Help dziwne rzeczy sie dzieja

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw gru 29, 2005 21:20
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Help dziwne rzeczy sie dzieja

Post autor: Qura » sob cze 10, 2006 22:24

Loodzie dziwna rzecz. dopiero wyremontowałem autko uruchomilem pojeździłem i na drugi dzien wsiadam a tu: właczam zapłon wszystko wyglada normalnie włączam rozrusznik gasna kontrolki i nic sie nie dzieje... Mało, włączam (odruchowo) radio i prubuje jeszcze raz a tu przy włączeniu zapłonu radio cichnie albo tak dziwnie przerywa, do tego włączenie rozrusznika powoduje zdławienie wszystkiego i nawet mi pamiec w radiu kasuje tak jakbym akumulator odłączył. Szukałem i dziwna faza problem z dziwna akcja przy włączaniu zapłonu znikał jak odpiołem od cewki zasilanie elektrodyszy. Wogule autko zachowuje sie jakby mialo 0,000001% prądu ktorego potrzebuje a akumolatro jest na 100% sprawny. Jak działa silnik (popchnołem) problemy jakby znikały ale nie da rady odpalić a szukanie wiecznie miejsca "z górki" jest wku..iajace.
HELP co mu jest


QURA
Zyskujesz szacunek i dziekujesz za pomoc wciskajac "POMOGŁ" a ja zbieram punkcika. :)

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob cze 10, 2006 22:31

A KLEMY AKUMULATORA SPRAWDZIŁEŚ, PRZECZYŚĆ JE I DOBRZE SKRĘĆ I nie zapomni o doładowaniu akumulatora - to wszystko powinno pomóc


:-k ...

Awatar użytkownika
kotem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pn paź 10, 2005 18:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: kotem » sob cze 10, 2006 22:32

A nie zwarłes przypadkiem jakis kabli?? + i - razem złączone nie dają nic dobrego i w sumie mogło by to tłumaczyc dla czego kasuje Ci pamiec w radio. Wali mu napieciem zwrotnym i go to boli. Popatrzy czy cos nie pochrzasniłeś jak łączyłeś wszystko po remącie.


[img]http://images22.fotosik.pl/25/4dfe2cbdc7fe3131.jpg[/img]
[you]

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob cze 10, 2006 22:33

co do odpinania elektrodyszy spr, jeszcze masę silnika (taka plecionka idąca od skrzyni biegów do karoserii )


:-k ...

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob cze 10, 2006 22:36

Qura pisze:a akumolatro jest na 100% sprawny
Jesteś pewien?? Może ma gdzies upływ prądu i się rozładowuje ale najpierw sprawdź tak jak misiek10111 pisze. No a potem jeszcze ewentualnośc jakby blokował się sam rozrusznik. Ale obstawiam klemy


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Qura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw gru 29, 2005 21:20
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Qura » sob cze 10, 2006 22:37

Klemy sprawdzone zwarcia szukałem jak na razie nie znalazlem teraz ju ciemno i dopiero jutro ale dzieki szczegulnie sprawdze ta mase ale czy mogla az taka borute robić ?


QURA
Zyskujesz szacunek i dziekujesz za pomoc wciskajac "POMOGŁ" a ja zbieram punkcika. :)

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob cze 10, 2006 22:40

tak , jeżeli nie masz dobrej masy na silniku to też będzie objew taki jak przy zaśniedziałej klemie


:-k ...

Awatar użytkownika
Qura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw gru 29, 2005 21:20
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Qura » sob cze 10, 2006 22:40

AKU na bank ok jestem pewien dopero dzis go ładowałem a jest to niemiecki czteroslupkowy BANNER i nawet jakby go zewrzec drutem to z godzine by wytzymal (o ile by nie wybuchł)


QURA
Zyskujesz szacunek i dziekujesz za pomoc wciskajac "POMOGŁ" a ja zbieram punkcika. :)

Awatar użytkownika
GziQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 12, 2005 21:58
Lokalizacja: Szczecin-Gryfino
Kontakt:

Post autor: GziQ » ndz cze 11, 2006 11:21

Sprawdz mase tak jak doradza Ci misiek10111, ja jakis czas temu(jeszcze w Passacie) mialem takie cuda i okazalo sie ze masa byla kiepska,wymienilem na nowa i bez jak reka odjal ;)



Awatar użytkownika
Qura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw gru 29, 2005 21:20
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Qura » czw cze 15, 2006 18:44

te mase mam do skrzyni podpieta
mało tego patrzyłem wczoraj i grzeje mi sie klema plusowa jak chce wlaczyc rozrusznik


QURA
Zyskujesz szacunek i dziekujesz za pomoc wciskajac "POMOGŁ" a ja zbieram punkcika. :)

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt cze 16, 2006 08:48

zawsze grzeje sie w najcienszym miejscu,lub tam gdzie jest slaby styk.przeczysc ta mase co masz do skrzyni i kleme plusowa,zobacz czy pomoze po dokladnym przeczyszczeniu.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 468 gości