rozrusznik poraz kolejny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kocurxxl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: wt mar 21, 2006 17:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

rozrusznik poraz kolejny

Post autor: kocurxxl » pn lip 10, 2006 21:57

Witam

ostatnio coraz czesciej moj rozrusznik zaczyna pokazywac fohy
jak silnik jest zimny czy po nocy kreci ale ale wydaje mi sie ze go to strasznie meczy :)
natomias jak jest goraco to tylko pyka znaczy ze wyzuca bendiks ale nie przkreci jak sie nad nim roszke poznecam i pomacham kluczykiem w stacyjce to wkoncu zatrybi ale ostatni coraz dluzej mi schodzi
co ciekawe jak trzymam silnik na rozruchu i ktos mnie popchnie delikatnie na biegu tak rzeby opor na biegu zlapl to zaczyna krecic

wczesniej tez mial takie loty ale jak rok temu wsadzilem nowe aku to mu przeszlo teraz znowu zaczyna
w sumie aku nie takie stare z ladowaniem nie mam problemow i tylko raz jak byly te mrozy duze go doladowywalem bo padl

jak myslicie czy problem lezy gdzies w stykach i okablowaniu czy trzebaby wymienic conieco
jesli tak to jakie sa ceny zestawow naprawczych ??? i co wchodzi w ich sklad???



Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » pn lip 10, 2006 23:35

na moje oko to tulejki się skończyły. sprawdź na innych kablach na krótko rozrusznik jak też nie będzie chciało mu sie zakręcić to raczej te tuleje do wymiany


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
juby
Forum Master
Forum Master
Posty: 1231
Rejestracja: wt lut 14, 2006 20:43
Lokalizacja: WWL
Kontakt:

Post autor: juby » pn lip 10, 2006 23:40

kocurxxl, poprzedni właściciel mojego mkII to robił i zapłacił za regeneracje rozrusznika 180 zeta.


Frakcja Proud Member

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn lip 10, 2006 23:45

juby, regeneracja nie musi świadczyć o sprawności.Ale zacznij od sprawdzenia wszystkich połączeń. Klemy, masa od aku do karoserii i od karoserii do silnika.



dawidm59
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt kwie 07, 2006 11:08
Lokalizacja: Katowice

Post autor: dawidm59 » śr lip 12, 2006 07:15

Ja stawiam na tulejki, miałem podobny problem, przy regeneracji mógł ktoś założyć tulejki z słabego materiału ( są specjalne stopy na tulejki ) i się wyrobiły. Jak sprawdzisz styki przewodów i nie pomoże to proponuję wyjąć rozrusznik, rozkręcić go i sprawdź czy tulejki na wirniku nie mają luzów, niby dziwne ale najmniejszy luz powoduje że nie zakręci.


dawidm59

Rudy83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn lis 21, 2005 17:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Rudy83 » śr lip 12, 2006 14:02

witam a ja miałem taki sam problem z rozrusznikiem kupiłem nowy akumulator i prawie rok miałem spokój ale problem powrócił i mechanik obstawiał tak jak wy tulejki poszły,zmieniłem tulejki i dalej to samo szczotki sie wieszaja ,zmieniłem szczotki i dalej to samo,elekto magnes również zmieniłem i nic a co sie okazało to na uzwojeniu powstawała przerwa. I gdy samochud był zimny to wszystko wporządku a gdzy sie rozgrzewał to nie chciał kręcić lub sie zacinał kupiłem drugi rozrusznik na szrocie za 120zł i problem zniknoł i uciebie podejrzewam ze jest to samo pozdrowienia i daj znac jak sie wyjasni czego to wina



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 523 gości