28

teraz to ja już nie wiem! moj golf chodzi nierówno na wolnych obrotach, był u wszystkich mechaników w mojej okolicy tzn 7. wymienili apatat zapłonowy, przepływomierz powietrza isam juz nie wiem co jeszcze. stwierdzili ze moze byc to jeszcze wina przepustnicy, ale juz jej niw wyszczyścili. chlopaki pomóto władowałemto auzcie, bo tyle kasy juz w to auto władowałem, a ono ciągle chodzi tak samo czyli żle. A może to jeszcze silniczek krokowy, da się go wyczyścić?



Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » czw lip 13, 2006 23:48

ja ma coprawda tylko 1.3 n wielopunkcie ale tez miałem problem z falującymi obrotami i gasnięciem po rozgrzaniu- mechanik wyczyscił przepustnicę, wymienił kable podzisnieniowe,a na koncu wyregulował jakąś śrubką dopływ powietrza dodatkowego-tak mi to powiedział-jak na razie od lutego jeżdżę bezproblemowo obroty trzymają sie na poziomie 800-900 na min i nie gaśnie-wszystko ok, na koniec mechanik powiedział że jeżeli nadal będzie problem to znaczy że gdzieś dostaje sie powietrzedo układu zasilania,ale na razie ok,

[ Dodano: Czw Lip 13, 2006 23:50 ]
aha-najpierw mechanior sprawdził wszystkie możliwe czujniki-sonda lambda, termostat itr, chciał wpiąć mój komp do diagnozy ale w moim kompie nie ma takiej mozliwosci

[ Dodano: Czw Lip 13, 2006 23:51 ]
nawiasem mówiąc zajęło to półtorej godziny i zapłaciłem 30 zeta

[ Dodano: Czw Lip 13, 2006 23:53 ]
aha-sorry nie żądne kable tylko przewody czyu jak kto woli wężyki podciśnieniowe:-)
(żywiec mnie kiedyś wykończy:-)



organista18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: śr mar 01, 2006 13:45
Lokalizacja: Lębork

Post autor: organista18 » pt lip 14, 2006 11:19

dzięki. spróbuje tego. najpierw wyczyszczę przepustnicę a pózniej wymienie te przewody podcisnoieniowe. zobaczymy co bedzie wtedy. Bo ja już tracę cierpliwośc to tego auta i zastanawiam się nad... ale szkoda mi.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 339 gości