golf II 1991r - układ kierowniczy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

golfi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob sty 08, 2005 13:51
Lokalizacja: Mikołów

golf II 1991r - układ kierowniczy

Post autor: golfi » pn sty 17, 2005 11:12

Witam wszystkich.Jestem szczęśliwym nabywcą golfa II.Na autko nie mogę nic złego powiedzieć (jeżdziło po niemieckich drogach) jednak jest jedno małe ale-układ kierowniczy.Ciężko się kręci kierownicą.Co może być przyczyną.Czy to mogą być koła,mam założone 175/ 13. Na VW za bardzo się nie znam,nawet nie mam książki żeby poczytać.Za wszystkie porady z góry dziękuję.Pozdrawiam. :-k



Awatar użytkownika
king66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:56
Lokalizacja: chełmno, kuj-pom
Kontakt:

Post autor: king66 » pn sty 17, 2005 13:50

ksiazka jest dostepna w wersji elektronicznej mozna sciagnac tutaj z forum...
kola napewno nie stanowia problemu
te co masz to sa najmniejsze oryginalnie dawane do mkII (chyba ze jeszcze dawali wtedy 13/155) i bez problemu powinienes nimi wykrecac...
moze czas przesmarowac caly uklad????
sciagnij ksiazke... i poprzegladaj dobrze....
pozdro :helm:


tak naprawdę to tylko M-B W114280CE albo carrera911 72' ...oba mnie kręcą (MB, VAG, PORSCHE... reszta to podróba)

Awatar użytkownika
CHECIK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob paź 09, 2004 16:24
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Post autor: CHECIK » pn sty 17, 2005 19:08

Albo był luz na przekładni kierowniczej i ktoś kiedyś skręcił śrubą regulującą na ślimaku.



lukchol

Post autor: lukchol » wt sty 18, 2005 02:12

zdejmij gumowe oslony ze slimacznicy i przesmaruj z jednej i drugiej strony, przekrecajac kierownica. pewnei sa oryginalne metalowe zaciski na gumach, jak je zdejmiesz mozesz zastapic plastikowymi, takimi samozaciskowymi-nie wiem jak sie to fachowo nazywa.pzdr



Awatar użytkownika
dyferencjo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 28, 2004 16:26
Lokalizacja: Tychy

Albo

Post autor: dyferencjo » wt sty 18, 2005 10:51

Albo masz golfika ze wspomaganiem kierownicy a pompa Ci nie pracuje. Wówczas strasznie ciężko się kółkiem kręci.


Golf Mk IV 1,8

golfi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob sty 08, 2005 13:51
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: golfi » śr sty 19, 2005 17:12

Dzięki za informacje. :pub: W sobotę zabieram się za robotę (ale mi się rymuje).Dam znać jak mi poszło.Słyszałem,że jest to niezbyt łatwa robota ze względu na trudny dostęp-czy kanał jest potrzebny?

Moje autko jest bez wspomagania.


Pozdro.Cześć.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości