[MK2] Czy można przełożyć wycieraczkę tylną z mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
andy_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 13:41
Lokalizacja: Łódź

[MK2] Czy można przełożyć wycieraczkę tylną z mk3

Post autor: andy_lodz » wt cze 13, 2006 23:59

W mk2 wycieraczka tylna mało efektownie ,,stoi" na szybie.Dużo lepiej wygladałaby gdyby była ,,położona " równolegle do dolnej krawędzi szyby.Zauważyłem ze jest tak właśnie w golfie 3,ale nie wiem czy mozliwe jest przełożenie bez większych przeróebek,Przekładał ktos z was kiedys taką wycieraczke?jęsli tak to podzielcie się prosze swoja wiedzą fachową:)Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn wrz 04, 2006 21:12 przez andy_lodz, łącznie zmieniany 1 raz.


[b]Volkswagen Team Łódź[/b]

adamek872
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 15:36
Lokalizacja: a czy to ważne?

Post autor: adamek872 » śr cze 14, 2006 00:08

Nie trzeba przekładać, wystarczy zrobić coś takiego:
PGrzemek pisze:Witam ponownie :grin:
Dzisiaj znalazłem chwilkę wolnego czasu, i udało mi się osiągnąć założony cel (dobrze, że są czasami jakieś święta w roku).
A więc tak: zajęło mi to około 1 h ale efekt końcowy taki jak chciałem, czyli wycieraczka idealnie leży.

Czynności krok po kroku (może komuś się przyda jeszcze):
1. Ściągamy plastykową osłonkę (5 zapinek)
2. odkręcamy nakrętkę na silniczku po lewej stronie klapy (klucz 10 jak dobrze pamiętam)
3. wyciągamy z wieloklinu ten krótszy uchwyt (nie wiem jak to się dokładnie nazywa) i obracamy go o 180 stopni w lewo, tak żeby oba uchwyty (ten krótszy i dłuższy nachodziły na siebie i były równolegle do siebie) ja miałem złoty i srebrny i nakładamy na wieloklin.
4. używając klucza 10 (koniecznie płaski gdyż jej mało miejsca i dokręcamy wcześniej odkręconą nakrętkę.
5. następnie zamykamy bagażnik i zdejmujemy plastykową osłonkę z wycieraczki podważając ja do góry.
6. używając klucza (bodajże 10) odkręcamy nakrętkę mocującą wycieraczkę i zdejmujemy ją.
7. wcześniej zdjętą wycieraczkę ustawiamy do poziomu, nie przesadzając z bliskością gdyż może podobno przymarznąć, nakładamy ją na wieloklin, i trzymając przykręcamy nakrętkę.
8. testujemy cały układ i ewentualnie wprowadzamy poprawki.
9. jeżeli wszystko jest ok możemy założyć osłonkę na wieloklinie wycieraczki i założyć plastykową osłonkę od wewnętrznej strony.
10. dla tych, którzy cenią dokładność na fabrycznym zgięciu wycieraczki, można ją troszku zgiąć co da lepszy efekt, tak jak w moim przypadku.

Sam czas pracy wyniósł mnie około 30 min + drugie 30 min teorii (hehe), troszku pomógł mi tato, dzięki któremu, ten czas się skrócił.

Pozdro :) Mam nadzieje, że komuś się to przyda....



Awatar użytkownika
Fredi88
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 18:52
Lokalizacja: Hönigsberg
Kontakt:

Post autor: Fredi88 » śr cze 14, 2006 08:07

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ycieraczke


i nie potrzebna ci jest zadna wycierka od mk3 ;)



Awatar użytkownika
andy_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 13:41
Lokalizacja: Łódź

Post autor: andy_lodz » śr cze 14, 2006 11:05

Świetnie, wspanoiele i cudownie....ale...:)...każdy kto tak zmieniał to ustawienie wycieraczki pisze że ma problem z tym że zawadza się ona o spryskiwacz i stąd moje pytanie czy ktoś próbował juz przełożyc z mk3 bo moze efekt byłby lepszy.Pozdrawiam.


[b]Volkswagen Team Łódź[/b]

Awatar użytkownika
Bazyl GT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: śr sty 25, 2006 17:54
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Auto: MK3 1.8 GT
Silnik: ADZ

Post autor: Bazyl GT » śr cze 14, 2006 16:32

andy_lodz pisze:zawadza się ona o spryskiwacz
Ja zrobiłem tak jak piszą chłopaki, nie haczyło, ale dla pewności nie opuściłem do końca wycieraki a lekko podgiąłem ramie w imadle i leży idealnie wzdłuż uszczelki. Nic więcej chcieć nie mogę! Niestety, po gięciu niezbędne było malowanie ramienia... prosze :
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Jacek_slp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 31, 2006 20:32
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Wycieraka leżąca

Post autor: Jacek_slp » pn wrz 04, 2006 21:12

Ja zrobiłem se tak i jest spoko Co prawda nic nie giełem Ale chyba dla leprzego efektu chyba będe musiał ją troche podgiąć
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości