mk3 problem z hamulcami nie łąpie przód

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

qrisbi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob sty 21, 2006 12:44
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

mk3 problem z hamulcami nie łąpie przód

Post autor: qrisbi » ndz lip 02, 2006 13:14

Koledzy ! podczas zwykłej esploatacji zmuszony byłem do wymiany hamulcy a wiec 2 nowe tarcze klocki z porzodu i zaciski natył tez są nowe nawt korektor mam nowy . Po zamontowaniu okazało się iż hamuje jedynie lew koło przód a prawe NIE . Nie wim co jest ?
Tył zaś po wymianie korektora jest OK .

Wymieniłem nawet gumki na zaciskach na przodzie chodzą bez problemu . odpowietrzany był chyba ze 100 razy tarcza chodzi nigdzie nie trzyma a ptzód od pasażera jak nie hamuje to już mnie krew zalewa

Co jest gdzie mam jeszcze szukać
Prawie cały układ hamulcowy wyminiłem na nowy i nic pocZas hamoqwanmia zarzuc ana lewo bo prawe koło nie łapie ? POMOCY??????????



greg

Post autor: greg » ndz lip 02, 2006 13:49

qrisbi, zdejmij zacisk ten co nie hamuje, nicisnij delikatnie hamulec - może go przypiekł i nie chce się wysuwać, więc go wyciśniesz (kawałek) naciskając hamulec, następnie wciśnij spowrotem i wtedy sprawdź czy działa



qrisbi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob sty 21, 2006 12:44
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: qrisbi » ndz lip 02, 2006 14:10

może i zacisk sie zapiekł masz racie ale te cylinderki na gumkach dobrze chodzą były wymieniane

[ Dodano: Nie Lip 02, 2006 14:12 ]
a mozę przewód doprowadzający płyn ma gdzieś przerwę ?



greg

Post autor: greg » ndz lip 02, 2006 14:16

a mozę przewód doprowadzający płyn ma gdzieś przerwę ?
więc tak jeśli jest coś z przewodem to po odpięciu zacisku i naciśnięciu hamulca by się tłoczek nie wysuwał. Skoro się wysunie to nie ma nic z przewodami - naciśnij mocno ale pilnuj żebyś nie wypchnął całego bo bedziesz miał dużo roboty potem



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 02, 2006 14:21

A potem leć metodycznie po kolei. Odkręć przewód od zacisku i patrz czy płyn leci po naciśnięciu, jak nie to tak aż do pompy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 278 gości