[MK3] centralny nie dziala na kluczyk

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lewdorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob gru 03, 2005 12:25
Lokalizacja: War-Maz
Kontakt:

[MK3] centralny nie dziala na kluczyk

Post autor: lewdorek » czw cze 08, 2006 12:36

Hello.Udało mi sie podłączyć sterowanie pilotem do centralnego zamka seryjnego w golfie III.Lecz teraz przestał reagowac centralny gdy chce go otworzyc kluczykiem na pilota działa.Podłączając centralkę pilota wpiąłem się w kable centralnego zamka(szary i zielony) którymi idzie impuls jak sie kluczyk przekręca.Teraz podawany jest tez na nie impuls z centralki pilota.Według mnie nie powinno to wpływać na otwieranie kluczykiem.W tej chwili jak przekręcam kluczyk to centralny nawet nie drgnie.Nie wiem co jest.Pomocy



Ok.Juz nieaktualne.poradzilem sobie.pozdr
Ostatnio zmieniony ndz sie 20, 2006 11:20 przez lewdorek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw cze 08, 2006 13:55

Jesli wg Ciebie "wpiac sie" oznacza odlaczenie przewodow od zamka i podlaczenie tylko do centralki alarmu to nic dziwnego, ze nie dziala z kluczyka :bajer:
Trzeba podlaczyc sie rownolegle do tego co jest...



lewdorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob gru 03, 2005 12:25
Lokalizacja: War-Maz
Kontakt:

Post autor: lewdorek » czw cze 08, 2006 14:08

Pewnie ze podłaczyłem się równolegle.Aż takim amatorem to ja nie jestem.Tylko że błąd był w tym, że zasilanie tej nowej centralki dałem na tych samych kablach co jest oryginalna podłaczona i był za mały prąd chyba na to bo w momencie otwierania spadek napięcia był do 10V. Jak zdemontowałem ta centralke pilota to kluczyk działa.Będę próbował pociągnąć zasilanie oddzielnie i wtedy zobaczę co i jak będzie.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw cze 08, 2006 17:18

nie sądzę żeby to była kwestia zasilania. Wrzuciłbyś schemat wyjść swojej centralki i ktore kable dopiąłeś do sterowania CZ. Wygląda na to że napęcie jakoś ucieka z tych kabli przez centralkę, jeśli nie tak jak należy założyłeś.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Witoos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: śr cze 07, 2006 17:08
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: Witoos » czw cze 08, 2006 17:24

Ja mam podobny problem ale inny... Działa mi centralny z kluczy a z pilota nie. Auto zostało sprowadzone, kupilem i zmienilem baterie w kluczyku (pilocie) i dalej nic. W ogóle auto nie reaguje na pilot. Co moze byc nie tak? Alarm w związku z tym tez nie działa



Awatar użytkownika
socha_ol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 29, 2006 20:32
Lokalizacja: OLSZTYN

Post autor: socha_ol » czw cze 08, 2006 17:28

Lewdorek. gdzie masz umieszczoną centralkę od centralnego zamka. Pytam bo też mam otwieranie centralnego z kluczyka i chcę sobie przerobić na pilota, a nie chce mi się szukać centralki :bigok:


[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » czw cze 08, 2006 17:48

Witoos, zdaje się że w Twoim wątku już dostałeś instrukcje co robić.....



lewdorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob gru 03, 2005 12:25
Lokalizacja: War-Maz
Kontakt:

Post autor: lewdorek » czw cze 08, 2006 20:56

Centralka zamka jest z tyłu w bagażniku przy tylnej prawej lampie w takim czymśz gąbki czy styropianu, ch.j wie z czego.Impulsy zamknięcia i otwarcia idą u mnie przewodami szarym i zielonym(oczywiście w dwóch plusy) do nich sie wpinasz plus zasilanie i powinno być git.powodzenia

[ Dodano: Czw Cze 08, 2006 21:02 ]
Paweł Marek pisze:nie sądzę żeby to była kwestia zasilania. Wrzuciłbyś schemat wyjść swojej centralki i ktore kable dopiąłeś do sterowania CZ. Wygląda na to że napęcie jakoś ucieka z tych kabli przez centralkę, jeśli nie tak jak należy założyłeś.


schematu nie mam ale mierzylem miernikiem jak podaje impuls z pilota to napiecie spada do 10V a podlaczylem sie pod oryginalne kable dajace impulsy do cetralki zamka zielony i szary wszystko mierone wczesniej, a centralka pilota tez daje plusy.wedlug mnie wszystko ok ale jednak nie :otepienie: bede kombinowal jak rozwiaze to opisze dla potomnych:-)



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » czw cze 08, 2006 23:00

lewdorek pisze:schematu nie mam ale mierzylem miernikiem jak podaje impuls z pilota to napiecie spada do 10V a podlaczylem sie pod oryginalne kable dajace impulsy do cetralki zamka zielony i szary wszystko mierone wczesniej, a centralka pilota tez daje plusy.wedlug mnie wszystko ok ale jednak nie :otepienie: bede kombinowal jak rozwiaze to opisze dla potomnych:-)
a może przekaźniki trzeba dołączyć (czyli moduł "sterowania centralnym zamkiem") bo napięcie spada jeżeli centralka nie może dać właściwego natężenia prądu (przekaźnik łączy do "+" czy "-" wg potrzeby)



Awatar użytkownika
wojna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw mar 30, 2006 21:18
Lokalizacja: ZMY

Post autor: wojna » czw cze 08, 2006 23:13

nie moze ale napewno trzeba przekaznik ja mam tak podlaczony alarm z centralnym zamkiem



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw cze 08, 2006 23:30

wojna pisze:nie moze ale napewno trzeba przekaznik j
tylko wtedy jak alarm czy centralka podaje minus


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lewdorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob gru 03, 2005 12:25
Lokalizacja: War-Maz
Kontakt:

Post autor: lewdorek » pt cze 09, 2006 09:45

Hej ale przekaźnik trzeba dać tylko wtedy jak mówi Paweł Marek gdy sie nie ma dwóch plusów w przeciwnym razie jest to bezcelowe.



Awatar użytkownika
socha_ol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 29, 2006 20:32
Lokalizacja: OLSZTYN

Post autor: socha_ol » pt cze 09, 2006 10:17

dzięki lewdorek ide szukać
pozdro :bigok:


[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » pt cze 09, 2006 15:02

witam was
podrzuce wam linka do tematu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=482271#482271
zmodernizowałem trochę schemat i proszę o pomoc przy znakach zapytania



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 459 gości