co sądzicie o tym "wynalazku" ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jak_rog
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

co sądzicie o tym "wynalazku" ???

Post autor: jak_rog » pt cze 23, 2006 11:10

mam dosyć słabe hamulce w swoim golfie II 1.6 PN i chciałbym je trochę "ztuningować" ... ostatnio w ofercie od mojego dostawcy pojawił się taki oto wynalazek :) ... co o nim sądzicie ? czy to jest dobre ? może ktoś ma już coś takiego w swoim aucie ????

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prawidłowe działanie „wzmacniacza” uwarunkowane jest starannością i precyzją montażu!!!
Bez zachowania prawidłowej kolejności montażu poszczególnych elementów składowych, a w szczególności właściwego usytuowania zaworu zwrotnego, skuteczność hamowania nie tylko nie polepszy się, ale wręcz pogorszy.

Urządzenie montujemy między Serwo - mechanizmem a kolektorem ssącym ( patrz rys.1 ). Przy czym kierunek montażu wzmacniacza jest obojętny natomiast kierunek zaworu (strzałką w kierunku silnika). Zawór zwrotny montujemy między wzmacniaczem a Serwo - mechanizmem (patrz rys.2 ), pozostawiając fabryczny zawór zwrotny pomiędzy kolektorem i wzmacniaczem (lub odwrotnie). Użyj załączonych do zestawu metalowych obejm do stabilnego zamocowania urządzenia np. do grodzi silnika.

Należy zwrócić szczególną uwagę na szczelność wszystkich połączeń !!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
M@rcus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: M@rcus » pt cze 23, 2006 11:17

Jeśli chodzi o mnie, nie wierzę w takie wynalazki, nie mówię żę to nie działa, bo może wręcz przeciwnie, ale jak jest zaznaczone, może i pogorszyć, a hamulce odpowiadają za Twoje życie, także ja na twoim miejscu jednak bym zabrał się za pożądne zrobienie uhładu, i napewno będą dobrze 3mały, Pozdrawiam



vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » pt cze 23, 2006 11:20

Jak dla mnie dziadostwo!!! JA bym tego nie montował :bigok: Wg mnie lepiej dobrze odpowietrzyć hamulce niż montowac taki badziew ;) Jest taka jedna metoda na skuteczne odpowietrzanie hamulców - ale pewnie ją znasz :D - odpowietrzanie powietrzem :D


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt cze 23, 2006 11:21

Nie założyłbym czegoś takiego. Dobre klocki, tarcze, odpowietrzyć, sprawdzić serwo, i wystarczy.Gość pisze, że może pogorszyć.Jeśli to coś zawiedzie, a przecież może w kazdej chwili to prawdopodobnie stanie się to w sytuacji awaryjnej.O skutkach nawet nie chcę myśleć.



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » pt cze 23, 2006 11:51

Znowu jakies naciąganie ludzi na kase. Sorki nie doczytałem :-( Ale jak widze takie cuda to juz z przyzwyczajenia tak pisze :-) A jesli chodzi o hamulce to krzyz na droge z takim patentem.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt cze 23, 2006 12:02 przez Atomic10, łącznie zmieniany 1 raz.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt cze 23, 2006 11:53

Atomic10, to nie jest do podniesienia mocy :) Wręcz przeciwnie - służy do zatrzymywania aita :rotfl:



Awatar użytkownika
Bart
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2241
Rejestracja: wt lis 22, 2005 18:49
Lokalizacja: Ostróda
Auto: SS2 TSI
Silnik: CDAA
Kontakt:

Post autor: Bart » pt cze 23, 2006 11:56

Co to za szajs znowu wymyślili, nigdy bym tego nie założył.


:okej:

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » pt cze 23, 2006 11:59

Przy sprawnych hamulcach mozna bez problemow zablokowac kola (nie liczac dzialania ABSu), wiec taki wynalazek wydaje sie zbedny, jest dodatkowym urzadzeniem w ktorym moze nastapic awaria itd... Dobre tarcze i klocki (moze masz badziewiate klocki?).



Awatar użytkownika
Buniek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 617
Rejestracja: czw sty 19, 2006 17:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp / Vic - Hiszpania
Kontakt:

Post autor: Buniek85 » pt cze 23, 2006 12:24

to taki wynalazek jak magnetyzery czyli do d***



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » pt cze 23, 2006 12:33

Lepiej moim zdaniem zainwestować w jakieś porządne tarcze hamulcowe i ew. zaciski.


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pt cze 23, 2006 13:26

Jakby to działało to by fabrycznie to montowali.


Obrazek

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pt cze 23, 2006 17:32

No tak, zwłaszcza założenie tego czegoś na przewodzie podciśnienia serwa baaardzo pomoże. Do d...

Tak samo jak "rezystor układu wtryskowego podnoszący moc o 10%", czyli efekt raczej... siły sugestii, o ile nie wprost gwóźdź do trumny dla auta i kierowcy.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt cze 23, 2006 17:39

jak by bylo dobre to by seryjnie cos podobnego montowali



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pt cze 23, 2006 17:53

dobra a na jakiej zasadzie to ma niby działać, bo jakoś na podstawie dotychczas zdobytej przeze mnie wiedzy nie jestem w stanie sobie wyobrazić jakby to miało działać....
poza tym ta firma robi najtańsze pasy 4 punktowe bez homologacji , i inne tuningowe gadżety które możńa tanio zrobic a drogo sprzedać :>



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 299 gości