[mk3] jak zdemontować przednie zagłowki w mk3 ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rojbert
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 14:00
Lokalizacja: Leszno

[mk3] jak zdemontować przednie zagłowki w mk3 ???

Post autor: rojbert » pt lip 07, 2006 17:43

Hello

Zwracam sie z pytankiem jak zdemontować przednie zagłówkki w golf 3,
kupiłem pokrowce gdyż mam dość mocno uszkodzną tapicerkę fotela kierowcy i aby powstrzymać degradację postanowiłem założyć pokrowce
sa to pokrowce szyte na miarę
i teraz aby założyc na przednie siedzenie należy zdemontować zagłówek jak to zrobić aby nic nie uszkodzić ??

pozdrawiam
Robert



Awatar użytkownika
M@rcus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: M@rcus » pt lip 07, 2006 17:51

Samo zdjęcie nie jest trudne, są tam takie zabezpieczenia które musisz wyjąć by je wyciągnąć, przyjżyj się dokładnie na tym plastiku na fotelu jest takie wcięcie i tam właśnie jest to zabezpieczenie.
PozdróVWka



Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » pt lip 07, 2006 17:54

w fotelach powinny być takie plastikowe"guziki" w które wchodzą bolce zagłówka. Jeśli w tych "guzikach" są takie :dzyndzle" to trzeba je wcisnąc i energicznym ruchem drugą ręką wyciągnąć zagłówek. Jeśli nie ma to tylko szybki rych i po krzyku

sorki za słownictwo ale nie potrafie znaleźć odpowiedniago słowa :bigok:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
rojbert
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 14:00
Lokalizacja: Leszno

Post autor: rojbert » pt lip 07, 2006 18:27

M@rcus pisze:Samo zdjęcie nie jest trudne, są tam takie zabezpieczenia które musisz wyjąć by je wyciągnąć, przyjżyj się dokładnie na tym plastiku na fotelu jest takie wcięcie i tam właśnie jest to zabezpieczenie.
PozdróVWka
zgadza sie u podstawy zagłówka jest taki plastik z podłużnnym otworkiem
jak wyciągnąć to zabezpieczenie ??



Awatar użytkownika
M@rcus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: M@rcus » pt lip 07, 2006 18:38

rojbert pisze:
M@rcus pisze:Samo zdjęcie nie jest trudne, są tam takie zabezpieczenia które musisz wyjąć by je wyciągnąć, przyjżyj się dokładnie na tym plastiku na fotelu jest takie wcięcie i tam właśnie jest to zabezpieczenie.
PozdróVWka
zgadza sie u podstawy zagłówka jest taki plastik z podłużnnym otworkiem
jak wyciągnąć to zabezpieczenie ??
Zajrzyj z jednej i drugiej strony w te wcięcia, z jednej powinno być widać dwa końce, bo to zabezpieczenie jest w kształcie litery U przy czym w polowie jest wgniecione przez co blokuje wyjęcie zagłówka. Najlepiej wziąść jakiegoś cienkiego srubokręcika albo i dwa i próbować ją wypchnąć do tyłu, nie pamietam dokładnie jak to robiłem bo to już dawno było, a nie zakładałęm tych zabezpieczeń bo mi nie potrzebne.



Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » pt lip 07, 2006 18:42

te zabezpieczonka należy wcisnąc albo lekko wysunąć, u mnie należy je wcisnąc i w tedy można zagłówek wyjąć do góry
pokombinuj w ten sposób


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
M@rcus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: M@rcus » pt lip 07, 2006 18:46

Wyjąć całkiem, bo przy zakładaniu pokrowców będą tylko przeszkadzać, z tym jest minuta dwie roboty, tylko odpowiedni sprzęt i bezproblemu wychodzą.



Awatar użytkownika
Lukasz3k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 08, 2005 22:03
Lokalizacja: Karniewo/Wawa
Kontakt:

Post autor: Lukasz3k » pt lip 07, 2006 23:03

hmm przy okazji moze ktos ma takie zabezpieczenie nasprzedanie? bo u mnie jednego brakuje i mi zaglowe halasuje bo jest dosyc luzny


--
Pozdrawiam
Lukasz3k



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 337 gości