Wymiana silnika w Golfie 3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jay
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 27, 2005 16:06
Lokalizacja: Warszawa

Wymiana silnika w Golfie 3

Post autor: Jay » śr lip 05, 2006 17:09

Mój brat musi kupic silnik do swojego golfa Mk3 1.6 Europe rocznik 93, wtrysk jednopunktowy. I tu pojawia sie problem bo podobno sa dwa rodzaje tych silnikow: z aparatem zapłonowym na głowicy lub bloku silnika. Wie ktos jak to jest dokladnie i czy można bez problemów wstawić silnik drugiego typu, co trzeba przerobic?



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr lip 05, 2006 17:22

1,6 w MK3 to tylko z aparatem w głowicy był. Bynajmniej jeszcze się nie spotkałem z innym. W mk2 to co innego.



Awatar użytkownika
ultradźwięk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 24, 2005 20:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: ultradźwięk » śr lip 05, 2006 21:00

Jay, daj jakies info jak bedziecie kupowac, bo sam nie wiem czy nie bede musial wymienic :(



Awatar użytkownika
r5badkiller
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 18:15
Lokalizacja: Pleśna k/Tarnów
Kontakt:

Post autor: r5badkiller » śr lip 05, 2006 22:26

mam zapytanie czy jak bym (nie daj Boże) zajechał slinik i chciał wymienic (a mam teraz benzyne 1.8 AAM ) na diesel'a czy sie tak da i czy by skrzynia pasowała to tego silinka np 1.9 TDI tesz z jakiegoś golfa czy sie da takie cus zrobic??? :-k


Golf to Golf. Niemiecka prostota i solidne wykonanie. Może nie ekscytuje, ale można na nim polegać.

Awatar użytkownika
marek137
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt gru 30, 2005 22:18
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: marek137 » czw lip 06, 2006 00:00

r5badkiller pisze:mam zapytanie czy jak bym (nie daj Boże) zajechał slinik i chciał wymienic (a mam teraz benzyne 1.8 AAM ) na diesel'a czy sie tak da i czy by skrzynia pasowała to tego silinka np 1.9 TDI tesz z jakiegoś golfa czy sie da takie cus zrobic??? :-k
specjalistą w tej dziedzinie nie jestem ale na chłopski rozum benzyne na diesla to raczej cieżko przerobic, hamulce inne, skrzynia też raczej nie bedzie pasowa ale na upartego moze by dało rade.. , cały zapłon, napewno sie to nie opłaca.....



Awatar użytkownika
r5badkiller
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 18:15
Lokalizacja: Pleśna k/Tarnów
Kontakt:

Post autor: r5badkiller » czw lip 06, 2006 10:32

specjalistą w tej dziedzinie nie jestem ale na chłopski rozum benzyne na diesla to raczej cieżko przerobic, hamulce inne, skrzynia też raczej nie bedzie pasowa ale na upartego moze by dało rade.. , cały zapłon, napewno sie to nie opłaca.....[/quote]



hmm...a myslałem ze sobie ino silniczki zamienie i bede śmigał :grin: (jak by mój pad ofkors)


Golf to Golf. Niemiecka prostota i solidne wykonanie. Może nie ekscytuje, ale można na nim polegać.

Awatar użytkownika
gtx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sie 24, 2004 00:47
Lokalizacja: 3 miasto

Post autor: gtx » czw lip 06, 2006 13:25

TAZ pisze:1,6 w MK3 to tylko z aparatem w głowicy był. Bynajmniej jeszcze się nie spotkałem z innym. W mk2 to co innego.
Ja sie z takim silnikiem spotkalem ale w polowce 97/98 rok.Wyglda tak samo jak w mk3 1.8.Bardzo zadko spotykany model.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 397 gości