stukanie w silniku 1.6 ABU Mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zych
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pn maja 30, 2005 14:48
Lokalizacja: Kielce

stukanie w silniku 1.6 ABU Mk3

Post autor: zych » wt cze 27, 2006 15:53

Zawsze rano przy odpalaniu silnika, przy stanie oleju w okolicy średniego przez sekundę stukało mi w silniku. Potem przy odpalaniu na ciepłym silniku żadnych stuków w ogóle nie było słychać. Teraz zauważyłem, że przy każdym odpaleniu jest stukot, nawet jak jest gorący. Po lekkim przegazowaniu zaraz znika. Stan oleju jest trochę wyższy niż średni. Ostatnio zauważyłem, też znaczny ubytek płynu chłodniczego. Z moich obserwacji wynika, że płyn nie dostaje się do oleju. Czy taki stukot może mieć jakiś związek z ubytkiem płynu chłodniczego? Czy może być taki stukot od pompy wodnej?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt cze 27, 2006 16:23

Prawdopodobnie stukają ci szklanki,czyli popychacze zaworów,olej jest teraz rzadki i cały ambaras,mozesz poszukac,masa jest o tym postów.A ile ubywa tego płynu?Pompa wody raczejsz szumi, hurgocze,nie stuka...



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » wt cze 27, 2006 16:47

Samoregulatory luzu zaworowego stukają. Może już prowadniki zaworów mają luzy i na ciepłym też postuka...

A co do płynu jak nie miesza z olejem ani nie ma widocznego wycieku to pewnie ucieka przez kolektor ssący.


Obrazek

zych
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pn maja 30, 2005 14:48
Lokalizacja: Kielce

Post autor: zych » wt cze 27, 2006 19:04

Płynu ucieka gdzieś 100-150 ml dziennie. Jak może uciekać płyn przez kolektor ssący? Jak można to weliminować?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt cze 27, 2006 21:05

zych pisze:Jak można to weliminować?
Heh.Pewnie trzeba uszczelke pod kolektorem wymienić....Tylko trzeba do tego spuścić płyna?



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » wt cze 27, 2006 23:49

U mnie ABU też stukał, wymieniłem popychacze i jest cisza i spokój. Generalnie ABD i ABU mają taki charakterystyczny dźwięk ale tego to już nie wyeliminujesz.



vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » śr cze 28, 2006 00:20

CoX pisze:U mnie ABU też stukał, wymieniłem popychacze i jest cisza i spokój. Generalnie ABD i ABU mają taki charakterystyczny dźwięk ale tego to już nie wyeliminujesz.
ile dałes za te szklanki??


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

Awatar użytkownika
Adrian1980
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 560
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 17:43
Lokalizacja: Kiełczów/Oleśnica
Kontakt:

Post autor: Adrian1980 » śr cze 28, 2006 02:52

popychacze stukaja, jak je wymienisz bedzie lepiej ale nie idealnie taka to juz natura tego silnika :grin: chodzi mi oczywiscie o ABU bo uzytkuje takie cus...



zych
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pn maja 30, 2005 14:48
Lokalizacja: Kielce

Post autor: zych » śr cze 28, 2006 07:15

Nie rozumiem jak może uciekać przez kolektor ssący płyn chłodniczy. Przecież przez kolektor nie przepływa płyn.



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr cze 28, 2006 08:06

zych pisze:Nie rozumiem jak może uciekać przez kolektor ssący płyn chłodniczy. Przecież przez kolektor nie przepływa płyn.
Przepływa przez kolektor płyn, nie jest to może Niagara ale jedna komora w kolektorze jest wypełniona płynem. Na styku kolektora z silnikiem jest uszczlka taka mała i ona ulega deformacji i płyn tam się może sączyć. Dopóki nie ma pożądnego wycieku i pary z silnika taką usterkę trudno zdiagnozować.


Obrazek

Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » śr cze 28, 2006 09:55

vaclavo pisze:
CoX pisze:U mnie ABU też stukał, wymieniłem popychacze i jest cisza i spokój. Generalnie ABD i ABU mają taki charakterystyczny dźwięk ale tego to już nie wyeliminujesz.
ile dałes za te szklanki??
20 zł/szt na allegro szklanki firmy INA(potrzebujesz 8 szt). Od razu kup uszczelkę pod pokrywę zaworów - 20zł i uszczelniacz wałka rozrządu 12 zł. Robocizna 70 zł.



vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » śr cze 28, 2006 10:55

CoX pisze:
vaclavo pisze:
CoX pisze:U mnie ABU też stukał, wymieniłem popychacze i jest cisza i spokój. Generalnie ABD i ABU mają taki charakterystyczny dźwięk ale tego to już nie wyeliminujesz.
ile dałes za te szklanki??
20 zł/szt na allegro szklanki firmy INA(potrzebujesz 8 szt). Od razu kup uszczelkę pod pokrywę zaworów - 20zł i uszczelniacz wałka rozrządu 12 zł. Robocizna 70 zł.
wielkie dzięki!! :okej: - a mam jeszcze pytanko: czy stanie sie coś jak bede jeździł na tych stukających - bo lekko stukają i prawie nie słychać??


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

zych
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pn maja 30, 2005 14:48
Lokalizacja: Kielce

Post autor: zych » śr cze 28, 2006 12:02

Zaobserwowałem też, że po odkręceniu zbiorniczaka wyrównawczego podnosi się poziom płynu chłodniczgo gdzieś o 1-1,5cm, nawet na zimnym silniku. Czym to może być spowodowane?



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » śr cze 28, 2006 12:12

Ja jeździłem rok na grających popychaczach bo jeden mechanior mówił mi że można tak jeździć inni chcieli całą głowicę do remontu brać, wymieniłem to i wiem że zrobiłem dobrze. Jak Ci delikatnie klekocze ten silnik to nie wiem czy to ma sens wymieniać bo te silniki mają taki charakterystyczny klekot u mnie mocno stukało nawet na ciepłym. Z tym płynem to nie wiem co masz u mnie nic się nie podnosi ale nie doszukuj się awarii jak autko normalnie się sprawuje to tylko jeździc :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 492 gości