[MK3] jak zdjąć obudowe drzwi przednich ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bartmich3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 13:40
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

[MK3] jak zdjąć obudowe drzwi przednich ??

Post autor: bartmich3 » pn cze 26, 2006 18:44

potrzebuje dostać sie do środka drzwi przednich w golfie ?! mam kłopoty z działaniem elektrycznych szyb i chce wiedzieć co jest przyczyną ? szyba podnosi sie do połowy i opada spowrotem ! LEWA I PRAWA STRONA ! czy jest jakiś przekaźnik wewnątrz samochodu lub coś innego co może to powodować?
Ostatnio zmieniony wt wrz 05, 2006 11:39 przez bartmich3, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn cze 26, 2006 20:00

wewnatrz tak ale przekażnika w samych drzwiach nie ma w skrzynce bezpiecznikowej takowy musi byc a jak się zdejmuje tapicerę było duzo takich tematów



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn cze 26, 2006 21:55

Nie ma zadnego przekaźnika w skrzynce bezpieczników. Są po dwa w module połączonym z każdym silniczkiem wycieraczek. Ale to nie one sa winne skoro szyby jeżdżą nawet nieprawidłowo w obie strony. Proponuje rozebrać silniczek, postarać się dogiąć nieco w kierunku okragłego magnesu wirującego na wale silnika czujnik obrotów umieszczony na plastykowym wysięgniku połączonym z drukowaną płytką wewnątrz modułu.

[ Dodano: Pon Cze 26, 2006 9:59 pm ]
KOmuś tu zdarzyło się też że sam ten magnes na wale silniczka sie odkleił, to trzeba go wtedy na nowo przykleić jakąś żywicą epoks.

[ Dodano: Pon Cze 26, 2006 9:59 pm ]
miało być z silniczkiem szyb a nie wycieraczek sorki. To ten upał.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » pn cze 26, 2006 22:46

o jakim Ty tu magnesie mówisz??? bo ja swój silnik z modułem rozbierałem ze 3 razy i nic takiego nie zaobserwowałem.... czujnik obrotów ??? pierwze słysze...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn cze 26, 2006 23:12

Kurczę nie porobiłem fotekjak to u siebie naprawiałem teraz żałuję.
Odkręcasz silnik od mechanizmu. Potem odkręcasz dekielek z mocowanym do niego modułem. Widzisz wtedy na osi silnika okrągły pierścień (miedzy silnikiem a rolką od linki. To jest magnes. Wirując z wałem dostarcza sygnałów takiemu czujniczkowi wystającemu z modułu - zaznaczyłem na fotce. Jeśli tego sygnału moduł nie odczyta to myśli że silnik sie zastopował i wyłącza prąd z niego. W starszych modułach szyba tylko staje, w nowszych cofa się z powrotem coby dziecko rączkę mogło wyciągnąć

Obrazek

[ Dodano: Pon Cze 26, 2006 11:15 pm ]
Ja ten plastik dogiąłem nieco w stronę magnesów i skończyły mi sie problemy ze skokową pracą szyb z ktrórą sie męczyłem do 3 lat.

[ Dodano: Pon Cze 26, 2006 11:16 pm ]
A pewnie myślałeś że tam mądry wyłącznik przeciążeniowy siedzi który wyłączy silnik jak sie zastopuje szyba :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » wt cze 27, 2006 01:20

Ty wiesz co..... mamy chyba różne moduły..... byc moze ze VW cos zmienił......



greg

Post autor: greg » wt cze 27, 2006 08:15

Paweł Marek pisze:A pewnie myślałeś że tam mądry wyłącznik przeciążeniowy siedzi który wyłączy silnik jak sie zastopuje szyba
no nie wiem - u mnie jak przytrzymasz szybę to się cofnie



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt cze 27, 2006 10:20

greg pisze:no nie wiem - u mnie jak przytrzymasz szybę to się cofnie
U mnie tez.
Nie wiem czy to pelni dokladnie ta funkcje, ale jest przeciez bezpiecznik termiczny powyzej przekaznikow...
Przynajmniej u mnie jest.



pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » wt cze 27, 2006 11:09

greg pisze:u mnie jak przytrzymasz szybę to się cofnie
a u mnie nic sie nie cofnie tylko zatrzyma..... i tak sobie patrzę na to zdjęcie modułu i w porównaniu do mojego to elektronicznie on bardzo ubogi jest..... lub nie widać wszystkiego na zdjęciu



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr cze 28, 2006 14:51

pushkin77 pisze:nie widać wszystkiego na zdjęciu
Być może. Robiłem fotke od strony tego czujnika. Mogłbyś kiedyś machnąć fotkę swojemu modułowi tak dla porównania.

[ Dodano: Sro Cze 28, 2006 3:10 pm ]
tak to wygląda w całości

Obrazek


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Elwis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: czw sie 24, 2006 10:45
Lokalizacja: Tarczyn , Warszawa
Kontakt:

Post autor: Elwis » wt wrz 05, 2006 00:14

Poprosze o instrukcje jak wyjąc ten silnik i rozebrać go by nic nie popsuć. Pozdjęciu boczka i wygłuszenia nie wiedziałek co sie stanie jak odkręce dwie śrubki od silnika czy szyba nie opadnie i co dalej. Prosze o wskazówki

[ Dodano: 09 Sty 2007 22:53 ]
szkoda że nikt nie może pomóc :crazy:


Mój GTI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=644984#644984



[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/178429.html][img]http://images.spritmonitor.de/178429_3.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 270 gości