[MK3] Zbieżność czy kąty ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Diwo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt lis 08, 2005 13:00
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

[MK3] Zbieżność czy kąty ?

Post autor: Diwo » śr lip 12, 2006 15:12

Witam zaczeło ściagać jakiś czas temu w lewo. Pojechałem do mechanika
- amortyzatory do wymiany łożyska gumy, koncówka drązka, z tym że całe macpersony.
Miałem nadzieje ze po wymiane będzie ok niestety cały czas ściaga w lewo
Teraz pytanie kąty trzeba ustawiać ? czy tylko Zbieżność powinna wystarczyć .
Pozdr. i
cisnienie w opona ok felga prosta wyważałem
Ostatnio zmieniony pn paź 16, 2006 12:10 przez Diwo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
spoon_r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn maja 09, 2005 19:11
Lokalizacja: Zach-pom
Kontakt:

Post autor: spoon_r » śr lip 12, 2006 15:18

z regoly robi sie odrazu cala geometrie gdyz robia to na diagnostykach uzywajac tych samych przyzadow.
po wymianie amorek cala geometria leci :( wiec...

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr lip 12, 2006 15:30 przez spoon_r, łącznie zmieniany 1 raz.


mobilni sprawdzam radyjko, gdzie mnie slychac? :D

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » śr lip 12, 2006 15:28

Należy zrobić ustawienie całej geometrii zawieszenia


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Seba51a
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 21, 2006 13:34
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Seba51a » śr lip 12, 2006 15:32

Miałem kiedyś podobny przypadek, ale u mnie po przełożeniu koła lewego na prawą stronę i odwrotnie zmieniło kierunek ściągania - okazała się opona do wywalenia - na rzut oka była dobra a jednak... – oczywiście po Twoich wymianach zrobić geometrię.



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » śr lip 12, 2006 16:30

Diwo pisze:Witam zaczeło ściagać jakiś czas temu w lewo. Pojechałem do mechanika
- amortyzatory do wymiany łożyska gumy, koncówka drązka, z tym że całe macpersony.
Miałem nadzieje ze po wymiane będzie ok niestety cały czas ściaga w lewo
Teraz pytanie kąty trzeba ustawiać ? czy tylko Zbieżność powinna wystarczyć .
Pozdr. i
cisnienie w opona ok felga prosta wyważałem
Dziwie sie , ze ten twój mechanik nie zrobił ci odrazu geometrii po wymianie tych wszystkich klamotów, a jezeli nie miał czym zrobic, to przynajmniej powinien natychmiast cie skierować na geometrie do warsztatu gdzie maja sprzęt. Albo mechanik liczył na to że sam sie domyślisz że geometria jest po takiej robocie NIEZBĘDNA !

Mówiąc geometria mam na myśli regulacje kątów pochylenia kół + regulacja zbiezności.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Diwo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt lis 08, 2005 13:00
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Diwo » śr lip 12, 2006 23:15

Tylko jest taka sprawa ze zaczeło ściagać w lewo jeszcze przed wymianą całych tych klamotów z tym że okazalo sie ze amortyzator wylał łozysko do wymiany końcówka drążka i miałem nadzieje że po wymianie będzie OK ale nie jest cały czas ściąga w lewo jak ściągało przed wymianą i ti jest nie pokojące.!!!!!!!!



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw lip 13, 2006 07:19

tak czy siak musisz teraz geometrię zrobić, a przed wymianą części nie złapałeś większej dziury w drodzę?, bo jeśli tak to po wjechanie w nią mogła się zmienić geometria ale również mógł się skrzywić wachacz, najlepiej będzie jak pojedziesz ustawić geometrię i zobaczysz co się bedzie działo, aha warto jeszcze spr. czy czasem hamulec lewego koła nie jest zblokowany i hamowane jest cały czas koło (podnieś auto i pokręć kołem powinno się w miarę lekko obracać, wiadomo że nie tak lekko jak tylne bo jest połoczone razem ze skrzynią, i spr. jeszcze po dłuższej jeżdzie czy nie jest bardziej felga lewa gorąca niż prawa i przed spr. temp. unikaj gwałtownego i długiego hamowanie by nie nagrzać zbytnio kół)


:-k ...

