[mkII] Jaki przekaźnik tylnej wycieraczki?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Petergo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 12:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

[mkII] Jaki przekaźnik tylnej wycieraczki?

Post autor: Petergo » ndz sty 16, 2005 23:53

Nie będę sie rozpisywał.
Jak w temacie.
Mam zwykły a wydaje mi się że jakiś czasowy powinien być bo różnie widziałem jak to pracuje a u mnie to działa jak trzymam manetke i tylko wtedy.
Z tym rozpisywaniem to mówiłem prawdę ale nie do końca :hmm:

od Quatro7: uprzejmie prosi się o precyzowanie tamatów



Awatar użytkownika
Dziadoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr sty 05, 2005 18:57
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: Dziadoo » pn sty 17, 2005 02:11

nie jestem na 100% pewny, ale wydaje mi sie ze to nie kwestia przekaznika, tylko sterownika wycieraczki. Niestety nie pamietam gdzie to sie znajduje. :grrr:



Awatar użytkownika
Petergo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 12:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: Petergo » pn sty 17, 2005 02:15

Wydaje mi sie że nie ma czegoś takiego jak sterownik chyba że masz na myśli przekaźnik z elektroniką w środku bo ja o tym myślę na wzór wycieraczek przednich a znajduje się to przy bezpiecznikach tylko nie wiem jaki nr powinien mieć przekaźnik.



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pn sty 17, 2005 02:20

przekaźnik wycieraczek to nr 99



Awatar użytkownika
Petergo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 12:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: Petergo » pn sty 17, 2005 02:35

Wydaje mi sie że 99 to przekaźnik z możliwością zaprogramowania czasu dla pozycji czasowych przednich piór i ma więcej niż cztery styki, a ja do tylnych mogę tylko wsadzić czterostykowy wydawałoby się że zwykły przekaźnik ale wiem że w innych golfach jest to czasowe lub chociaż kilkukrotne machnięcie. Niby pierdułka ale jak sie czedoś uprę to muszę wiedzieć do końca.Chyba zatrzymam jutro jakiegoś dresa w golfie na ulicy i mu w bezpieczniki zaglądnę :evil:



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pn sty 17, 2005 02:47

ale właściwie to co chcesz osiągnąć? bo jeśli chodzi o tylną wycieraczkę to ma ona tylko jeden tryb pracy



Awatar użytkownika
Petergo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 12:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: Petergo » pn sty 17, 2005 02:58

to jest tak jak pisałem wcześniej u mnie działa to na zwykłym przekaźniku w momencie przyciśnięcia przełącznika wraz ze spryskiwaczem działa wycieraczka ale gdy puszczę przełacznik to wraca wycieraczka do punktu "0" i tak zostaje , a zaobserwowałem że w innych golfach działa cyklicznie co pewien czas i nie sądzę by gość jadąc ze sporą prędkością bawil się wycieraczką tak długo. W/g schematu jest to przekaźnik J30 na rysowany z jakimś sterownikiem więc chcęsię od was drodzy fachowcy :pub: dowiedzieć jaki mam tam wsadzić przekaźnik,o jakim nr :hmm:



Awatar użytkownika
Petergo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 12:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: Petergo » pn sty 17, 2005 23:00

OK temat zakończony

Przekaźnik to nr 72- który raz załącza i cyklicznie co kilka sekund wycieraczka działa jeden cykl.
Nie posiadam takiego więc przez przypadek trafiłem na taki co po wyzwoleniu włącznikiem robi trzy cykle i wyłącza się



Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » pn sty 17, 2005 23:11

A powiedzcie mi co to moze byc ze wycieraczka dziala mi tylko na najwyzszym biegu-mowa o wycieraczce przedniej:/,Zagladalem do przekanzikow i nie widze tam nr 99<wow>ani 19-jezli takie byly montowane w mk3:),wajche od zmiany wymienialem i to samo wiec moze ktos jest w stanie mi powiedziec w ktrym miejscu znajduje sie przekaznik do wyceieraczek przednich wiem ze to nr 99 ale nie moge go znalesc nie widze i wydaje mi sie ze ktos poprostu zanim go kupilem zmienil na inny zeby tylko chodizl ten jeden najwzyszy bieg...a akurat mnie to przeszkadza wiec prosze pomozcie!!Najlepiej jakby ktos dal jakies zdiecie z zaznaczeniem miejsca przekaznika 99,najlepiej cala ta skrzyneczke z bezpiencizkami zrobic zdiecie-z gory thx!!!



Awatar użytkownika
Petergo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 12:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: Petergo » pn sty 17, 2005 23:31

zobacz i poszukaj na http://volkswagen.msk.ru/index.php?p=page09 schematy elektryczne w j.ang. w .pdf

Wydaje mi się że albo masz padniety ten przekaźnik albo tak jak u mnie w tyle był niewłaściwy załóż 19 lub 99 i zobacz jak się zachowuje i sprawdz jaki są napięcia przy silniczku. Zaczął bym od tego



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 528 gości