Zatkana wkładka zamka klapy bagażnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Zatkana wkładka zamka klapy bagażnika

Post autor: LASOT-A » sob cze 24, 2006 12:39

Mam pytanie. Jak wyjąć wkładkę zamka klapy bagażnika i wyczyścić.
Dodam że nie mogę włożyć kluczyka (dobrze że jest centralny zamek ale czasem trzeba się olatać bo brak pilota z alarmem)
Pozdrawiam. :bigok:
Ostatnio zmieniony czw sty 18, 2007 12:48 przez LASOT-A, łącznie zmieniany 1 raz.


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob cze 24, 2006 12:41

zdjac w klapie z tyłu plastikowa osłone. poszukac z tyłu bębenka zamka. na koncu bębenka jest mala zawleczka wyciagasz ja malym srubokretem przytrzymujac najlepeij kombinerkami bo inaczej poleci gdzies :hmm: no i wysuwasz bebenek zamka. przemyj w jakies benzynie, sprawdz potem czy zapadki sa ruchome i daj na nie troche smaru



Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » sob cze 24, 2006 12:46

Znajomy mi mówił że trzeba odkręcić te dwie śruby na listwie oświetlenia tablicy rej.
Czy tak?


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob cze 24, 2006 12:49

lasot pisze:Znajomy mi mówił że trzeba odkręcić te dwie śruby na listwie oświetlenia tablicy rej.
Czy tak?
nie nie tyrzeba tego odkrecac. sam to niedawno przerabiałem. wyrzuciłem wogole zamek z tylnej klapy



Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » sob cze 24, 2006 12:58

Dzięki jadę nad jeziorko na działeczkę i zaraz się do tego zabieram. Oczywiście punkcik przyznany. :bigok:


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob cze 24, 2006 13:00

ok spoko :bigok: kumpel miał ekstremalna przygode z zamkiem klapy. przywizoł trzpniete auto w tył. i majstry wzieli klape ze szrotu nieprzkładajac jego zamka. oczywiscie stara klape wyrzucili :rotfl:



raf2234
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pt paź 07, 2005 15:20
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Zatkana wkładka zamka klapy bagażnika (MK3)

Post autor: raf2234 » sob cze 24, 2006 16:11

lasot pisze:Mam pytanie. Jak wyjąć wkładkę zamka klapy bagażnika i wyczyścić.
Dodam że nie mogę włożyć kluczyka (dobrze że jest centralny zamek ale czasem trzeba się olatać bo brak pilota z alarmem)
:bigok:
Ja czyscilem wkładke od klapy. Kluczyk wchodzil grzes na 1 cm. Po wyczyszczeniu zamek dzialał lux. Nie uzywałem go przez zime (otwieram z centralnego) i znowu zamek nie działa. Jak czesto nie uzywasz, to daj sobie spokój.



demobil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt sie 15, 2006 14:50
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: demobil » śr sie 16, 2006 19:00

ku_bi pisze:zdjac w klapie z tyłu plastikowa osłone. poszukac z tyłu bębenka zamka. na koncu bębenka jest mala zawleczka wyciagasz ja malym srubokretem przytrzymujac najlepeij kombinerkami bo inaczej poleci gdzies :hmm: no i wysuwasz bebenek zamka. przemyj w jakies benzynie, sprawdz potem czy zapadki sa ruchome i daj na nie troche smaru
Odgrzebie temat  … jeszcze pytanko odnośnie bębenka, a dokładniej jego wyjęcia … więc po zdjęciu zawleczki (tej malutkiej – w kształcie ¾ koła) bębenek nadal siedzi twardo i ani rusz … od zewnątrz troszkę wokół niego poskrobałem bród i nawet zastosowałem WD-40 a on nadal jak siedział to siedzi …

Czy jest jakiś patent na wyjęcie go ? Czy po prostu trzeba zastosować rozwiązanie siłowe … (młotek) ? A jeśli siłowe to czy nie uszkodzę plastików jak jest mocno zapieczony ?



