MK3 skacye na obrotach, dławi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
leon_z
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 18:48
Lokalizacja: Kraków

MK3 skacye na obrotach, dławi

Post autor: leon_z » pt cze 30, 2006 16:49

MK3 1.4 z LPG

Problem pojawia się bardzo nierególarnie i z regóły na zimnym silniku. (na benzynie i LPG)

Auto skacze na obrotach (700 - 1200), czasem zdaża mu się zgasnąć. Dodatkowo przy mocniejszym dodaniu gazu dusi go (jak łagodnie przyspieszam, jest ok).

Dziwne jest to że 10 razy nie mam żadnego problemu, aż zdaży sie ten raz kiedy proktycznie nie da się jechać. Np. dzisiejszego dnia, ledwo dojechałem do pracy, a pół godziny temu odpalił i bardzo równiutko pracował.

Z tego tez wynika problem z diagnozą bo jak dojade do mechanika to wszystko jest ok.


Wiem że przyczyn może byc wiele ale poprosze o Wasze sugestie co to może być.
(kiedys na diagnostyce wyszło że sonda lambda ma dłuższe przestoje... czy to mogłoby byc np to? czy sonda może pracowac raz dobrze a raz żle?)


Czy we własnym zakresie jestem w stanie znaleść problem?
Może sprawić sobie interfejs do komputera i jakiś soft. Byłoby to o tyle wygodne że mógłbym podpiąć się w tym momencie kiedy występuje problem.

Co o tym myslicie? Jaki interfejs, jaki soft?



Awatar użytkownika
toffi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:01
Lokalizacja: lublin

Post autor: toffi » pt cze 30, 2006 17:44

to moze byc wina aparatu zapłonowego uzywajcie opcji szukaj tez bylo duzo o tym na forum ze przy dodaniu gazu silnik wyje nie ma cily i sie dusi


[img]http://images2.fotosik.pl/183/0795be97b173c65b.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 194 gości