Co to za błędy VAG w MkIV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Co to za błędy VAG w MkIV

Post autor: regitmc » czw cze 29, 2006 08:38

Byłem wczoraj na VAG-u bo jakoś wydaje mi się że samochód traci czasem moc. Fachowiec podłączył kompa pod złącze diagnostyczne i wyskoczyło mu 4 błędy. Z tego dwa błędy nieokreślone o numerach: IP 24.0.12.40 i drugi IP 24.0.11.1d oraz błąd "za niskiego napięcia zasilania" oraz błąd "końcówek wyjściowych". Tak było zdiagnozowane za pomocą urządzonka Launch X-431. Fachowiec zdębiał jak takie błędy zobaczył izadzwonił do kumpla z ASO VW z pytaniem co to za błędy. Kolo z ASO powiedział że siadł zawór EBR, ale podobno taki zawór występuje tylko w dieslach a ja mam benzyniaka, więc o co biega. Czy ktoś wie może co to za błędy i jak szukać ich przyczyny. Za wszystkie info z góry dzięki.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » czw cze 29, 2006 19:51

W dieslach to jest EGR.. EBR pierwsze slysze..

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

tomala2301
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pt cze 16, 2006 22:00
Lokalizacja: dolnyśląsk- WOŁÓW
Kontakt:

Post autor: tomala2301 » czw cze 29, 2006 20:02

Podjedź do kogoś kto ma Vag-com , a nie jakieś tam inne użądzenia i niech sprawdzi błedy jak coś to napisz jakie to błędy. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » pt cze 30, 2006 08:57

tomala2301 pisze:Podjedź do kogoś kto ma Vag-com , a nie jakieś tam inne użądzenia i niech sprawdzi błedy jak coś to napisz jakie to błędy. Pozdrawiam
To dobry fachowiec, wiem to bo nieraz sprawdzony, tylko ten rodzaj błędów go zaskoczył. Dzwonił do kolesia z ASO, ale tamten podał taką przyczyne jak napisałem i też nie wiedział jak ją rozwiązać. Jeśli w ASO nie wiedzą to kto ma wiedzieć... Masakra sami fachowcy w ASO pracują, tylko kase pobierają...
Gitner pisze:W dieslach to jest EGR.. EBR pierwsze slysze..
Może koleś się pomylił i źle mi podał.... Ale i tak przecież ja niemam diesla i to mnie dziwi.

Może jakieś inne rozwiązania mojego problemu... :crazy:

[ Dodano: Pią Cze 30, 2006 11:54 ]
Znalazłem krótki opis zaworó EGR, bo jednak o ten zawór chodzi. Musze go teraz odnaleść w swoim silniku i sprawdić co z nim nie tak...
http://nubira.autokacik.pl/lektury/egr/egr.html


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 289 gości