TEMPERATURA SILNIKA MK2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
leviticus_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:51
Lokalizacja: OSTRÓDA

TEMPERATURA SILNIKA MK2

Post autor: leviticus_1 » ndz cze 18, 2006 13:20

Witam..poprostu nie wiem co mam zrobić..mam Jette 1.6 RF i olbrzymi problem z temperaturą silnika..Wymieniłem już 3 trmostaty i dalej silnik jest przegrzany..srednia temperatura to 3/4 skali a to za dużo..bardzo często włącza się wentylator..aż za często bo dobiłem już 2. Problem się zaczął jakiś rok temu..Zimą ały czas auto było zimne..ogrzewania prawie wcale..więc wymieniłem termostat i w tym momencie zaczęły się dziać cyrki..niestety przez za wysoką temperaturę miałem już wydmuchaną uszczelką pod głowicą..wymieniana była w styczniu..przy okazji splanowali mi głowicę..ostatni termostat wymieniłem tydzień temu i dalej za wysoka temperatura..już nie wiem co mam z tym zrobić..Jaka może być przyczyna..czy ustawienie zapłonu może mieć na to wpływ? albo to że jeżdże na gazie..błagam pomóżcie..Bo chyba podpale ten silnik...



fibolek

Post autor: fibolek » ndz cze 18, 2006 13:22

a kiedy sie tak zaczęło dziać czy po założeniu instalki LPG czy wcześniej?



Awatar użytkownika
leviticus_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:51
Lokalizacja: OSTRÓDA

Post autor: leviticus_1 » ndz cze 18, 2006 13:24

Instalkę miałem założoną wcześniej i było dobrze...zaczeło się walić po założeniu termostatu
A co miałeś podobny problem przez LPG?? bo widze że masz taki sam silnik jak ja



fibolek

Post autor: fibolek » ndz cze 18, 2006 13:26

Ja u siebie w Mk2(gofer) mam taki sam silnik i zero problemów z temperaturą.
Raz mi wentylator nie chciał działać.
A czy w tym okresie auto ci się nie grzało(w zime) czy tylko ci ogrzewanie nie działało?



Awatar użytkownika
leviticus_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:51
Lokalizacja: OSTRÓDA

Post autor: leviticus_1 » ndz cze 18, 2006 13:31

Właśnie miałem cały czas niedogrzany silnik starsznie długop dochodził do 90 st. Jak napisałem cyrki zaczęły się przy pierwszej wymianie termostatu...



fibolek

Post autor: fibolek » ndz cze 18, 2006 13:33

Bo za ogrzewanie jest też odpowiedzialny taki zawór na sprężynie(nie termostat).
Druga sprawa w tym silniku jesden wężyk jest zaślepiony i nie jest podłączony do niczego na trójniku po prawej stronie nad gaźnikiem.
kolejna rzecz pompa wody co z nią.Następnie korek od wody(płynu chłodzącego) chodzi o korek czy działa.
I zobacz obadaj węże od chłodnicy po nagrzaniu.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz cze 18, 2006 13:39

umnie jest zawsze temperatura w czasie jazdy po miescie na 2/3(bardziej 3/4) wskaznika podobno tak ma byc i wtedy sie wlancza wentylator na trasie stoi na polowie.ale jak ja mialem problem z chlodzeniem to wymontowalem chlodnice kupilem w netto SZCZUR DO RUR przeplukalem 5 razy pod prysznicem i jak reka odjol z przegrzewaniem sie auta.a mialem tez za wysoka temperature.poprostu byl syf w dole chlodnicy(a sprawdzales wlacznik wentylatora w chlodnicy? moze za pozno dziala przez syf on jest umieszczony na dole i moze goracy plyn niedochodzi do niego)czy zaplon moze miec wplyw moium zdaniem tak i to bardzo jak kiedys kolega bawil sie zaplonem to malo kolektor wydechowy mu sie nie stopil przezroczysty byl.



Awatar użytkownika
leviticus_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:51
Lokalizacja: OSTRÓDA

Post autor: leviticus_1 » ndz cze 18, 2006 14:30

Co do korka..jest nówka funkiel nie śmigana..pompa wody wydaje się także ok..łopatki całe...kręci..co do syfu w chłodnicy to faktycznie coś może w tym być..ale z kretami i innymi tego typu preparatami wolę nie kombinować..bo i tak mam drobne wycieki, a kret może jeszcze w tym przypadku pogorszyćsytuację. już chyba lepiej będzie zainwestować 140 złotych w nową chłodnicę...



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz cze 18, 2006 14:44

jak masz zainwestowac w nowa to co ci zalezy sprobowac z tym kretem?a sa specjalne srodki do czyszczenia chlodnic jesli sie go boisz.a jesli masz drobne wycieki to znalazles swoj problem,uklad jest cisnieniowy i musi byc szczelny bo zmieniasz temperature wrzenia plynu(zmniejszasz)



Awatar użytkownika
leviticus_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:51
Lokalizacja: OSTRÓDA

Post autor: leviticus_1 » ndz cze 18, 2006 14:48

Dobrze mówisz Piotr..jutro się na pewno tym zajmę..bo dizś niestety wszytko zamknięte...pozdro



Awatar użytkownika
daniocha76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 14:34
Lokalizacja: Sączów
Kontakt:

Post autor: daniocha76 » ndz cze 18, 2006 21:12

Ja w Mk1 miałem identyczny problem, ale u mnie jescze dodatkowo po nagrzaniu płynu wybijało go z wyrównawczego. Tylko u mnie wina leżała po stronie uszczelki pod głowicą bo część kompresji waliła do układu. Nie robiłem już tego bo od 12 dni jestem szczęśliwym posiadaczem Mk2 1.8 LPG.


POLSKA BEZ GIERTYCHA TO JAK KLAN BEZ RYSIA :)))

Awatar użytkownika
Buniek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 617
Rejestracja: czw sty 19, 2006 17:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp / Vic - Hiszpania
Kontakt:

Post autor: Buniek85 » ndz cze 18, 2006 23:00

mozesz miec zapchany otworek na gorze chlodnicy tam gdzie jest ten cieki wezyk co idzie do zbiorniczka, ja mialem zaprzany i nie wlaczal sie wentyl dlatego bo byla zapowiedrzona chlodnica.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 63 gości