Diwo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt lis 08, 2005 13:00
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Diwo » czw lip 13, 2006 11:28

Z tą dziurą to zgadza sie wjechałem i to jeszcze jak zaczynałem hamować i myśle ze wtedy już zaczeło ściągać co do wahacza to raczej nie jest skrzywiony ale sprawdze jeszcze prawdopodobnie bede chcial tą geometrie w poniedzialek zobaczyć więc jakie bedą efekty odezwe sie
Pozdr.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw lip 13, 2006 11:42

Diwo NO TO MASZ PRAWDOPODOBNĄ PRZYCZYNĘ, nawet minimalne skrzywienie będzie sie objawiało ściąganiem w jedną stronę, ale może tylko Ci geometria poszła


:-k ...

Diwo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt lis 08, 2005 13:00
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Diwo » pt lip 14, 2006 16:24

Witam już nie mogłem doczekać z sie z tą Geometrią do poniedziałku i pojechałem dziś troche to trwało goście we 2 sie meczyli aby ustawić golfine do pionu :). Ale wkońcu udało im sie 49zł mnie to kosztowało i oczywiście zrobiłem jazde próbną Musze przyznać ze jest o nieboi lepiej nie *******8tak w lewo jak sie puści kierownice. i nawet prosto sie drogi trzyma ALE Aczkolwiek wydaje mi sie ze pomogła te geometria na 98 % delikatnie jeszcze ******** w lewo albo tak mi sie wydaje w 10 przypadakach na 7 po jakiś 100-200 metrów zetnie go w lewo ale ogolni ewydaje mi sie ze Git i Tak chyba Zostanie Zresztą ta Geometria mogła im nie wyjść w 100%.
Pozdr.....
Ostatnio zmieniony pt lip 14, 2006 16:45 przez Diwo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt lip 14, 2006 17:04

Diwo pisze:ALE Aczkolwiek wydaje mi sie ze pomogła te geometria na 98 % delikatnie jeszcze ******** w lewo albo tak mi sie wydaje w 10 przypadakach na 7 po jakiś 100-200 metrów zetnie go w lewo
wystarczy że wjedziesz na jakąś nirówność w jezdni lub zagłąbienie może też ściągnąć w którąkolwiek str. a może teraz jasteś już przewrażliwiony, ale dobrze że choć na 98% jest git


:-k ...

Awatar użytkownika
Kubecek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pt lip 14, 2006 17:17
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kubecek » pt lip 14, 2006 17:47

ja ustawilem geometrie sama bo katy nie byly potzebne i dalej nosi go na prawo. Prawdopodobnie wina lezy w oponach. Sprobuje przeloyc te tylne na przod i zoabcze jaki efekt bedzie wtedy bo jesli to pozmoze to znaczy ze opona do kitu.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob lip 15, 2006 00:56

oczywiscie ze bedize sciagac po wymianie !
nową koncówke wkręca sie na oko, wiec pewnie wkrecili ja tak jak była stara, bo tak sie zwykle robi, domniemając ze klient od razu pojedize na geo, nikt Ci tego nei powiedizał??.....skoro sciagało na starej końcówce to i na nowej bedzie jak jest wkrecona w podobne miejsce....musisz zrobic pelną geo katy zbieżnosc i dopiero sprawdzic.....na pocieszenie Ci powien ze to nadal moze nie byc wina geo :) ale jai tak musisz zrobic....pozdro



Awatar użytkownika
Seba51a
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 21, 2006 13:34
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Seba51a » pn lip 17, 2006 15:44

Kubecek pisze:ja ustawilem geometrie sama bo katy nie byly potzebne i dalej nosi go na prawo. Prawdopodobnie wina lezy w oponach. Sprobuje przeloyc te tylne na przod i zoabcze jaki efekt bedzie wtedy bo jesli to pozmoze to znaczy ze opona do kitu.
moim zdanie dobrze radzi – już wcześniej pisałem - miałem tego typu przypadek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 287 gości