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr sie 16, 2006 21:08

demobil pisze:
ku_bi pisze:zdjac w klapie z tyłu plastikowa osłone. poszukac z tyłu bębenka zamka. na koncu bębenka jest mala zawleczka wyciagasz ja malym srubokretem przytrzymujac najlepeij kombinerkami bo inaczej poleci gdzies :hmm: no i wysuwasz bebenek zamka. przemyj w jakies benzynie, sprawdz potem czy zapadki sa ruchome i daj na nie troche smaru
Odgrzebie temat  … jeszcze pytanko odnośnie bębenka, a dokładniej jego wyjęcia … więc po zdjęciu zawleczki (tej malutkiej – w kształcie ¾ koła) bębenek nadal siedzi twardo i ani rusz … od zewnątrz troszkę wokół niego poskrobałem bród i nawet zastosowałem WD-40 a on nadal jak siedział to siedzi …

Czy jest jakiś patent na wyjęcie go ? Czy po prostu trzeba zastosować rozwiązanie siłowe … (młotek) ? A jeśli siłowe to czy nie uszkodzę plastików jak jest mocno zapieczony ?
po wyjęciu zawleczki powniem wyjsc bardzo lekko, moze zapadki nieodbijaja i blokuja bebenek, wstrzyknij tez wd40 w sam bebenek - tam gdzie wchodzi klucz moze pomoze, jesli nie to rozwiazania siłowe - spróbuj puknąc młokiem z tylu bębenka w trzbien gdzie wyjąłes zawleczke i nie pukaj z całeś siły tak by sie wszystko rozleciało - jesli to nie pomoze to bedziesz musiał wyjac cały zamek z plastikiem.



Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Post autor: vwarek » śr sie 16, 2006 22:03

demobil pisze:Odgrzebie temat  … jeszcze pytanko odnośnie bębenka, a dokładniej jego wyjęcia … więc po zdjęciu zawleczki (tej malutkiej – w kształcie ¾ koła) bębenek nadal siedzi twardoCzy jest jakiś patent na wyjęcie go ? Czy po prostu trzeba zastosować rozwiązanie siłowe … (młotek) ? A jeśli siłowe to czy nie uszkodzę plastików jak jest mocno zapieczony ?
Nie bij młotkiem bo możesz sklepać to zatoczenie pod zawleczkę. Jak zdjąłeś tą zawleczkę to najlepiej polej tam WD (tył zamka) i spróbuj rozruszać ten plastik zaraz za tą zawleczką. Ja użyłem śrubokręta-wkrętaka, rozruszałem i wkładka sama na sprężynie wyszła do tyłu.


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

kamil92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 15:58
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Post autor: kamil92 » czw sie 17, 2006 09:29

Witam,
jeszcze jedna ważna sprawa, przy wyjmowaniu wkładki uważaj abyś nie zgubił takiego małego wałeczka ktory odpowiada za otwieranie zamka-po prostu popycha cały mechanizm po przekręceniu kluczykiem. Jest we wkladce w takim rowku przyklejony na smar. Sam też to niedawno przerabiałem. Wymyłem wkładkę i zapadki benzyną i wrzuciłem smaru i na razie działa dobrze :)
Pozdrawiam


VW Golf MK5 1.9 TDI 2005r.

AndreasN1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 08, 2006 09:14
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: AndreasN1 » sob sie 19, 2006 00:13

kamil92 pisze:jeszcze jedna ważna sprawa, przy wyjmowaniu wkładki uważaj abyś nie zgubił takiego małego wałeczka
Witam!
Mam pytanko - czy wkładka z klapy pasuje do drzwi kierowcy i czy ten wałeczek jest w zamku kierowcy też potrzebny? Mam zamiar przełożyć wkładkę z klapy do drzwi, bo jest w lepszym stanie - ale nie wiem czy będzie pasować :)
Proszę o helpa ;)
Z góry thx!!!



Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Post autor: vwarek » sob sie 19, 2006 00:47

AndreasN1 pisze: Mam zamiar przełożyć wkładkę z klapy do drzwi, bo jest w lepszym stanie - ale nie wiem czy będzie pasować
Nie będzie pasować. Kluczyk ok, ale tył wkładki jest inny.


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

AndreasN1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 08, 2006 09:14
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: AndreasN1 » sob sie 19, 2006 01:04

vwarek pisze:Nie będzie pasować. Kluczyk ok, ale tył wkładki jest inny.
....qufa.... :(( A to lipton :(
Thx!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 273 gości