PRZEDNIA SZYBA

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wodaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt lut 07, 2006 23:16
Lokalizacja: włocławek

PRZEDNIA SZYBA

Post autor: wodaa » pn cze 12, 2006 10:50

Czy to normalne żeby w golfie IV 2001 rdzewiał dach przy szybie przedniej?



Awatar użytkownika
eldorado84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:56
Lokalizacja: lubartów

Post autor: eldorado84 » pn cze 12, 2006 11:57

nie to nie jest normalne, albo był uderzony w dach i teraz rdzewieje (sprawdź czy szyba jest orginalna), albo poprostu mankament blachy, może jakaś zaprawka była robiona i pojakimś czasie tak wyszło, a może jakiś odłamek "ciała obcego" udeżył w dach (przy jeździe) tak mocno ździerając lakier razem z podkładem a potem zaczeło rdzewieć.
Sposób to oddać do mechanika zeby zeszlifował dach z rdzy, odtłuścił estrakcyjną, zapodkładował, podem nałożył troche szpachli (aby wyrównać powierzchnie) potem znów zapodkładował a potem pomalował lakierem, a pojakimś trgodniu (naj konkretnie wyschnie lakier) strzelił polerkę lakieru :bigok:


http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=10205&start=0
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=54809

- O żesz ty kur.., w chu.. jeb.. twoja mać, pier...ny, zasr.., poje..y kut..s !! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął. ;) ;)

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pn cze 12, 2006 11:58

tak jesli bylo juz tam wczesniej cos "naprawiane"



wodaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt lut 07, 2006 23:16
Lokalizacja: włocławek

Post autor: wodaa » pn cze 12, 2006 12:02

Ta rdza pojawiła sie na styku blachy z szybą po srodku dachu . Z tego co wiem nigdy nie był robiony dach w tym samochodzie . Jedyne co to była szyba pęknieta .



Awatar użytkownika
eldorado84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:56
Lokalizacja: lubartów

Post autor: eldorado84 » pn cze 12, 2006 12:10

no właśnie a dlaczego szyba była pęknięta, bo sama szyba nie pęka.
ja mam podobny problem, kupiłem golfa 4 miechy temy z pękniętą szybą, pojechałem do Hanesco wyjmując szybe zobaczyli że w tym miejscu co wyła szyba pęknięta jest zaszpachlowane (ladnie ale jest!!) wymienili mi szybe zabuliłem 340zł, potem założyłem sport zawiech 60/60 i teraz ostatnio zaczęła mi szkachla pękać i widzisz mi też nie było widomo czy był dach robiony bo nie było widać a teraz pluje sobie w kasze że golfina był po przejściach i nie zdziwiłbym sie jak z twoim byłoby podobnie.

[ Dodano: Pon Cze 12, 2006 12:14 ]
a wiesz to moze być problem bo jak się nie zrobi tego to dalej będzie amba zjadać co spowoduje że dach straci swoją sztywność i może kiedyć na jakimś dołku poprostu szyba pęknąć. i dlatego ja zmieniam zawiech na serie (znaczy lekko obniżony - co ma być to będzie:) ) a po zimie zaczne robić kapitalke.


http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=10205&start=0
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=54809

- O żesz ty kur.., w chu.. jeb.. twoja mać, pier...ny, zasr.., poje..y kut..s !! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął. ;) ;)

wodaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt lut 07, 2006 23:16
Lokalizacja: włocławek

Post autor: wodaa » pn cze 12, 2006 12:43

A mozesz napisać gdzie kupiłes szybe? U siebie jak sie dowiadywałem to za szybe do mojego golfa chcą 600 zł plus załozenie.



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Re: PRZEDNIA SZYBA

Post autor: Cefaloid » pn cze 12, 2006 13:01

wodaa pisze:Czy to normalne żeby w golfie IV 2001 rdzewiał dach przy szybie przedniej?
Tak, to najzupełniej normalne zjawisko. W autach po dachowaniu :jezor:



Awatar użytkownika
Gobo90
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2197
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Gobo90 » pn cze 12, 2006 13:53

To jest typowy objaw po niefachowej wymianie szyby. :bajer: Wcale nie musiał być uderzony ani nic takiego po prostu jak ktoś wymieniał szybę to ciął sylikon od góry nożem i przeciął lakier potem wkleił nową i niczym tego nie zabezpieczył i tak to wygląda że kwitnie na krawędzi . :bigok: :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 426 gości