Samoregulująca sie linka sprzęgła,jak to działa i po cholere

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Squad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 30, 2005 00:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Samoregulująca sie linka sprzęgła,jak to działa i po cholere

Post autor: Squad » pn cze 19, 2006 01:10

problema mam,mam mk2 1,8 us version,sprzegło bierze mi bardzo wysoko,nie lubie tego,a linka nie jest z tymi przeciwnakretkami jak to miałem w innym samochodzie,jest jakas cholera samoregulujaca (tak mi "fachowcy") powiedzieli,tam gdzie jest zaczepiona przy sprzegle,sa takie podkładki i myslałem ze nimi sie reguluje odejmujac badz je dodajac,wiec najpierw zabrałem pare:roznicy brak,i w połozeniu pedału (powyzej hamulca !!!) i w sposobie "brania",no to dodałem tamte co zabrałem i dorobiłem jedna grubą podkładke ok 1,5 cm (sporo) i takze bez roznicy.shit co za kibel,a tutaj mam jeszcze jeden dylemat,czy skoro oryginalnie była taka linka to czy ja nie mam jakiegos posranego sprzegła???bo jesli nie to od razu wsadzam "ludzką" linke i problem z glowy.co sadzicie??


Volkswageny nie kapią olejem,one w ten sposób zaznaczają swoje terytorium.

www.Fajna-Felga.pl

rafcykz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn maja 15, 2006 17:07
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: rafcykz » pn cze 19, 2006 07:44

Tez mam ten dylemat. Jak ostatnio bylem u mechaniora i on to zobaczyl (linke) to mowi, ze jest chory jak na to dziadostwo patrzy :-) Nie dosc, ze nie mozna sobie ustawic, to jeszcze ona jest gdzies laczona wtym pancerzu i sie rozlacza w najmniej odpowiednim momencie i potem tylko problem. Mowil, zeby kupic i zalozyc najzwyklejsza za 30zl i wyregulowac.



Awatar użytkownika
kocurxxl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: wt mar 21, 2006 17:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: kocurxxl » pn cze 19, 2006 11:13

u mnie tez wysoko bierze ale powiem szczeze ze nastawialem sie na wymiane tarczy docisku i lozyska bo myslalem ze jest skonczone ktos tez mi kiedys powiedzial ze tego sie nie pociaga bo jest samoregulator



Awatar użytkownika
kinomysz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn maja 09, 2005 20:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kinomysz » pn cze 19, 2006 11:50

To ja sie podłącze pod temat, bo mam ten sam problem. Czy można wymienic ta linkę z samoregulatorem na taką zwykłą? Czy taka operacj jest do wykonania w garażu?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn cze 19, 2006 12:22

Cześć w MK2 jest proste tylko zależy jaką masz samoregulacje czy na lince koło skrzyni biegów czy przy pedale,bo i takie były a w MK3 jest troche więcej gimnastyki fajnie jest mieć dobrą latarke i zdrowy kręgosłup i troche cierpliwości ale większego problemu nie ma tylko musisz mieć obejme plastikową do ściśnięcia samoregulacji



Awatar użytkownika
mar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt sty 21, 2005 16:09
Lokalizacja: okolice opola
Kontakt:

Wymiana linki do sprzęgła

Post autor: mar » pn cze 19, 2006 13:01

mam pytanie urwała mi się linka do sprzęgła kupiłem nową za 24zł ale jest jeden problem jak ją zaczepic o tą wajchę w silniku ? ma ktoś jaiś foto albo rysunek :panna:



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Re: Samoregulująca sie linka sprzęgła,jak to działa i po cho

Post autor: Gwiazdor » pn cze 19, 2006 13:48

Squad pisze:problema mam,mam mk2 1,8 us version,sprzegło bierze mi bardzo wysoko,nie lubie tego,a linka nie jest z tymi przeciwnakretkami jak to miałem w innym samochodzie,jest jakas cholera samoregulujaca (tak mi "fachowcy") powiedzieli,tam gdzie jest zaczepiona przy sprzegle,sa takie podkładki i myslałem ze nimi sie reguluje odejmujac badz je dodajac,wiec najpierw zabrałem pare:roznicy brak,i w połozeniu pedału (powyzej hamulca !!!) i w sposobie "brania",no to dodałem tamte co zabrałem i dorobiłem jedna grubą podkładke ok 1,5 cm (sporo) i takze bez roznicy.shit co za kibel,a tutaj mam jeszcze jeden dylemat,czy skoro oryginalnie była taka linka to czy ja nie mam jakiegos posranego sprzegła???bo jesli nie to od razu wsadzam "ludzką" linke i problem z glowy.co sadzicie??
Ta linka ma to do siebie że jak już jest zużyta to może ten samoregulator sie źle nastawiać (raz przestrzeli i już jest d...) Można ją próbować od nowa nastawić ale nie zawsze pomaga.
Co do wymiany na zwykłą linkę z regulacją...jedynie w czym może być problem to to czy zaczep przy pedale hamulca przypasuje do końcówki na lince. Czasi jedno jest za duże w stosunku do drugiego. Tak jest np w Polo 6N. I wkładając na ch...można tylko urwać zaczep w plastikowym pedale hamulca.
Co do jakości to u mnie te linki sprawują się bez zarzutu a już trochę samochodów przeszło...przez ręce...


Obrazek

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pn cze 19, 2006 13:58

Miałem wymienianą linke z samoregulatorem na normalną i podeszła bez żadnych problemów. Warto do linki nalać troche gęstego oleju, powinno to wydłużyć jej żywotność.


=-Pinhead-=

vhris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 09, 2010 12:42
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Odświeżę nieco temat

Post autor: vhris » wt mar 09, 2010 13:15

Witam

Pozwalam sobie odświeżyć ten temat bo jest to coś co szukam. otóż spadła mi linka przy skrzyni i obawiam się, że pogubiłem jakies części. Linkę mam (chyba) zwykłą bez samoregulacji. I tu pytanie. Czy ktoś z Was może wrzucić fotkę jak wygląda mocowanie linki sprzęgła przy skrzyni? Jestem początkującym "mechanikiem" a nie mogę nigdzie trafić na fotkę jak to powinno być założone.
Z góry dzięki i pozdrawiam



albert1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:11
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: albert1973 » wt mar 09, 2010 20:10

Obrazek
od góry (czerwona ) wkładasz linkę sprzęgła i ona powinna wejśc w dół do tej dźwigni (zielona) poniżej w niej jest otwór -przełóż linke ,podnieś tą dźwignię do góry ( za pomocą lewarka) i włóż tą zawleczkę co narysowałem między dźwignie a końcówkę linki -opuść lewarek i gotowe - blaszkę kup na szrocie albo sobie sam dorób - jak cos pominąłem to niech mnie ktoś poprawi



Awatar użytkownika
Jozak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: wt mar 21, 2006 13:45
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Jozak » śr kwie 07, 2010 23:50

Witam wszystkich

Dołączę się do tematu, bo mam pewien problem z tą linką. Wymieniłem ją jakiś tydzień temu. Przez cały tydzień elegancko pracowała (sprzęgło brało mi nisko) i od wczoraj coś się poje.... i raz bierze nisko a raz bardzo wysoko.
Szlag mnie trafia. :grrr:
Ostatnio zmieniony śr kwie 07, 2010 23:51 przez Jozak, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 383 gości